Seria Garmin Fenix

Na skróty

Wybierz jeden z poniższych zegarków z linii Garmin Fenix i przejdź do szczegółowej prezentacji.

Garmin Fenix 6x Pro Solar
Seria Fenix 6

Premiera: sierpień 2019

Dodanie trybów oszczędzania baterii, większy wyświetlacz i ładowanie solarne w modelu Fenix 6x Pro Solar

garmin fenix 5 plus
Seria Fenix 5 Plus

Premiera: czerwiec 2018

Najnowsza seria multisportowego zegarka została wzbogacona m.in. o płatności zbliżeniowe Garmin Pay i odtwarzacz muzyki.

seria garmin fenix 5
Seria Fenix 5

Premiera: marzec 2017

Podział serii na trzy wielkości tarczy, nowy rodzaj czujnika pomiaru tętna oraz mapa w modelu Fenix 5X.

Seria Fenix 3HR

Premiera: luty 2016

Najważniejszą zmianę w stosunku do modelu z 2015 roku stanowi dodanie nadgarstkowego czujnika pomiaru tętna.

Seria Fenix 3

Premiera: marzec 2015

Przełomowa, już nie produkowana seria zegarków, wyposażona w kolorowy wyświetlacz i funkcje odbierania powiadomień z telefonu.

Historia serii Garmin Fenix

Seria zegarków Garmin Fenix została zaprezentowana pod koniec 2012 roku. Był to pierwszy model w ofercie amerykańskiego producenta, który z wyglądu przypominał tradycyjny zegarek. To właśnie połączenie oryginalnego designu i wielofunkcyjności podbiło serca użytkowników na całym świecie.

W odróżnieniu od wcześniejszych  modeli zegarków (seria Forerunner), Fenix 1 został wzbogacony w elektroniczny kompas i wysokościomierz. Zegarek był promowany jako urządzenie do turystyki, ale także obsługujące wiele aktywności.

Zaprezentowany na początku 2014 roku model Garmin Fenix 2 wizualnie praktycznie niczym nie różnił się od jedynki. Dodano natomiast tryb multisport znany m.in. w tym okresie z modelu Forerunner 910XT. Nowością było też umożliwienie odczytywania powiadomień przesyłanych z telefonu i instalacja uproszczonej mapy.

W tym samym roku Garmin wypuścił jeszcze wersję Fenix 2 Special Edition z czerwonymi paskami oraz odwróconą kolorystyką ekranu.

Trzecia generacja zegarka z serii Fenix ukazała się w 2015 roku i stanowiła olbrzymi przeskok w stosunku do poprzednich modeli. O popularności zegarka Garmin Fenix 3 może świadczyć to, że był on produkowany w kilkunastu wariantach. Urządzenia różniły się między sobą rodzajem szkiełka ekranu (szafirowe lub mineralne), paskami (gumowe, metalowe, skórzane itp.) oraz kolorem ramki.

Fenix 3 zyskał kolorowy wyświetlacz o podwyższonej rozdzielczości, nowy – bardziej intuicyjny układ menu oraz wbudowany akcelerometr na podstawie którego zegarek obliczał m.in. ilość kroków oraz pokonany w ciągu dnia dystans. 

Modele z tej serii współpracują z aplikacjami i dodatkami dostępnymi w platformie Connect IQ.

Niespełna rok później (w lutym 2016), Garmin wprowadził do oferty model z onaczeniem Fenix 3 HR Elevate. Zegarki z tej serii również były dostępne w wariancie ze szkiełkiem szafirowym lub mineralnym.

Jedyną różnicę w stosunku do poprzednika stanowi dodanie optycznego pomiaru tętna. 

Rok 2017 to czas panowania modelu Garmin Fenix 5. Po raz  pierwszy seria została podzielona na trzy wielkości tarczy (Fenix 5S, Fenix 5, Fenix 5X). Użyto nowego rodzaju czujnika pomiaru tętna z nadgarstka, podwyższona została rozdzielczość ekranu, dodano wsparcie dla zewnętrznych czujników parownych za pomocą Bluetooth Smart. 

Menu zegarka jest podobne do tego z „trójki”, ale wnosi kilka usprawnień, takich jak skróty czy elementy sterujące.

W modelu Fenix 5X pojawiła się też fabrycznie zainstalowana mapa z funkcjami nawigacyjnymi.

Garmin przyzwyczaił nas już do corocznych premier, dlatego nie było zaskoczeniem zaprezentowanie w 2018 roku kolejnej serii.

Modele z oznaczeniem Fenix 5 Plus zostały wzbogacone o funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay, odtwarzacz muzyki, odbiór sygnału z systemu Galileo. Zachowano podział na trzy wielkości tarczy, ale w tym przypadku mapa jest już dostępna w każdym modelu. Najwyższy z zestawienia model Fenix 5X Plus posiada także pulsoksymetr, który dostarcza informacji o poziomie tlenu we krwi

Garmin Fenix 6

Kolejny rok i kolejna nowość. W końcówce sierpnia 2019r amerykański producent zaprezentował serię Garmin Fenix 6, w której zachował podział na trzy wielkości tarczy. Nowe zegarki zyskały między innymi specjalny tryb do zarządzania baterią, nowy czujnik pomiaru tętna z nadgarstka, który działa także w trakcie pływania, czy mapę tras narciarskich w ponad 2000 kurortów na świecie. 

Po raz pierwszy zastosowano też solarne doładowywanie baterii, które zostało wprowadzone w modelu Garmin Fenix 6X Pro Solar.

Szczegółowe zestawienie różnic między modelami z serii Garmin Fenix, które są aktualnie dostępne w sprzedaży znajdziecie w tej tabeli. Zainteresowanych zakupem serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl