Master reset zegarka Garmin Fenix 3
Master reset zegarka Garmin Fenix 3

Master reset zegarka Garmin Fenix 3

Master reset zegarka Garmin Fenix 3 to procedura, która przywróci ustawienia fabryczne w Twoim urządzeniu. Twardy reset powoduje także usunięcie wszystkich własnych ustawień oraz danych. Jeżeli posiadasz w zegarku ważne lokalizacje oraz nie zapisane jeszcze w platformie Garmin Connect aktywności to dokonaj synchronizacji za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile lub programu Garmin Express. Możesz też wykonać kopię zapasową zegarka.

Zanim wykonasz master reset zegarka Garmin Fenix 3

Zanim wykonasz master reset zegarka Garmin Fenix 3 możesz spróbować wykonać poniższe czynności. Jeżeli one nie rozwiążą Twojego problemu, a Twój zegarek nadal wolniej pracuje lub zawiesza się przy przełączaniu stron to skorzystaj z procedury pokazanej na poniższym filmie oraz w instrukcji.

 • Jeżeli Garmin Fenix 3 zawiesi się na jakimś ekranie i nie reaguje na żadne przyciski to wciśnij i trzymaj przez około 30 sekund przycisk power/light (lewy górny). Zegarek powinien się wyłączyć. Sprawdź po ponownym uruchomieniu czy przełączanie między ekranami działa płynnie.
 • Jeśli zauważyłeś, że Twój zegarek zaczyna „przycinać się” między przełączaniem między widgetami, aplikacjami czy ekranami to zastanów się czy w ostatnich dniach nie instalowałeś w swoim fenixie nowych dodatków z platformy Garmin Connect IQ. Jeżeli tak to usuń ostatnio zainstalowane dodatki (usuwanie dodatków można wykonać za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile lub programu Garmin Express). Po usunięciu dodatków sprawdź działanie zegarka.
 • Sprawdź czy posiadasz najświeższą wersję oprogramowania. W tym celu podłącz zegarek za pomocą zgodnego kabla usb do komputera i uruchom program Garmin Express
 • Sprawdź dostępną w zegarku pamięć. W tym celu podłącz zegarek do komputera i w informacjach o dysku sprawdź wolną pamięć Fenixa. Jeżeli zostało Ci w zegarku tylko kilka wolnych KB to usuń stare aktywności z pamięci zegarka.
 • Ostatnia czynność jaką można wykonać przed procedurą master reset to zrobienie tzw. soft resetu, a dokładniej przywrócenie ustawień domyślnych zegarka. W celu przywrócenia ustawień przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk i przechodzimy do ustawień. Dalej odszukujemy na liście system, a w nim przywróć domyślne. Potwierdzamy przywracanie systemu i czekamy na ponowne uruchomienie zegarka

Master reset zegarka Garmin Fenix 3

Jeżeli żadna z powyżej wymienionych czynności nie przyniesie rozwiązania to wykonaj następujące czynności:

 1. Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone
 2. Naciśnij przycisk Power/Light (lewy, górny) i zwolnij go jak na ekranie pojawi się logo Garmin
 3. W momencie jak na ekranie pojawi się logo Garmin natychmiast wciśnij oba przyciski znajdujące się po prawej stronie (przycisk Start/Stop i Back/Lap)
 4. Po pierwszym sygnale dźwiekowym zwolnij przycisk Start/Stop
 5. Po drugim sygnale dźwiękowym zwolnij przycisk Back/Lap
 6. Zegarek powinien się zrestartować.
 7. Po ponownym uruchomieniu należy wybrać język i przejść początkowe ustawienia

Opisaną procedurą wykonania twardego resetu w zegarku Fenix 3 możecie też zobaczyć na poniższym filmie.

Kontakt ze wsparciem technicznym firmy Garmin

Jeżeli master reset zegarka Garmin Fenix 3 nie przyniesie rozwiązania to skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Garmin. W celu skontaktowania się ze wsparciem technicznym firmy Garmin wyślij maila na adres poland.support@garmin.com W treści maila opisz usterkę oraz podaj numer seryjny zegarka.

Możesz także zadzwonić na infolinię 00 800 44 12 454. Połączenie z telefonów stacjonarnych jest darmowe.

 

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here