airly-garminfenix5-hero

Airly – miernik jakości powietrza dla Fenix 5

Airly to aplikacja, dzięki której sprawdzisz jakoś powietrza bezpośrednio z ekranu zegarka Fenix lub innych zgodnych pulsometrów marki Garmin. Do tej pory aplikacja została pobrana ponad 5 tysięcy razy, a w związku z nadejściem jesieni oraz rozpoczęciem sezonu grzewczego (które nie sprzyjają poprawie jakości powietrza) jej popularność z pewnością wzrośnie jeszcze bardziej.

Instalacja Airly w zgodnym zegarku Garmin

Airly został sklasyfikowany w sklepie Connect IQ w kategorii widżetów. W celu zainstalowania dodatku w zgodnym zegarku możemy skorzystać z darmowego programu Garmin Express lub aplikacji mobilnej Garmin Connect. My osobiście preferujemy ten drugi sposób. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie, wystarczy kliknąć na ikonę zegarka (górna część ekranu), następnie wybrać zakładkę wygląd. Klikamy na widżety i przesuwamy się na sam dół listy zainstalowanych w zegarku dodatków. Wybieramy opcję pobierz więcej widżetów. Po przejściu do sklepu Connect IQ, w wyszukiwarce wpisujemy Airly. W tym miejscu możemy zajrzeć do zakładki zgodne urządzenia i sprawdzić kompatybilność z naszym pulsometrem. Pobieramy widżet.

airly garmin fenix

Korzystanie z widżetu

Po instalacji, Airly pojawi się w zegarku na liście widżetów. Aby odebrać informacje o jakości powietrza zegarek musi być skomunikowany za pośrednictwem bluetooth z telefonem (lub siecią wi-fi, o co nieco ciężej w terenie) oraz ustalić pozycję GPS. Poniżej prezentujemy parametry jakie potrafi wyświetlić widżet. Dane pobierane są z airly.eu (Polska) lub AQIcn.org (świat). Z kolei adres pomiaru dostarczany jest z wykorzystaniem API OpenStreet Maps.

–  CAQI (0-100) – indeks jakości powietrza (im bliżej zera, tym lepiej)

– PM2,5 & PM10 – poziom zanieczyszczenia w µg

– ciśnienie, temperatura, wilgotność (z historią, jeśli dostępna)

 

miernik jakości powietrza airly

Twórcy widżetu Airly gratulujemy bardzo dobrego pomysłu, a zainteresowanych produktami marki Garmin (w tym zegarkami z serii Fenix) jak zawsze  serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here