Nowa aktualizacja dla starszych modeli Garmin!
Nowa aktualizacja dla starszych modeli Garmin!

Nowa aktualizacja dla starszych modeli Garmin!

Jedną z najlepszych rzeczy w wyborze zegarka Garmin jest wieloletnie wsparcie ze strony producenta. Dostępna od kilku dni aktualizacja dla starszych modeli Garmin, jest tego najlepszym dowodem. Oprogramowanie beta 26.93 dla modeli Fenix 6 oraz Enduro, na pewno ucieszy użytkowników tych popularnych modeli.

W przeciwieństwie do innych producentów elektroniki użytkowej, Garmin nie porzuca swoich starszych modeli po kilku latach. Zamiast tego firma regularnie udostępnia aktualizacje oprogramowania, które dodają nowe funkcje i poprawiają wydajność. To świetna wiadomość dla użytkowników, którzy mogą dłużej cieszyć się ze swoich zegarków bez konieczności kupowania nowego urządzenia.

Aktualizacja dla starszych modeli Garmin, co zawiera?

Wersja 26.93 to stosunkowo niewielka aktualizacja. Zgodnie z rejestrem zmian, dodano wyłącznie obsługę częstotliwości czujnika 100 Hz, związaną z akcelerometrem i żyroskopem. Garmin wprowadził również ulepszenie funkcji automatycznego uruchamiania dla aktywności narciarskich i snowboardowych.

Statystyki będą więc rejestrowane podczas całej aktywności, dzięki czemu większość danych powinna być dokładniejsza. Jednak prawdopodobnie liczba zjazdów ulegnie podwojeniu, ponieważ zarówno zjazd, jak i wjazd wyciągiem będą liczone jako indywidualne przejazdy.

Po aktualizacji, zegarek będzie działał z następującymi wersjami oprogramowania. Można je sprawdzić w Menu > System > Informacje.

Software VersionGPS VersionSensor Hub VersionWi-Fi Version (Pro)ANT/BLE/BT (Pro)ANT/BLE (non-Pro/Enduro)
26.936.6022.094.016.153.01

Jeśli posiadasz smartwatch Garmin Fenix 6 lub inny kwalifikujący się model i chcesz dołączyć do programu beta, możesz to zrobić za pośrednictwem platformy Garmin Connect.

Publiczny program testów beta firmy Garmin

Aby otrzymać tę aktualizację, należy dołączyć do publicznego programu testów beta firmy Garmin. Dzięki temu, otrzymamy nowe oprogramowanie z wyprzedzeniem w zamian za udzielenie informacji zwrotnych dotyczących jego stabilności i ewentualnych problemów. Aby zarejestrować się w programie testów beta:

  • Zaloguj się do Garmin Connect (strona internetowa)
  • Kliknij ikonę urządzenia w prawym górnym rogu
  • Wybierz Ustawienia urządzenia przy produkcie, który chcesz zarejestrować
  • Kliknij opcję Dołącz do programu wersji beta
  • Przeczytaj i zaakceptuj warunki

Jako członek programu, możesz wypróbować nowe funkcje jako pierwszy. Warto pamiętać, że oprogramowanie beta może zawierać błędy, które mogą spowodować, że zegarek nie będzie działał zgodnie z oczekiwaniami.

Aktualizacja dla starszych modeli Garmin

Niektóre aktualizacje oprogramowania można zainstalować bezprzewodowo, jeśli zegarek ma połączenie z Wi-Fi. Jednak w przypadku wersji beta 26.93, należy zrobić to ręcznie.

Instalacja oprogramowania

Linki do pobrania aktualizacji oprogramowania zamieszczamy poniżej. Pliki zawierają aktualizację oraz instrukcję instalacji. W pakiecie znajduje się również folder umożliwiający powrót do do wersji 26.00 oraz instrukcję jak to zrobić. Pamiętaj, że powrót do poprzedniej wersji oprogramowania spowoduje zresetowanie wszystkich ustawień.

Fenix 6sFenix 6s ProFenix 6Fenix 6 ProFenix 6XEnduro

Uwaga: w folderach z aktualizacją oprogramowanie umieszczono plik secure_config.gcd, który również należy skopiować do zegarka. Ułatwia on korzystanie z zegarka i zgłaszanie problemów z oprogramowaniem. Plik secure_config.gcd należy umieścić w folderze Primary\Garmin\RemoteSW na Twoim zegarku.

Aktualizacja dla starszych modeli Garmin, podsumowanie

Decyzja Garmin o udostępnieniu aktualizacji dla starszych modeli zegarków, jest świadectwem zaangażowania w zapewnianie użytkownikom jak najlepszych wrażeń. Firma nie tylko tworzy wysokiej jakości urządzenia, ale także dba o to, aby były funkcjonalne przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here