Opublikowano:

Trening interwałowy w zegarku Garmin

W tym wpisie zaprezentujemy jak utworzyć trening interwałowy w zegarku Garmin. Ćwiczenia interwałowe to bardzo popularna i efektywna metoda treningu, pozwalająca w krótkim czasie wzmocnić mięśnie oraz poprawić wydolność organizmu, a co za tym idzie osiągać lepsze wyniki na zawodach.

Czym jest trening interwałowy

Trening interwałowy jest najcześciej wykorzystywany w bieganiu i składa się z identycznych odcinków rozdzielonych przerwą. Przykładowy trening może wyglądać w następujący sposób:

  • Bieganie 8 x 400 metrów, z przerwą 60 sekundową pomiędzy odcinkami
Jak utworzyć trening interwałowy w zegarku Garmin

Na poniższym filmie zaprezentowano procedurę tworzenia treningu w zegarku Garmin Fenix 3. Tak samo planuje się trening w serii Garmin Fenix 3HR.

Trening interwałowy w zegarku z serii Garmin Fenix 5 tworzy się podobnie. Z tą różnicą, że aby dojść w menu zegarka do opcji treningu interwałowego należy najpierw wybrać aktywność, następnie przytrzymać przycisk menu (lewy, środkowy klawisz) i dalej z listy wybrać treningi.

trening interwałowy w zegarku garmin

Dalej z listy wybieramy interwały i przechodzimy do edycji treningu. W ramach treningu interwałowego możemy ustawić nastepujące parametry:

  • interwał
  • odpoczynek (przerwa miedzy interwałami)
  • ilość powtórzeń
  • rozgrzewka
  • ćwiczenia rozluźniające

Dodatkowo po wybraniu interwału lub odpoczynku pojawi się opcja zdefiniowania typu na podstawie którego określony ma być czas trwania danego etapu. Jako typ można ustawić dystans, czas lub otwarty. Typ otwarty trwa do naciśnięcia przycisku lap.

trening interwałowy w zegarku garmin

 

Jeden komentarz do: „Trening interwałowy w zegarku Garmin

  1. […] alerty to będą się one uaktywniać w odpowiednim momencie. Zwracamy uwagę na bark treningu interwałowego. Jego uproszczoną odmianę stanowi funkcja bieg/chód. Osoby, które lubią rozplanować cały […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *