biezniafenix5

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

W trakcie treningu na otwartej przestrzenie do pomiaru dystansu oraz tempa biegu zegarek Garmin Fenix 5 wykorzystuje wbudowany moduł GPS. W przypadku treningu w pomieszczeniu, GPS na niewiele się zda, gdyż po pierwsze sygnał będzie za słaby (lub nie będzie go wcale), a po drugie nawet jeśli zegarek złapie sygnał (np. bieżnia w klub fitness ustawiona tuż przy dużych przeszklonych oknach) to i tak do prawidłowego pomiaru dystansu z GPS wymagane jest przesunięcie. Na szczęście inżynierowie wzięli pod uwagę fakt, że przy ćwiczeniach na bieżni biegamy w miejscu i wyposażyli zegarek Garmin Fenix 5 w akcelerometr, który pokonany dystans i tempo oblicza na podstawie stawianych kroków.

Bieganie na bieżni z Garmin Fenix 5

Aby rozpocząć trening na bieżni wystarczy w zegarku Garmin Fenix 5 wybrać z listy dostępnych aktywności Bieżnia. W tym trybie pulsometr domyślnie ma wyłączone szukanie sygnału GPS. Przed rozpoczęciem treningu możemy oczywiście dostosować ekrany z parametrami czy ustawić powiązane z treningiem alerty. Aby przejść do widoku edycji wystarczy przytrzymać lewy, środkowy przycisk.

fenix 5 bieżnia

W ramach alertów możemy skorzystać z następujących opcji:

  • Alert tętna
  • Bieg/Chód
  • Alert tempa
  • Alert czasu
  • Alert dystansu
  • Alert rytmu
  • Alert kalorii
  • Własny alert (Napij się, Zjedz itp.)

garmin fenix 5 bieżnia

Po rozpoczęciu aktywności Garmin Fenix 5 automatycznie zacznie prezentować dystans i tempo biegu na podstawie stawianych kroków. Pomiary z akcelerometru są obarczone pewnym błędem, dlatego po zakończeniu aktywności w ustawieniach zegarka możemy skorzystać z kalibracji.

garmin fenix 5 bieżnia

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl. Powołując się na hasło „FenixWorld” przy zakupie otrzymacie w prezencie firmową bufkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
mapa garmin fénix 5 plus

Mapa w zegarku Garmin Fenix 5 Plus

Wszystkie zegarki z nowej serii Garmin Fenix 5 Plus (polska dystrybucja) zostały wyposażone w szczegółową mapę Europy oraz bazową mapę całego świata. Mapę znajdziemy także

Zobacz
zegarek na siłownię Garmin Fenix

Trening na siłowni z Garmin Fenix 5

Wszystkie serie zegarków Garmin Fenix posiadają funkcję tworzenia zaawansowanych treningów. W celu utworzenia treningu należy skorzystać z darmowej aplikacji Garmin Connect Mobile lub internetowej wersji

Zobacz

Dodaj komentarz