garmin fenix język angielski

Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect?

Czy zdarza Wam się taka sytuacja, że nagle język w waszym zegarku z serii Garmin Fenix zmienia się z polskiego na angielski? Jeżeli tak to w tym wpisie znajdziecie odpowiedź dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

Dlaczego zegarek Garmin zmianie automatycznie język menu?

Nic nie dzieje się przypadkiem. Zmiana języka menu w zegarku Garmin Fenix może być spowodowana:

 • błędem powstałym po aktualizacji oprogramowania
 • nieprawidłowymi ustawieniami w aplikacji Garmin Connect Mobile
 • nieprawidłowymi ustawieniami w platformie Garmin Connect

Jak temu zaradzić?

O tym co zrobić jeżeli po aktualizacji oprogramowania w zegarku Garmin Fenix pozostał tylko fabryczny język angielski pisaliśmy tutaj. Kolejnym powodem dla które zegarek zmienia język menu stanowi rozbieżność w informacji o języku jaką mamy wybraną w zegarku, do tej która jest ustawiona w aplikacji lub platformie Garmin Connect. W trakcie pierwszego uruchamiania Fenixa, konfigurator prowadzi nas przez kolejne ustawienia (wiek, waga, płeć itp), gdzie m.in. wybieram język menu. Teoretycznie wybór języka w zegarku powinien automatycznie przypisać taką samą informację w aplikacji mobilnej. Jednakże nie zawsze tak się dzieje.

garmin fenix angielski język

Jeżeli tak jak na powyższym zdjęciu, w aplikacji mobilnej Garmin Connect mamy ustawiony język angielski jako język zegarka, to za każdym razem kiedy zsynchronizujemy Fenixa z aplikacją jego język zostanie zmieniony na english. Jedyne co musimy zrobić to otworzyć aplikację mobilną Garmin Connect i wykonać następujące czynności:

 • klikamy na ikonę połączonego z aplikacją zegarka (górna część ekranu aplikacji)
 • wybieramy z listy pozycję ustawienia urządzenia
 • wybieramy system
 • wybieramy język
 • odszukujemy na liście język polski i wybieramy go
 • po kolejnej synchronizacji zegarka z aplikacją nowe ustawienia zostaną zapisane

polski język garmin fenix

Jeżeli do przesyłania aktywności wykorzystujesz desktopową wersję Garmin Connect to również musisz zadbać o to, żeby ustawienia dotyczące Twojego Fenixa  w tej platformie były takie same jak w zegarku. Po zalogowaniu się do konta na garminconnect.com wystarczy w prawym, górnym rogu ekranu kliknąć na ikonę urządzenia (1.). Następnie wybieramy ustawienia urządzenia (2.). Ustawiamy język na polski (3.) i na zakończenie zapisujemy ustawienia (4.). Po synchronizacji za pomocą programu Garmin Express dane zostaną zapisane w zegarku.

jak polski język garmin fenix

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

5 komentarzy do wpisu „Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect?”

 1. Pomóżcie proszę!!!!!
  Jestem posiadaczem vivoactiv3 bez języka polskiego ponieważ jest to zegarek kupiony na rynek niemiecki i właśnie z tad moja prośba pomóżcie mi ustawić jakoś żebym miał polskie menu dzięki serdeczne

 2. slawojrm@ poczta.onet.pl prosze sie ze mna skontaktowac, wczoraj dzownilem do obslugi klienta garmin i dostalem ten plik tekstowy ale on nie chce sie zainstalowac w zegarku. podobno jest to niemozliwe.

  • Witam serdecznie.

   Jeżeli Vivoactive nie przyjmuje pliku, który podesłał serwis to do głowy przychodzi mi już tylko jedno rozwiązanie.

   > Podłączamy zegarek do komputera.
   > Odszukujemy folder Text i kopiujemy z niego plik z językiem, którego Pan nie potrzebuje np. French. Kopię tego pliku może Pan zostawić na komputerze. Jak już jest utworzona kopia to usuwamy ten plik z folderu text.
   > Wklejamy plik z polskim menu, który otrzymał Pan z serwisu i zmieniamy jego nazwę na French. Ważne żeby nie zmienić rozszerzenia pliku.
   > Odłączamy zegarek od komputera i jako język ustawiamy francuski. Jest szansa, ze zegarek odczyta go i tak jako polski.

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here