Polski język menu w zegarku Garmin Fenix
Polski język menu w zegarku Garmin Fenix

Polski język menu w zegarku Garmin Fenix

Sprzedawane w polskiej dystrybucji zegarki z serii Garmin Fenix posiadają fabrycznie zainstalowane menu w języku polskim. Niemniej czasami zdarza się, że po aktualizacji oprogramowania lub wykonaniu twardego resetu urządzenia, menu zegarka przestawia się automatycznie na język angielski. W tym wpisie pokażemy jak ponownie ustawić/zainstalować w zegarku polskie menu.

Wybór polskiego menu z poziomu ustawień zegarka

Język wybieramy w trakcie pierwszego uruchamiania zegarka, ale można go zmienić w dowolnym momencie bezpośrednio z poziomu ustawień zegarka. Aby zmienić język należy wykonać następujące kroki:

  • Przechodzimy do menu zegarka, czyli wciskamy i przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk
  • Wybieramy z listy Ustawienia (Settings)
  • Dalej odszukujemy i wybieramy z listy pozycję System (System)
  • Teraz wybieramy Język (Language)
  • Wybieramy z listy Polski i potwierdzamy wybór przyciskiem Start)

polski język garmin fenix

Instalacja polskiego języka z komputera za pomocą Garmin Express

Zaprezentowana powyżej procedura znajduje zastosowanie dla zegarków z serii Garmin Fenix 3 i Garmin Fenix 5, w których fabrycznie było zainstalowane polskie oprogramowanie (zegarki z polskiej dystrybucji). Jeżeli jednak kupiłeś urządzenie za granicą lub polski język z niewiadomych przyczyn zniknął z zegarka to możesz go bez problemu dograć z poziomu komputera. Do tego celu można wykorzystać dwa darmowe programy: Garmin Express lub nieco starszy Garmin WebUpdater.

Garmin Express możesz pobrać ze strony producenta. Po zainstalowaniu na komputerze wystarczy uruchomić program, następnie podłączyć zegarek do komputera za pomocą zgodnego kabla USB i postępować wg wskazówek pojawiających się na ekranie (należy dodać nowe urządzenie i zalogować się danym z Garmin Connect – jeżeli wcześniej nie zakładaliśmy tam konta to trzeba je w tym momencie utworzyć). Po dodaniu zegarka do Garmin Express należy wybrać opcję Narzędzia i zawartość, rozwinąć Pliki języków, wybrać język polski i kliknąć Instaluj teraz. Po zakończonej instalacji, odłączamy bezpiecznie zegarek od komputera. Jeżeli po uruchomieniu jako język główny nie będzie ustawiony język polski to należy wybrać go z menu zgodnie z instrukcją zaprezentowaną wcześniej.

polski jeyk garmin fenix

Instalacja polskiego języka z komputera za pomocą Garmin Webupdater

Drugie rozwiązanie to wykorzystanie nieco starszego programu Garmin WebUpdater. Procedura instalacji jest bardzo podobna, z tym że Webupdater nie wymaga logowania. Nowe oprogramowanie oraz dodatki (w tym m.in. polski język) można zainstalować bez konieczności zakładania konta w Garmin Connect.

instalacja polskiego języka Garmin

2 komentarzy

  1. Pingback: Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect? -

  2. Pingback: Dlaczego Garmin Fenix zmienia język menu po synchronizacji z Garmin Connect? - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here