Czujnik kadencji i prędkości Garmin
Czujnik kadencji i prędkości Garmin

Czujnik kadencji i prędkości Garmin

Chłodny okres jesienno-zimowy nie sprzyja treningom rowerowym. Dlatego większość kolarzy decyduje się na jazdę w pomieszczeniu z wykorzystaniem trenażera. W tej sytuacji pomiar dystansu czy prędkości na podstawie GPS oczywiście nie ma sensu. Z pomocą przychodzi dedykowany dla zegarków Garmin czujnik kadencji i prędkości.

Czujnik kadencji i prędkości Garmin – warianty

Amerykański producent sprzedaje swoje rowerowe czujniki w trzech wariantach:

Zasada działania czujników

Czujnik kadencji i prędkości to niewielkich rozmiarów dodatki dla Twojego roweru za pomocą których zmierzysz rytm pedałowania, pokonany dystans oraz prędkość jazdy. Oba czujniki posiadają akcelerometr na podstawie którego dokonują obliczeń. Czujniki zasilane są za pomocą baterii typu CR2032, którą w razie potrzeby bez problemu można wymienić samodzielnie. Zliczane na bieżąco parametry przesyłane są bezprzewodowo do zegarka Garmin Fenix. Oba czujniki do synchronizacji wykorzystują protokół ANT+.

czujnik kadencji i prędkości

Montaż czujnika kadencji i prędkości

W odróżnieniu od poprzedniej wersji czujników (Garmin GSC 10) przy montażu nie musimy martwić się o instalację żadnych magnesów czy przerw między czujnikami. Do montażu czujnika kadencji należy wykorzystać jedną z trzech dołączonych do zestawu gumowych obejm. Obejmę dobieramy w zależności od grubości korby. Sam czujnik mocujemy na wewnętrznej stronie korby. Nie ma znaczenia czy będzie to korba prawa czy lewa.

czujnik kadencji i prędkości

Montaż czujnika prędkości jest równie łatwy. Jedyne co musimy zrobić to zapiąć czujnik na piaście tylnego koła.

czujnik kadencji i prędkości

Synchronizacja z zegarkiem Garmin Fenix

Aby połączyć czujnik kadencji i prędkości z zegarkiem Garmin Fenix należy wykonać następujące czynności:

 • wchodzimy do menu głównego zegarka
 • wybieramy ustawienia
 • wybieramy czujniki i akcesoria
 • wybieramy dodaj nowy
 • wybieramy prędkość/rytm

Przed rozpoczęciem synchronizacji należy zamontować czujnik Garmin odpowiednio na korbie i piaście. W przypadku czujnika kadencji nie trzeba dokonywać żadnych kalibracji. Z kolei przy czujniku prędkości warto sprawdzić w ustawieniach zegarka czy został pobrany odpowiedni rozmiar koła. Jeżeli rozmiar się nie zgadza to można go zmienić ręcznie.

czujnik kadencji i prędkości

3 komentarzy

 1. Pingback: Edycja danych w Garmin Fenix 5 - FenixWorld.pl

 2. Wk

  Garmin Fenix 3, mam dwa czujniki: prędkość/rytm i prędkość. Nie można włączyć tych dwóch czujników. Jak jeden podłączony to drugi się wyłącza. Jak można mierzyć kadencję na rowerze stacjonarnym. Do kadencji mam czujnik ronde cad a do prędkości garmin 2 generacji.

  1. Sprawdziłem specyfikację czujnika RondeCad i wychodzi na to, że nie powinno być problemu z połączeniem. Czujnik wykorzystuje do transmisji technologię ANT+. Z kolei czujnik od Garmina może działać po ANT+ lub Bluetooth. Fenix 3 miał łączenie czujników tylko pa ANT+ więc wszystko powinno działać. sugeruję wysłać zapytanie na adres Poland.support@garmin.com i dopytać co może być problemem w tej konfiguracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here