Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect?
Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect?

Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect?

Czy zdarza Wam się taka sytuacja, że nagle język w waszym zegarku z serii Garmin Fenix zmienia się z polskiego na angielski? Jeżeli tak to w tym wpisie znajdziecie odpowiedź dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

Dlaczego zegarek Garmin zmianie automatycznie język menu?

Nic nie dzieje się przypadkiem. Zmiana języka menu w zegarku Garmin Fenix może być spowodowana:

 • błędem powstałym po aktualizacji oprogramowania
 • nieprawidłowymi ustawieniami w aplikacji Garmin Connect Mobile
 • nieprawidłowymi ustawieniami w platformie Garmin Connect

Jak temu zaradzić?

O tym co zrobić jeżeli po aktualizacji oprogramowania w zegarku Garmin Fenix pozostał tylko fabryczny język angielski pisaliśmy tutaj. Kolejnym powodem dla które zegarek zmienia język menu stanowi rozbieżność w informacji o języku jaką mamy wybraną w zegarku, do tej która jest ustawiona w aplikacji lub platformie Garmin Connect. W trakcie pierwszego uruchamiania Fenixa, konfigurator prowadzi nas przez kolejne ustawienia (wiek, waga, płeć itp), gdzie m.in. wybieram język menu. Teoretycznie wybór języka w zegarku powinien automatycznie przypisać taką samą informację w aplikacji mobilnej. Jednakże nie zawsze tak się dzieje.

garmin fenix angielski język

Jeżeli tak jak na powyższym zdjęciu, w aplikacji mobilnej Garmin Connect mamy ustawiony język angielski jako język zegarka, to za każdym razem kiedy zsynchronizujemy Fenixa z aplikacją jego język zostanie zmieniony na english. Jedyne co musimy zrobić to otworzyć aplikację mobilną Garmin Connect i wykonać następujące czynności:

 • klikamy na ikonę połączonego z aplikacją zegarka (górna część ekranu aplikacji)
 • wybieramy z listy pozycję ustawienia urządzenia
 • wybieramy system
 • wybieramy język
 • odszukujemy na liście język polski i wybieramy go
 • po kolejnej synchronizacji zegarka z aplikacją nowe ustawienia zostaną zapisane

polski język garmin fenix

Jeżeli do przesyłania aktywności wykorzystujesz desktopową wersję Garmin Connect to również musisz zadbać o to, żeby ustawienia dotyczące Twojego Fenixa  w tej platformie były takie same jak w zegarku. Po zalogowaniu się do konta na garminconnect.com wystarczy w prawym, górnym rogu ekranu kliknąć na ikonę urządzenia (1.). Następnie wybieramy ustawienia urządzenia (2.). Ustawiamy język na polski (3.) i na zakończenie zapisujemy ustawienia (4.). Po synchronizacji za pomocą programu Garmin Express dane zostaną zapisane w zegarku.

jak polski język garmin fenix

 1. Pomóżcie proszę!!!!!
  Jestem posiadaczem vivoactiv3 bez języka polskiego ponieważ jest to zegarek kupiony na rynek niemiecki i właśnie z tad moja prośba pomóżcie mi ustawić jakoś żebym miał polskie menu dzięki serdeczne

 2. slawek

  slawojrm@ poczta.onet.pl prosze sie ze mna skontaktowac, wczoraj dzownilem do obslugi klienta garmin i dostalem ten plik tekstowy ale on nie chce sie zainstalowac w zegarku. podobno jest to niemozliwe.

  1. Witam serdecznie.

   Jeżeli Vivoactive nie przyjmuje pliku, który podesłał serwis to do głowy przychodzi mi już tylko jedno rozwiązanie.

   > Podłączamy zegarek do komputera.
   > Odszukujemy folder Text i kopiujemy z niego plik z językiem, którego Pan nie potrzebuje np. French. Kopię tego pliku może Pan zostawić na komputerze. Jak już jest utworzona kopia to usuwamy ten plik z folderu text.
   > Wklejamy plik z polskim menu, który otrzymał Pan z serwisu i zmieniamy jego nazwę na French. Ważne żeby nie zmienić rozszerzenia pliku.
   > Odłączamy zegarek od komputera i jako język ustawiamy francuski. Jest szansa, ze zegarek odczyta go i tak jako polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here