Jak sprawdzić godzinę w trakcie aktywności na zegarku Garmin Fenix 5?
Jak sprawdzić godzinę w trakcie aktywności na zegarku Garmin Fenix 5?

Jak sprawdzić godzinę w trakcie aktywności na zegarku Garmin Fenix 5?

Ten wpis może co niektórym wydać się dość dziwny, ale stanowi on odpowiedź na dość często przewijające się na forach, zawodach i innych spotkaniach z użytkownikami zegarków z serii Garmin Fenix 5 pytanie. A mianowicie jak w trakcie rozpoczętej już aktywności sprawdzić aktualną godzinę.

Trzy sposoby na sprawdzenie aktualnej godziny

Garmin Fenix 5 to najbardziej rozbudowana seria zegarków w ofercie amerykańskiego producenta. Pomimo tego, że menu zegarka jest bardzo intuicyjne to niekiedy przy mnogości funkcji można się  nieźle naszukać nawet tak prostej i podstawowej informacji jaką stanowi aktualna godzina. Oczywiście nie mamy tu na myśli sprawdzania godziny w użytkowaniu Fenixa na codzień, bo tu nie ma akurat problemu. Aktualna godzina stanowi zawsze ekran główny zegarka.

Jednak po rozpoczęciu aktywności (np. bieganie) na ekranie pojawią się parametry treningu.

garmin fenix

W trakcie trwania aktywności aktualną godzinę możemy sprawdzić na trzy sposoby:

  • poprzez przytrzymanie klawisza skrótowego i przejście do widżetów
  • poprzez ustawienia aktualnej godziny jako jeden z ekranów treningu
  • poprzez ustawienie aktualnej godziny jako jeden z parametrów treningu

W pierwszym przypadku w trakcie trwającego już treningu wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy, dolny przycisk (1.). Spowoduje to przejście do ekranu startowego zegarka, na którym widać tarczę z godziną. Aby wrócić do aktywności wystarczy jeden raz kliknąć na prawy, dolny przycisk „back” (2.)

sprawdzanie godzinyfenix 5

Drugi sposób pozwala ustawić aktualną godzinę jako osobny ekran treningu. Edycję ekranów danych rozpoczynamy od wyboru aktywności. W momencie jak znajdujemy się na ekranie z parametrami, wciskamy i przytrzymujemy klawisz „menu” (lewy, środkowy). Dalej wybieramy ustawienia biegu i wybieramy ekrany danych. Przesuwamy się na liście na ostatnią pozycję, czyli dodaj nowy i wybieramy zegar. Po takich ustawieniach aktualną godzinę możesz sprawdzić przerzucając się między ekranami treningu za pomocą klawiszy Up/Down.

Trzecim rozwiązaniem jest ustawienie aktualnej godziny jako jeden z parametrów treningu. Pod względem możliwości edycji ekranów danych zegarek Garmin Fenix 5 nie ma sobie równych. Co ważne do zmiany parametrów jakie widzimy na danym ekranie nie musimy wykorzystywać aplikacji w telefonie czy programu na komputerze. Wszystkie zmiany wykonujemy z poziomu zegarka. Aby zmienić dany parametr należy przejść zaprezentowane na poniższym zdjęciu kroki. Edycję rozpoczynamy od wyboru aktywności i przytrzymania przycisku menu (lewy, środkowy).

garmin fenix godzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here