fenix5menusterujace

Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5

Menu elementów sterujących pozwala w szybki sposób przejść do wyboru poszczególnych funkcji zegarka Garmin Fenix 5. Wraz z opisywanymi niedawno klawiszami skrótu, menu elementów sterujących stanowi niezwykłe ułatwienie w obsłudze bardzo rozbudowanego zegarka. W tym wpisie zademonstrujemy w jaki sposób dodać lub usunąć nowe elementy do menu oraz jak je uporządkować.

Wywołanie menu elementów sterujących

Aby przejść do menu skrótów wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy, górny przycisk. Co ważne możemy to wykonać znajdując się w dowolnym ekranie, nawet w trakcie rozpoczętej już aktywności. Do przemieszczania się miedzy poszczególnymi elementami menu wykorzystujemy przyciski UP/DOWN, a wybór zatwierdzamy przyciskiem START.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Dodawanie elementów sterujących

Jeżeli chcemy rozbudować menu o nowe elementy, wystarczy znajdując się na ekranie skrótów wcisnąć i przytrzymać lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy opcję dodaj elementy sterujące i z listy wybrać interesującą nas funkcję np. latarka.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Porządkowanie elementów menu sterującego

W celu zmiany kolejności poszczególnych elementów, w menu skrótowym należy przytrzymać lewy, środkowy przycisk, a następnie wybrać zakładkę uporządkuj elementy sterujące. Dalej wybieramy element dla którego chcemy zmienić kolejność i korzystając z przycisków w górę lub w dół umieszczamy go w wybranym miejscu.

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Usuwanie elementów z menu sterującego

Ostatnią opcją na jaką pozwalają ustawienia jest usuwanie elementów z menu. Postępujemy identycznie jak w przypadku wcześniejszych edycji, czyli z poziomu ekranu menu sterującego wciskamy lewy, środkowy przycisk. Dalej przechodzimy do zakładki usuń elementy sterujące. Do wyboru elementu, który chcemy usunąć wykorzystujemy przyciski w górę i w dół. Wybrany element znajduje się w zaokrąglonej ramce i jest oznaczony jako X. Usunięcie potwierdzamy wciśnięciem przycisku START (prawy, górny przycisk w zegarku Garmin Fenix 5).

menu elementów sterujacych garmin fenix 5

Film

Do edycji elementów sterowania możemy dojść także poprzez menu główne zegarka. W tym celu znajdując się na ekranie godziny wciskamy lewy, środkowy przycisk. Następnie wybieramy Ustawienia i Sterowanie. Prezentację tego sposobu edycji manu możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Menu elementów sterujących poza serią zegarków Garmin Fenix 5 jest też dostępne w nowej serii zegarków Garmin Forerunner 645/935XT oraz Vivoactive 3. Menu skrótowe  stanowi jedną z różnic w stosunku do serii Fenix 3.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Łukasz

Łukasz

7 komentarzy do wpisu „Menu elementów sterujących Garmin Fenix 5”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here