Garmin Live Track w zegarku Fenix
Garmin Live Track w zegarku Fenix

Garmin Live Track w zegarku Fenix

Garmin Live Track to funkcja, która pozwala udostępniać na żywo własną pozycję wskazanym osobom. W tym wpisie pokażemy jak korzystać z tego trybu na przykładzie zegarka Garmin Fenix 5.

Garmin Live Track – wymagania

Aby móc skorzystać z funkcji udostępniania na żywo należy posiadać zgodne urządzenie treningowe marki Garmin. Dodamy w tym miejscu, że wszystkie modele z serii Fenix 3, Fenix 3HR, Fenix 5, Fenix 6 posiadają wsparcie dla tej funkcji. Listę wszystkich kompatybilnych urządzeń znajdziecie na stronie producenta. Poza zgodnym zegarkiem, w trakcie aktywności należy mieć przy sobie smartfon z zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile. Aby udostępniać na bieżąco własną lokalizację wraz z dodatkowymi parametrami, zegarek i aplikacja muszą być ze sobą połączone za pomocą Bluetooth.

Garmin Live Track

Garmin Live Track – uruchamianie

Funkcja Live Track może być uruchamiana automatycznie lub ręcznie. W celu konfiguracji ustawień należy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile, a następnie z listy wybrać pozycję o nazwie Live Track. W kolejnym oknie definiujemy:

  • Urządzenie – jeżeli dla aplikacji Garmin Connect mamy przypisane więcej niż jedno urządzenie marki Garmin to należy wskazać to z którego chcemy udostępniać lokalizację
  • Nazwa sesji – odbiorcy których zaprosisz do oglądania Twojej aktywności zobaczą tą nazwę. W tym miejscu możesz na przykład wpisać nazwę zawodów w których startujesz (np. Poznań Maraton)
  • Autostart – po zaznaczeniu tej opcji przy każdej aktywności Twoi odbiory będą otrzymywali zaproszenie do podglądania Twojej aktywności. Wystarczy, że będziesz posiadał przy sobie smartphone, który będzie zsynchronizowany z aplikacją Garmin Connect Mobile. Live Track załączy się po kilku sekundach od rozpoczęcia aktywności.
  • Przedłuż sesję LiveTrack – po włączeniu tego parametru link do Twojej sesji będzie aktywny przez 24 godziny od zatrzymania aktywności
  • E-mail – w tym miejscu należy wprowadzić adresy mailowe znajomych którym chcemy udostępnić łącze internetowe
  • Facebook – włączenie spowoduje umieszczenie na powiązanej osi Facebook linku do podglądu Twojej aktywności
  • Twitter – włączenie spowoduje umieszczenie na powiązanej osi Twitter linku do podglądu Twojej aktywności

garmin live track

Jeżeli wolisz skorzystać z ręcznego uruchamiania funkcji Garmin Live Track w ustawieniach aplikacji należy wyłączyć Autostart. W dolnej części pojawi się przycisk odpowiedzialny za uruchomienie i zatrzymanie funkcji udostępniania lokalizacji.

garmin live track

Uwagi!

Zarówno w przypadku automatycznego jak i ręcznego uruchamiania funkcji Live Track należy zwrócić szczególną uwagę na to aby zegarek był połączony z aplikacją. W przypadku braku połączenia Twoi odbiorcy nie otrzymają linku. Warto także zwrócić uwagę na to czy prawidłowo wpisaliśmy adres mailowy znajomych.

Łącze internetowe, czyli co zobaczą Twoi znajomi?

Po rozpoczęciu aktywności i uruchomieniu funkcji Garmin Live Track wskazane w ustawieniach osoby otrzymają link, który umożliwi im podgląd Twoich poczynań. Live Track pozwala na bieżąco podejrzeć Twoje położenie oraz podstawowe parametry z aktywności, takie jak czas z danego kilometra, średnie tempo czy średnie tętno.

garmin live track

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here