Opublikowano:

Jak zmienić tarczę godziny w Garmin Fenix 5

tarcza garmin fenix

Garmin Fenix 5 to zegarek uniwersalny, który sprawdzi się zarówno w trakcie treningów jak i w codziennym użytkowaniu. W zależności od wykorzystania możesz dostosować wygląd zegarka poprzez szybką zmianę pasków Quick Fit oraz zmianę podstawowej tarczy na której wyświetlana jest aktualna godzina. W tym wpisie prezentujemy trzy opcje zmiany tarczy.

Trzy sposoby na zmianę tarczy

W celu zmiany tarczy godziny w zegarku Garmin Fenix 5 możesz skorzystać z następujących możliwości:

 • wykorzystanie i dostosowanie fabrycznie zainstalowanych w zegarku tarcz
 • pobranie nowej tarczy ze sklepu Garmin Connect IQ
 • stworzenie własnej tarczy za pomocą darmowego programu Garmin Face IT
Fabryczne tarcze zegara

Aby skorzystać z tarcz zainstalowanych w zegarku Fenix 5 przez producenta, wystarczy znajdując się na ekranie startowym (ekran godziny) wcisnąć i przytrzymać przycisk menu (lewy, środkowy), a następnie wybrać zakładkę tarcza zegarka. W tym miejscu mamy dostęp zarówno do tarczy, która wyświetla godzinę cyfrowo, ale także dla tarczy ze wskazówkami.

tarcza zegarka garmin fenix 5

Po wybraniu danej tarczy (wybór akceptujemy lewym, górnym przyciskiem) uzyskamy możliwość dostosowania tarczy. W zależności od opcji jakie oferuje dana tarcza możemy:

 • zmienić układ wyświetlania poszczególnych danych
 • zmienić format wyświetlania sekund
 • wybrać jakie dodatkowe dane mają pojawić się na tarczy (np. data, ilość kroków, godzina wschodu/zachodu słońca, stan baterii itp.)
 • dostosować kolor akcentów
 • dostosować kolor tła (do wyboru tło czarne lub białe)

tarcza w garmin fenix 5

Tarcze zegara pobrane z platformy Garmin Connect IQ

Jeżeli znudzi Ci się korzystanie z fabrycznych tarczy to możesz skorzystać z bogactwa platformy Garmin Connect IQ. Tarczę można pobrać na dwa sposoby:

 • za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile
 • przy użyciu laptopa/komputera stacjonarnego oraz zainstalowanego na nim programu Garmin Express. Szczegółową instrukcję instalacji tarczy z Connect IQ znajdziecie tutaj.

tarcza zegarka garmin fenix 5

Garmin Face IT czyli zrób to sam

Trzecią opcją zmiany wyglądu Twojego zegara jest wykorzystanie aplikacji Garmin Face IT. Aplikacja współpracuje z systemami IOS oraz Android i pozwala utworzyć własną tarczę w której sami decydujemy co i w którym miejscu chcemy widzieć na tarczy.

tarcza zegarka garmin fenix 5

W ustawieniach aplikacji możemy m.in. jako tło tarczy ustawić dowolny obrazek z galerii zdjęć smartfona, wybrać sposób wyświetlania godziny (cyfrowy lub analogowy), dostosować kolory itp. Instrukcję tworzenia własnej tarczy za pomocą Face IT znajdziecie tutaj.

własna tarcza w garmin fenix 5

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl.

Jeden komentarz do: „Jak zmienić tarczę godziny w Garmin Fenix 5

 1. […] opcjach personalizacji tarczy godziny w serii zegarków Garmin Fenix pisaliśmy już wcześniej tutaj. W tym wpisie skupiamy się jednak na szczegółowej prezentacji działania aplikacji Garmin Face […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *