Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3
Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3

Uchwyt triathlonowy Garmin dla serii Fenix 3

Jeżeli bierzesz udział w zawodach wiązanych i masz już zegarek z serii Fenix 3 lub Fenix 3HR to zaprezentowany poniżej uchwyt triathlonowy Garmin powinien pojawić się na Twojej liście życzeń. Dzięki niemu w dosłownie kilka sekund przepniesz w strefie zmian zegarek z nadgarstka na kierownice lub mostek roweru i odwrotnie.

Uchwyt triathlonowy Garmin – zawartość opakowania

Na poniższym zdjęciu zaprezentowaliśmy wszystkie elementy, które wchodzą w skład uchwytu szybkiej zmiany. W zestawie znajdują się:

  • dwa śrubokręty
  • dwa teleskopy
  • adapter do oryginalnych pasków (element z logo Garmin)
  • adapter do zamocowania na tyle zegarka
  • uchwyt rowerowy (na zdjęciu pokazano tylko 1 szt, ale w praktyce w zestawie są dwa komplety)
  • gumowe pierścienie do montażu uchwytu rowerowego

 

uchwyt triathlonowy garmin

Jak to działa?

Aby móc skorzystać z uchwytu należy w pierwszej kolejności zdemontować oryginalne paski z zegarka Fenix. Do tego celu używamy dołączonych do zestawu śrubokrętów. Następnie zdemontowane paski przykręcamy do elementu, który będzie stanowił gniazdo w które docelowo będziemy wpinać zegarek. W ten sposób uzyskujemy mocowanie na nadgarstek.

uchwyt triathlonowy garmin

Kolejny etap to przykręcenie do tylnej części zegarka adapteru, który pozwoli zamontować Fenixa w gnieździe na nadgarstku lub w uchwycie rowerowym. Adapter ten pasuje także do serii Faenix 3HR. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zasłoni on optyczny pomiar tętna, co oznacza że użytkownik będzie musiał skorzystać z czujnika tętna zapinanego na klatce piersiowej. Do zamontowania uchwytu na kierownicy lub mostku należy wykorzystać gumowe pierścienie, które zapinamy na krzyż.

Uchwyt triathlonowy Garmin – wideo prezentacja

Na poniższym filmie zaprezentowano całą procedurę montażu szybkiego uchwytu triathlonowego dla serii zegarków Garmin Fenix 3.

Podsumowanie

Garmin Fenix 3 to zegarek uniwersalny, który przez większość użytkowników traktowany jest zarówno jako urządzenie treningowe jak i zegarek codziennego użytku. W związku z tym, że uchwyt triathlonowy Garmin wymaga zamocowania na tylnej części zegarka specjalnego elementu (adaptera), który zwiększa i tak już całkiem sporą grubość Fenixa, uważamy że opisane w tym artykule mocowanie sprawdzi się głównie w trakcie zawodów triathlonowych.

Zaprezentowany powyżej uchwyt możesz obejrzeć i zakupić w jednym z salonów firmowych TRIGAR.pl (Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Białystok) lub w sklepie online.

 

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here