uchwyt triathlonowy

Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3

Jeżeli bierzesz udział w zawodach wiązanych i masz już zegarek z serii Fenix 3 lub Fenix 3HR to zaprezentowany poniżej uchwyt triathlonowy Garmin powinien pojawić się na Twojej liście życzeń. Dzięki niemu w dosłownie kilka sekund przepniesz w strefie zmian zegarek z nadgarstka na kierownice lub mostek roweru i odwrotnie.

Uchwyt triathlonowy Garmin – zawartość opakowania

Na poniższym zdjęciu zaprezentowaliśmy wszystkie elementy, które wchodzą w skład uchwytu szybkiej zmiany. W zestawie znajdują się:

  • dwa śrubokręty
  • dwa teleskopy
  • adapter do oryginalnych pasków (element z logo Garmin)
  • adapter do zamocowania na tyle zegarka
  • uchwyt rowerowy (na zdjęciu pokazano tylko 1 szt, ale w praktyce w zestawie są dwa komplety)
  • gumowe pierścienie do montażu uchwytu rowerowego

 

uchwyt triathlonowy garmin

Jak to działa?

Aby móc skorzystać z uchwytu należy w pierwszej kolejności zdemontować oryginalne paski z zegarka Fenix. Do tego celu używamy dołączonych do zestawu śrubokrętów. Następnie zdemontowane paski przykręcamy do elementu, który będzie stanowił gniazdo w które docelowo będziemy wpinać zegarek. W ten sposób uzyskujemy mocowanie na nadgarstek.

uchwyt triathlonowy garmin

Kolejny etap to przykręcenie do tylnej części zegarka adapteru, który pozwoli zamontować Fenixa w gnieździe na nadgarstku lub w uchwycie rowerowym. Adapter ten pasuje także do serii Faenix 3HR. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zasłoni on optyczny pomiar tętna, co oznacza że użytkownik będzie musiał skorzystać z czujnika tętna zapinanego na klatce piersiowej. Do zamontowania uchwytu na kierownicy lub mostku należy wykorzystać gumowe pierścienie, które zapinamy na krzyż.

Uchwyt triathlonowy Garmin – wideo prezentacja

Na poniższym filmie zaprezentowano całą procedurę montażu szybkiego uchwytu triathlonowego dla serii zegarków Garmin Fenix 3.

Podsumowanie

Garmin Fenix 3 to zegarek uniwersalny, który przez większość użytkowników traktowany jest zarówno jako urządzenie treningowe jak i zegarek codziennego użytku. W związku z tym, że uchwyt triathlonowy Garmin wymaga zamocowania na tylnej części zegarka specjalnego elementu (adaptera), który zwiększa i tak już całkiem sporą grubość Fenixa, uważamy że opisane w tym artykule mocowanie sprawdzi się głównie w trakcie zawodów triathlonowych.

Zaprezentowany powyżej uchwyt możesz obejrzeć i zakupić w jednym z salonów firmowych TRIGAR.pl (Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Białystok) lub w sklepie online.

 

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Radar Garmin Varia 510

Rowerowy radar Garmin Varia RTL 510

Dzięki uprzejmości firmy TRIGAR.pl mieliśmy możliwość przetestowania nowej wersji rowerowego radaru Garmin Varia RTL 510. W stosunku do swojego poprzednika (Varia RTL 500) zmiana dotyczy

Zobacz
Łukasz

Łukasz

2 komentarze do wpisu „Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here