FenixWorld.pl
Seria Garmin Fenix

Seria Garmin Fenix

2023

Garmin Fenix 7 Pro

Kolejna generacja serii Fenix pojawiła się pod koniec maja 2023 roku. Garmin Fenix 7 Pro to nadal trzy rozmiary kopert oraz zmiany potwierdzające pozycję najbardziej wydajnego zegarka sportowego.

Garmin Fenix 7 Pro oferowany jest w trzech klasycznych rozmiarach (42 mm, 47mm oraz 51 mm) i dwóch opcjach wykończenia. Wersję Solar wyposażono w ramkę ze stali nierdzewnej i szkiełko Gorilla Glass. Natomiast wariant Sapphire Solar ma tytanową ramkę oraz szafirowe szkiełko.

Wszystkie dostępne warianty posiadają wbudowaną latarkę LED o zmiennej intensywności światła i obsługę wielu pasm systemu GPS. Bez względu na wybór wersji możemy cieszyć się więc, pełną funkcjonalnością tego modelu.

Fenix 7 Pro posiada również czujnik tętna nowej generacji, zapewniający precyzyjny monitoring zdrowia i kondycji. Podobnie jak poprzedni model, zegarek obsługiwać można dotykiem oraz klasycznie, przy pomocy przycisków.

Niezmienne pozostały, charakterystyczne dla tego modelu funkcje, takie jak obsługa map topograficznych, płatności zbliżeniowych, odtwarzanie muzyki w zegarku, a także opcje bezpieczeństwa.

2022

Garmin Fenix 7

Pandemia koronawirus zrobiła swoje i na premierę siódmej generacji topowej serii zegarków marki Garmin trzeba było poczekać nieco dłużej. Dopiero początku 2022 roku amerykański producent zaprezentował modele Fenix 7X, Fenix 7 oraz Fenix 7S.

Jak nietrudno się domyślić, zachowano podział na trzy wielkości koperty (42 mm, 47 mm oraz 51 mm). Poza średnicą koperty zegarki różnią się też rodzajem szkiełka (Power Sapphire, Power Glass lub Gorilla Glass). W modelach ze szkiełkiem szafirowym dodano odbiór wielopasmowej częstotliwości GPS, co znacząco przyczyniło się do poprawy pomiaru tempa chwilowego i pokonanego dystansu.

Nowość w modelu z onaczeniem Fenix 7X stanowi dodanie latarki LED w górnej krawędzie koperty. Kluczową różnicę w zestawieniu z serią Fenix 6 stanowi hybrydowa obsługa. Wszystkie zegarki z rodziny Fenix 7 poza tradycyjnymi przyciskami można też obsługiwać za pośrednictwem ekranu dotykowego. Ekran dotykowy sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza w trakcie przeglądania mapy.

Wszystkie zegarki serii Fenix 7 posiadają wsparcie dla obsługi map narciarskich oraz turystycznych. 

2019

Garmin Fenix 6

Kolejny rok i kolejna nowość. W końcówce sierpnia 2019 r. amerykański producent zaprezentował serię Garmin Fenix 6, w której zachował podział na trzy wielkości tarczy.

Nowe zegarki zyskały między innymi specjalny tryb do zarządzania baterią, nowy czujnik pomiaru tętna z nadgarstka, który działa także w trakcie pływania, czy mapę tras narciarskich w ponad 2000 kurortów na świecie. Co ważne, tym razem nie każdy model posiada mapę! Mapa jest dostępna wyłącznie w zegarkach z oznaczeniem „PRO” lub „Sapphire”. 

W wybranych wersjach po raz pierwszy zastosowano też solarne doładowywanie baterii, które zostało wprowadzone w modelu Garmin Fenix 6X Pro Solar. Do tego modelu z czasem dołączyły także modele Fenix 6 Pro Solar oraz Fenix 6s Pro Solar.

2018

Garmin Fenix 5 Plus

Garmin przyzwyczaił nas już do corocznych premier, dlatego nie było zaskoczeniem zaprezentowanie w 2018 roku kolejnej serii zegarków Fenix.

Modele z oznaczeniem Fenix 5 Plus zostały wzbogacone o funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay, odtwarzacz muzyki, odbiór sygnału z systemu Galileo.

Zachowano podział na trzy wielkości tarczy, ale w tym przypadku mapa jest już dostępna w każdym modelu. Najwyższy z zestawienia model Fenix 5X Plus posiada także pulsoksymetr, który dostarcza informacji o poziomie tlenu we krwi.

2017

Garmin Fenix 5

Rok 2017 to czas panowania modelu Garmin Fenix 5. Po raz pierwszy seria została podzielona na trzy wielkości koperty (Fenix 5S – Kopera o średnicy 42mm, Fenix 5 – koperta o średnicy 47mm, Fenix 5X – koperta o średnicy 51mm). Użyto nowego rodzaju czujnika pomiaru tętna z nadgarstka, podwyższona została rozdzielczość ekranu, dodano wsparcie dla zewnętrznych czujników parownych za pomocą Bluetooth Smart. 

Menu zegarka jest podobne do tego z „trójki”, ale wnosi kilka usprawnień, takich jak skróty czy elementy sterujące.

W modelu Fenix 5X pojawiła się też fabrycznie zainstalowana mapa Europy z funkcjami nawigacyjnymi.

2016

Garmin Fenix 3HR

Niespełna rok później (w lutym 2016), Garmin wprowadził do oferty model z oznaczeniem Fenix 3 HR Elevate. Zegarki z tej serii również były dostępne w wariancie ze szkiełkiem szafirowym lub mineralnym.

Nowością w stosunku do poprzednika stanowi dodanie optycznego pomiaru tętna.

2015

Garmin Fenix 3

Trzecia generacja zegarka z serii Fenix ukazała się w 2015 roku i stanowiła olbrzymi przeskok w stosunku do poprzednich modeli. O popularności zegarka Garmin Fenix 3 może świadczyć to, że był on produkowany w kilkunastu wariantach. Urządzenia różniły się między sobą rodzajem szkiełka ekranu (szafirowe lub mineralne), paskami (gumowe, metalowe, skórzane itp.) oraz kolorem ramki. Pojawiła się także po raz pierwszy kobieca wersja Fenix w kolorze białym ze złotą ramką.

Garmin Fenix 3 zyskał kolorowy wyświetlacz o podwyższonej rozdzielczości, nowy – bardziej intuicyjny układ menu oraz wbudowany akcelerometr na podstawie którego zegarek obliczał m.in. ilość kroków oraz pokonany w ciągu dnia dystans.

Modele z tej serii współpracują z aplikacjami i dodatkami dostępnymi w platformie Garmin Connect IQ.

2014

Garmin Fenix 2

Zaprezentowany na początku 2014 roku model Garmin Fenix 2 wizualnie praktycznie niczym nie różnił się od jedynki. Dodano natomiast tryb multisport znany wcześniej z modelu Forerunner 910XT. 

Nowością było też umożliwienie odczytywania powiadomień przesyłanych z telefonu i instalacja uproszczonej mapy. Pomimo tego, że Fenix 2 posiadał czarno-biały ekran, mapy okazały się niezwykle praktycznym dodatkiem w zegarku.

W tym samym roku Garmin wypuścił jeszcze wersję Fenix 2 Special Edition z czerwonymi paskami oraz odwróconą kolorystyką ekranu.

2012

Garmin Fenix

Seria zegarków Garmin Fenix została zaprezentowana pod koniec 2012 roku. Był to pierwszy model w ofercie amerykańskiego producenta, który z wyglądu przypominał tradycyjny zegarek. To właśnie połączenie oryginalnego designu i wielofunkcyjności podbiło serca użytkowników na całym świecie.

W odróżnieniu od wcześniejszych  modeli zegarków (seria Forerunner), Fenix 1 został wzbogacony w elektroniczny kompas i wysokościomierz barometryczny. Zegarek był promowany jako urządzenie do turystyki, ale także obsługujące wiele innych aktywności.

Szczegółowe zestawienie różnic między modelami serii Garmin Fenix, które są aktualnie dostępne w sprzedaży znajdziecie w tej tabeli. Zainteresowanych zakupem serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl