Czujnik tętna Garmin HRM Run
Czujnik tętna Garmin HRM Run

Czujnik tętna Garmin HRM Run

Pomimo tego, że zegarki z serii Garmin Fenix 5 i Garmin Fenix 3HR zostały wyposażone w optyczny pomiar tętna i tak warto wyposażyć się w dodatkowy czujnik tętna Garmin HRM Run, zapinany bezpośrednio na klatce piersiowej.

Pomiar tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate sprawdza się do całodobowego badania tętna oraz przy równomiernym treningu. Niestety w trakcie ćwiczeń interwałowych optyczny pomiar działa z opóźnieniem, dlatego jeżeli zależy Ci na precyzyjniejszym pomiarze to musisz zakupić dodatkowy czujnik HRM Run.

czujnik tętna garmin hrm run

Czujnik tętna Garmin HRM Run jak sama nazwa wskazuje służy do pomiaru tętna, ale jak się okazuje nie jest to jego jedyna funkcja. W połączeniu ze zgodnym zegarkiem Garmin, a do tych zaliczają się m.in. Fenix 5, Fenix 3HR i Fenix 3, czujnik zarejestruje także sześć parametrów związanych z dynamiką biegu.

czujnik tętna Garmin hrm run

Pomiar poniższych parametrów jest możliwy dzięki temu, że czujnik tętna posiada wbudowany akcelerometr, który wyłapuje drgania. Szczegółowe informacje związane z poniższymi danymi znajdziecie na stronie Garmin Polska.

  • Rytm — liczba kroków na minutę
  • Odchylenie pionowe — wysokość odbicia podczas biegu; wyświetla pionowy ruch tułowia dla każdego kroku, mierzony w centymetrach
  • Czas kontaktu z podłożem — czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu (mierzony w milisekundach).
  • Bilans czasu kontaktu z podłożem — wyświetla bilans czasu kontaktu lewej/prawej nogi z podłożem podczas biegu (wyświetlany w procentach); np. 53,2 ze strzałką skierowaną w lewo lub prawo.
  • Długość kroku — odległość od jednego zetknięcia nogi z podłożem do następnego; mierzona w metrach.
  • Odchylenie do długości — stosunek wartości odchylenia pionowego do długości kroku (wyświetlany w procentach); niższa liczba zazwyczaj oznacza lepszą formę.

Czujnik tętna Garmin HRM Run – właściwości fizyczne

Czujnik tętna HRM Run jest zasilany baterią CR2032 i pozwala na rok działania. Jest odporny na wodę i waży 59g. Należy pamiętać o tym, że pomimo wodoodporności czujnik w trakcie pływania nie zmierzy tętna. Jeżeli szukasz monitora pracy serca do treningów na basenie to sprawdź czujnik Garmin HRM Swim lub Garmin HRM Tri.

W komplecie z czujnikiem opisywanym czujnikiem HRM Run otrzymujemy zapasowy pasek. Zakres zapięcia na klatce piersiowej wynosi 60cm-140cm.


One comment

  1. Pingback: Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3 -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here