fenix5menusterujace

Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5

Menu elementów sterujących pozwala w szybki sposób przejść do wyboru poszczególnych funkcji zegarka Garmin Fenix 5. Wraz z opisywanymi niedawno klawiszami skrótu, menu elementów sterujących stanowi niezwykłe ułatwienie w obsłudze bardzo rozbudowanego zegarka. W tym wpisie zademonstrujemy w jaki sposób dodać lub usunąć nowe elementy do menu oraz jak je uporządkować.

Wywołanie menu elementów sterujących

Aby przejść do menu skrótów wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy, górny przycisk. Co ważne możemy to wykonać znajdując się w dowolnym ekranie, nawet w trakcie rozpoczętej już aktywności. Do przemieszczania się miedzy poszczególnymi elementami menu wykorzystujemy przyciski UP/DOWN, a wybór zatwierdzamy przyciskiem START.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Dodawanie elementów sterujących

Jeżeli chcemy rozbudować menu o nowe elementy, wystarczy znajdując się na ekranie skrótów wcisnąć i przytrzymać lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy opcję dodaj elementy sterujące i z listy wybrać interesującą nas funkcję np. latarka.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Porządkowanie elementów menu sterującego

W celu zmiany kolejności poszczególnych elementów, w menu skrótowym należy przytrzymać lewy, środkowy przycisk, a następnie wybrać zakładkę uporządkuj elementy sterujące. Dalej wybieramy element dla którego chcemy zmienić kolejność i korzystając z przycisków w górę lub w dół umieszczamy go w wybranym miejscu.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Usuwanie elementów z menu sterującego

Ostatnią opcją na jaką pozwalają ustawienia jest usuwanie elementów z menu. Postępujemy identycznie jak w przypadku wcześniejszych edycji, czyli z poziomu ekranu menu sterującego wciskamy lewy, środkowy przycisk. Dalej przechodzimy do zakładki usuń elementy sterujące. Do wyboru elementu, który chcemy usunąć wykorzystujemy przyciski w górę i w dół. Wybrany element znajduje się w zaokrąglonej ramce i jest oznaczony jako X. Usunięcie potwierdzamy wciśnięciem przycisku START (prawy, górny przycisk w zegarku Garmin Fenix 5).

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Film

Do edycji elementów sterowania możemy dojść także poprzez menu główne zegarka. W tym celu znajdując się na ekranie godziny wciskamy lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy Ustawienia i Sterowanie. Prezentację tego sposobu edycji manu możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Menu elementów sterujących poza serią zegarków Garmin Fenix 5 jest też dostępne w nowej serii zegarków Garmin Forerunner 645/935XT oraz Vivoactive 3. Menu skrótowe  stanowi jedną z różnic w stosunku do serii Fenix 3.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

7 komentarzy do wpisu „Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here