Wirtualny partner w zegarku Garmin Fenix
Wirtualny partner w zegarku Garmin Fenix

Wirtualny partner w zegarku Garmin Fenix

W tym wpisie zaprezentujemy jak korzystać z funkcji wirtualnego partnera w serii zegarków Garmin Fenix. Zasada działania tego trybu jest bardzo łatwa i polega na ustawieniu stałego tempa z jakim chcemy się poruszać. Po rozpoczęciu aktywności na osobnym ekranie będziemy widzieli średnie tempo biegu oraz stratę lub zysk czasowy do założonego wcześniej tempa.

Po co korzystać z wirtualnego partnera?

Wirtualny partner przydaje się zwłaszcza w trakcie zawodów. Przed rozpoczęciem biegu najczęściej określamy czas w jakim chcielibyśmy ukończyć wyścig. Zaglądamy do tabeli czasów i wiemy, że aby przebiec 10km w czasie np. 45 minut powinniśmy poruszać się z tempem 4min 30sek na kilometr.

wirtualny partner

Oczywiście można biec i zerkać na zegarek czy nasze tempo jest bliskie do założonego, ale uruchamiając tryb wirtualnego partnera zyskujemy dodatkową informację w postaci zapasu lub straty czasu. Dzięki temu wiemy czy powinniśmy trochę przyspieszyć czy możemy oszczędzać siły na trudniejszy odcinek trasy.

Jak włączyć wirtualnego partnera w zegarku Garmin Fenix?

Domyślnie ekran wirtualnego partnera w zegarkach Garmin Fenix jest wyłączony. Aby go uruchomić należy wykonać następujące kroki:

  • wybieram aktywność np. Bieganie
  • przytrzymujemy lewy, środkowy klawisz w celu przejścia do ustawień aktywności
  • wybieramy ustawienia biegu
  • wybieramy ekrany danych
  • wybieramy virtual partner
  • ustawiamy tempo wirtualnego partnera

wirtualny partner garmin

Po rozpoczęciu aktywności informacje związane z funkcją wirtualnego partnera są widoczne na osobnym ekranie. Między poszczególnymi ekranami treningu możemy się przełączać ręcznie, klikając na klawisze up i down lub automatycznie. W celu włączenia trybu automatycznego przewijania ekranów należy wejść do ustawień danej aktywności i włączyć funkcję autoprzewijanie. Do wyboru mamy trzy prędkości scrollowania stron (wolno, szybko i średnio).

wirtualny partner garmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here