Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5
Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5

Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5

Menu elementów sterujących pozwala w szybki sposób przejść do wyboru poszczególnych funkcji zegarka Garmin Fenix 5. Wraz z opisywanymi niedawno klawiszami skrótu, menu elementów sterujących stanowi niezwykłe ułatwienie w obsłudze bardzo rozbudowanego zegarka. W tym wpisie zademonstrujemy w jaki sposób dodać lub usunąć nowe elementy do menu oraz jak je uporządkować.

Wywołanie menu elementów sterujących

Aby przejść do menu skrótów wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy, górny przycisk. Co ważne możemy to wykonać znajdując się w dowolnym ekranie, nawet w trakcie rozpoczętej już aktywności. Do przemieszczania się miedzy poszczególnymi elementami menu wykorzystujemy przyciski UP/DOWN, a wybór zatwierdzamy przyciskiem START.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Dodawanie elementów sterujących

Jeżeli chcemy rozbudować menu o nowe elementy, wystarczy znajdując się na ekranie skrótów wcisnąć i przytrzymać lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy opcję dodaj elementy sterujące i z listy wybrać interesującą nas funkcję np. latarka.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Porządkowanie elementów menu sterującego

W celu zmiany kolejności poszczególnych elementów, w menu skrótowym należy przytrzymać lewy, środkowy przycisk, a następnie wybrać zakładkę uporządkuj elementy sterujące. Dalej wybieramy element dla którego chcemy zmienić kolejność i korzystając z przycisków w górę lub w dół umieszczamy go w wybranym miejscu.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Usuwanie elementów z menu sterującego

Ostatnią opcją na jaką pozwalają ustawienia jest usuwanie elementów z menu. Postępujemy identycznie jak w przypadku wcześniejszych edycji, czyli z poziomu ekranu menu sterującego wciskamy lewy, środkowy przycisk. Dalej przechodzimy do zakładki usuń elementy sterujące. Do wyboru elementu, który chcemy usunąć wykorzystujemy przyciski w górę i w dół. Wybrany element znajduje się w zaokrąglonej ramce i jest oznaczony jako X. Usunięcie potwierdzamy wciśnięciem przycisku START (prawy, górny przycisk w zegarku Garmin Fenix 5).

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Film

Do edycji elementów sterowania możemy dojść także poprzez menu główne zegarka. W tym celu znajdując się na ekranie godziny wciskamy lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy Ustawienia i Sterowanie. Prezentację tego sposobu edycji manu możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Menu elementów sterujących poza serią zegarków Garmin Fenix 5 jest też dostępne w nowej serii zegarków Garmin Forerunner 645/935XT oraz Vivoactive 3. Menu skrótowe  stanowi jedną z różnic w stosunku do serii Fenix 3.

7 komentarz

  1. Pingback: Garmin Fenix 5 kontra Garmin Fenix3HR? - Running.Trigar.pl

  2. Pingback: Encyklopedia Fenixa 5 PLUS - przegląd wszystkich funkcji zegarka - FenixWorld.pl

  3. Pingback: Wzywanie pomocy i wykrywanie zdarzeń w Garmin Fenix 5 Plus - FenixWorld.pl

  4. Pingback: Wprowadzanie współrzędnych geograficznych do zegarka Garmin Fenix - FenixWorld.pl

  5. Pingback: Skróty klawiszowe w serii Garmin Fenix 5/5 Plus - FenixWorld.pl

  6. Pingback: Pierwsze włączenie zegarka Garmin Fenix 5/6 - co warto ustawić - GPS dla Aktywnych

  7. Pingback: Garmin Pay - konfiguracja oraz sposób płatności - GPS dla Aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here