fenix6slider

Garmin Fenix 6 – przewidywania

Seria zegarków Fenix stanowi bez wątpienia najpopularniejszą linię urządzeń w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS. Te cechujące się mnogością funkcji zegarki są już produkowane od 2012 roku. Producent przyzwyczaił nas już do corocznych premier nowych wariantów, a jak wiadomo apetyty rośnie w miarę jedzenia. Dlatego już teraz postanowiliśmy zastanowić się nad tym czego możemy  spodziewać się po modelu Garmin Fenix 6? Czekamy na Wasze pomysły, które możecie pozostawić w komentarzu do tego artykułu.

Kiedy premiera Garmin Fenix 6?

Dokładniej odpowiedzi na to pytanie nie znamy, ale bazując na częstotliwości z jaką Garmin prezentował wcześniejsze modele z serii Fenix można założyć, że nowy Garmin Fenix 6 powinien pojawić się w ofercie już w 2018 roku. Idealną okazję do pokazania nowości stanowią największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES, które odbywają się zawsze w pierwszym tygodniu stycznia w Las Vegas. Na tej właśnie imprezie po raz pierwszy zaprezentowano modele Fenix 3, Fenix 3HR i Fenix 5.

Garmin Fenix 6

Poniżej przedstawiamy miesiące i lata pojawienia się w sprzedaży poszczególnych modeli zegarków z serii Garmin Fenix:

Garmin Fenix 1 – 06.2012

Garmin Fenix 2 – 03.2014

Garmin Fenix 2 Special Edition – 09.2014

Garmin Fenix 3 – 03.2015

Garmin Fenix 3HR Elevate – 02.2016

Garmin Fenix Chronos – 08.2016

Garmin Fenix 5 – 03.2017

Garmin Fenix 6 – ????

Design ma znaczenie

Jak będzie wyglądał nowy Fenix 6. Naszym zdaniem producent zachowa okrągłą stylistykę znaną ze wcześniejszych modeli. Dobrze byłoby, gdyby inżynierowie z Garmina zadbali o materiał z jakiego zostanie wykonana ramka zegarka. Jest to bowiem element, który najłatwiej ulega zużyciu. W sieci co prawda można znaleźć części zamienne, ale wymiana ramki narusza warunki gwarancji i może wiązać się z utratą szczelności zegarka. Dodatkowe utrudnienie przy ewentualnej wymianie rami w serii Fenix 3/3HR/5 stanowi ryzyko uszkodzenia anteny EXO, która jest podpięta do wewnętrznej krawędzi ramki.

Ładowanie indukcyjne w Garmin Fenix 6?

W serii zegarów Garmin Fenix 5 został zaprezentowany nowy sposób zasilania. Nowy oznacza inny niż w serii Fenix 3 i Fenix 3HR, ale nie koniecznie lepszy. Producent odszedł od zatrzaskowej formy zapięcia zasilacza na rzecz wtyku przypominającego kabel mini USB. Naszym zdaniem nie jest to zmiana przełomowa i raczej nie tego oczekiwali użytkownicy. Nowy sposób zasilania uniemożliwia ładowanie zegarka z powerbanku przy jednoczesnym zapięciu na nadgarstku. Poza tym w trakcie zwykłego ładowania Fenix 5 musi leżeć na boku lub na ekranie :(. 

Zasilanie w serii Garmin Fenix 5Dlatego mamy nadzieję, że w nowej odsłonie Garmin Fenix 6, idąc za przykładem np. Apple Watch zostanie wzbogacony o bezprzewodowe ładowanie.

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń Apple
Odtwarzacz MP3

Wbudowany odtwarzacz muzyki w zegarku Garmin Fenix 6 z pewnością ucieszyłby wielu użytkowników. Problemem technicznym z pewnością nie jest dołożenie większej pamięci wewnętrznej. Przecież Fenix 5X posiada dysk 16GB. Co prawda większość zajmuje mapa, ale nie potrzebujemy mapy całej Europy czy Świata w zegarku. Część miejsca można by przeznaczyć właśnie na muzykę. Ważne żeby bezprzewodowe przesyłanie ulubionych utworów do słuchawek odbywało się płynnie, bo oczywiście o wejściu mini jack w zegarku nie może być mowy. Wiadomo, że połączenie bluetooth i ciągłe przesyłanie muzyki miałoby wpływ na szybsze zużycie baterii, ale miło było by gdyby użytkownik mógł sam podjąć decyzję czy biegnie z telefonem i z niego słucha muzyki czy zostawia smartfon w mieszkaniu, bo ma dostęp do playlisty w zegarku. Obecnie dostępna w zegarkach Fenix 5 i Fenix 3 funkcja sterowania muzyką ze smartfona już stanowi spore ułatwienie, a co by było gdybyśmy mieli dodatkowo dostęp do listy utworów bezpośrednio z poziomu menu zegarka 🙂

Garmin Fenix 6 z ekranem dotykowym?

Czemu nie? Obecnie przeglądanie mapy w modelu Garmin Fenix 5X za pomocą klawiszy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Dlatego wprowadzenie ekranu dotykowego stanowiło by z pewnością spore ułatwienie przy skalowaniu czy przesuwaniu mapy. Oczywiście dodanie ekranu dotykowego nie powinno odbyć się kosztem usunięcia klawiszy. Podobne rozwiązanie było już praktykowane przy nie produkowanym już modelu Garmin Epix.

garmin epix

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

5 komentarzy do wpisu „Garmin Fenix 6 – przewidywania”

  1. Byłbym pełen rad gdyby pojawiła się obsługa systemu satelitarnego Galileo. Z racji bardzo kiepskiego śledzenia aktywności zwróciłem zegarek po jednym dniu użytkowania 🙁

  2. Tylko trzy:
    -Bateria
    -karta sim
    -sport
    Bateria jest sport genialny a karta zamiastvtelefonu ze sobą;) i było by pięknie. Apple już tak mniej więcej ma tyle ze 30min na basenie i bateria to dos kiepsko jeśli ktoś ćwiczy …

Dodaj komentarz