livetrackslider2

Garmin Live Track w zegarku Fenix

Garmin Live Track to funkcja, która pozwala udostępniać na żywo własną pozycję wskazanym osobom. W tym wpisie pokażemy jak korzystać z tego trybu na przykładzie zegarka Garmin Fenix 5.

Garmin Live Track – wymagania

Aby móc skorzystać z funkcji udostępniania na żywo należy posiadać zgodne urządzenie treningowe marki Garmin. Dodamy w tym miejscu, że wszystkie modele z serii Fenix 3, Fenix 3HR, Fenix 5, Fenix 6 posiadają wsparcie dla tej funkcji. Listę wszystkich kompatybilnych urządzeń znajdziecie na stronie producenta. Poza zgodnym zegarkiem, w trakcie aktywności należy mieć przy sobie smartfon z zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile. Aby udostępniać na bieżąco własną lokalizację wraz z dodatkowymi parametrami, zegarek i aplikacja muszą być ze sobą połączone za pomocą Bluetooth.

Garmin Live Track

Garmin Live Track – uruchamianie

Funkcja Live Track może być uruchamiana automatycznie lub ręcznie. W celu konfiguracji ustawień należy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile, a następnie z listy wybrać pozycję o nazwie Live Track. W kolejnym oknie definiujemy:

  • Urządzenie – jeżeli dla aplikacji Garmin Connect mamy przypisane więcej niż jedno urządzenie marki Garmin to należy wskazać to z którego chcemy udostępniać lokalizację
  • Nazwa sesji – odbiorcy których zaprosisz do oglądania Twojej aktywności zobaczą tą nazwę. W tym miejscu możesz na przykład wpisać nazwę zawodów w których startujesz (np. Poznań Maraton)
  • Autostart – po zaznaczeniu tej opcji przy każdej aktywności Twoi odbiory będą otrzymywali zaproszenie do podglądania Twojej aktywności. Wystarczy, że będziesz posiadał przy sobie smartphone, który będzie zsynchronizowany z aplikacją Garmin Connect Mobile. Live Track załączy się po kilku sekundach od rozpoczęcia aktywności.
  • Przedłuż sesję LiveTrack – po włączeniu tego parametru link do Twojej sesji będzie aktywny przez 24 godziny od zatrzymania aktywności
  • E-mail – w tym miejscu należy wprowadzić adresy mailowe znajomych którym chcemy udostępnić łącze internetowe
  • Facebook – włączenie spowoduje umieszczenie na powiązanej osi Facebook linku do podglądu Twojej aktywności
  • Twitter – włączenie spowoduje umieszczenie na powiązanej osi Twitter linku do podglądu Twojej aktywności

garmin live track

Jeżeli wolisz skorzystać z ręcznego uruchamiania funkcji Garmin Live Track w ustawieniach aplikacji należy wyłączyć Autostart. W dolnej części pojawi się przycisk odpowiedzialny za uruchomienie i zatrzymanie funkcji udostępniania lokalizacji.

garmin live track

Uwagi!

Zarówno w przypadku automatycznego jak i ręcznego uruchamiania funkcji Live Track należy zwrócić szczególną uwagę na to aby zegarek był połączony z aplikacją. W przypadku braku połączenia Twoi odbiorcy nie otrzymają linku. Warto także zwrócić uwagę na to czy prawidłowo wpisaliśmy adres mailowy znajomych.

Łącze internetowe, czyli co zobaczą Twoi znajomi?

Po rozpoczęciu aktywności i uruchomieniu funkcji Garmin Live Track wskazane w ustawieniach osoby otrzymają link, który umożliwi im podgląd Twoich poczynań. Live Track pozwala na bieżąco podejrzeć Twoje położenie oraz podstawowe parametry z aktywności, takie jak czas z danego kilometra, średnie tempo czy średnie tętno.

garmin live track

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here