biezniafenix5

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

W trakcie treningu na otwartej przestrzenie do pomiaru dystansu oraz tempa biegu zegarek Garmin Fenix 5 wykorzystuje wbudowany moduł GPS. W przypadku treningu w pomieszczeniu, GPS na niewiele się zda, gdyż po pierwsze sygnał będzie za słaby (lub nie będzie go wcale), a po drugie nawet jeśli zegarek złapie sygnał (np. bieżnia w klub fitness ustawiona tuż przy dużych przeszklonych oknach) to i tak do prawidłowego pomiaru dystansu z GPS wymagane jest przesunięcie. Na szczęście inżynierowie wzięli pod uwagę fakt, że przy ćwiczeniach na bieżni biegamy w miejscu i wyposażyli zegarek Garmin Fenix 5 w akcelerometr, który pokonany dystans i tempo oblicza na podstawie stawianych kroków.

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

Aby rozpocząć trening na bieżni wystarczy w zegarku Garmin Fenix 5 wybrać z listy dostępnych aktywności Bieżnia. W tym trybie pulsometr domyślnie ma wyłączone szukanie sygnału GPS. Przed rozpoczęciem treningu możemy oczywiście dostosować ekrany z parametrami czy ustawić powiązane z treningiem alerty. Aby przejść do widoku edycji wystarczy przytrzymać lewy, środkowy przycisk.

fenix 5 bieżnia

W ramach alertów możemy skorzystać z następujących opcji:

  • Alert tętna
  • Bieg/Chód
  • Alert tempa
  • Alert czasu
  • Alert dystansu
  • Alert rytmu
  • Alert kalorii
  • Własny alert (Napij się, Zjedz itp.)

garmin fenix 5 bieżnia

Po rozpoczęciu aktywności Garmin Fenix 5 automatycznie zacznie prezentować dystans i tempo biegu na podstawie stawianych kroków. Pomiary z akcelerometru są obarczone pewnym błędem, dlatego po zakończeniu aktywności w ustawieniach zegarka możemy skorzystać z kalibracji.

garmin fenix 5 bieżnia

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl. Powołując się na hasło „FenixWorld” przy zakupie otrzymacie w prezencie firmową bufkę.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here