wirtualnyslider

Wirtualny partner w zegarku Garmin Fenix

W tym wpisie zaprezentujemy jak korzystać z funkcji wirtualnego partnera w serii zegarków Garmin Fenix. Zasada działania tego trybu jest bardzo łatwa i polega na ustawieniu stałego tempa z jakim chcemy się poruszać. Po rozpoczęciu aktywności na osobnym ekranie będziemy widzieli średnie tempo biegu oraz stratę lub zysk czasowy do założonego wcześniej tempa.

Po co korzystać z wirtualnego partnera?

Wirtualny partner przydaje się zwłaszcza w trakcie zawodów. Przed rozpoczęciem biegu najczęściej określamy czas w jakim chcielibyśmy ukończyć wyścig. Zaglądamy do tabeli czasów i wiemy, że aby przebiec 10km w czasie np. 45 minut powinniśmy poruszać się z tempem 4min 30sek na kilometr.

wirtualny partner

Oczywiście można biec i zerkać na zegarek czy nasze tempo jest bliskie do założonego, ale uruchamiając tryb wirtualnego partnera zyskujemy dodatkową informację w postaci zapasu lub straty czasu. Dzięki temu wiemy czy powinniśmy trochę przyspieszyć czy możemy oszczędzać siły na trudniejszy odcinek trasy.

Jak włączyć wirtualnego partnera w zegarku Garmin Fenix?

Domyślnie ekran wirtualnego partnera w zegarkach Garmin Fenix jest wyłączony. Aby go uruchomić należy wykonać następujące kroki:

  • wybieram aktywność np. Bieganie
  • przytrzymujemy lewy, środkowy klawisz w celu przejścia do ustawień aktywności
  • wybieramy ustawienia biegu
  • wybieramy ekrany danych
  • wybieramy virtual partner
  • ustawiamy tempo wirtualnego partnera

wirtualny partner garmin

Po rozpoczęciu aktywności informacje związane z funkcją wirtualnego partnera są widoczne na osobnym ekranie. Między poszczególnymi ekranami treningu możemy się przełączać ręcznie, klikając na klawisze up i down lub automatycznie. W celu włączenia trybu automatycznego przewijania ekranów należy wejść do ustawień danej aktywności i włączyć funkcję autoprzewijanie. Do wyboru mamy trzy prędkości scrollowania stron (wolno, szybko i średnio).

wirtualny partner garmin

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here