Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5
Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

W trakcie treningu na otwartej przestrzenie do pomiaru dystansu oraz tempa biegu zegarek Garmin Fenix 5 wykorzystuje wbudowany moduł GPS. W przypadku treningu w pomieszczeniu, GPS na niewiele się zda, gdyż po pierwsze sygnał będzie za słaby (lub nie będzie go wcale), a po drugie nawet jeśli zegarek złapie sygnał (np. bieżnia w klub fitness ustawiona tuż przy dużych przeszklonych oknach) to i tak do prawidłowego pomiaru dystansu z GPS wymagane jest przesunięcie. Na szczęście inżynierowie wzięli pod uwagę fakt, że przy ćwiczeniach na bieżni biegamy w miejscu i wyposażyli zegarek Garmin Fenix 5 w akcelerometr, który pokonany dystans i tempo oblicza na podstawie stawianych kroków.

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

Aby rozpocząć trening na bieżni wystarczy w zegarku Garmin Fenix 5 wybrać z listy dostępnych aktywności Bieżnia. W tym trybie pulsometr domyślnie ma wyłączone szukanie sygnału GPS. Przed rozpoczęciem treningu możemy oczywiście dostosować ekrany z parametrami czy ustawić powiązane z treningiem alerty. Aby przejść do widoku edycji wystarczy przytrzymać lewy, środkowy przycisk.

fenix 5 bieżnia

W ramach alertów możemy skorzystać z następujących opcji:

  • Alert tętna
  • Bieg/Chód
  • Alert tempa
  • Alert czasu
  • Alert dystansu
  • Alert rytmu
  • Alert kalorii
  • Własny alert (Napij się, Zjedz itp.)

garmin fenix 5 bieżnia

Po rozpoczęciu aktywności Garmin Fenix 5 automatycznie zacznie prezentować dystans i tempo biegu na podstawie stawianych kroków. Pomiary z akcelerometru są obarczone pewnym błędem, dlatego po zakończeniu aktywności w ustawieniach zegarka możemy skorzystać z kalibracji.

garmin fenix 5 bieżnia

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl. Powołując się na hasło „FenixWorld” przy zakupie otrzymacie w prezencie firmową bufkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here