Airly – miernik jakości powietrza dla Fenix 5
Airly – miernik jakości powietrza dla Fenix 5

Airly – miernik jakości powietrza dla Fenix 5

Airly to aplikacja, dzięki której sprawdzisz jakoś powietrza bezpośrednio z ekranu zegarka Fenix lub innych zgodnych pulsometrów marki Garmin. Do tej pory aplikacja została pobrana ponad 5 tysięcy razy, a w związku z nadejściem jesieni oraz rozpoczęciem sezonu grzewczego (które nie sprzyjają poprawie jakości powietrza) jej popularność z pewnością wzrośnie jeszcze bardziej.

Instalacja Airly w zgodnym zegarku Garmin

Airly został sklasyfikowany w sklepie Connect IQ w kategorii widżetów. W celu zainstalowania dodatku w zgodnym zegarku możemy skorzystać z darmowego programu Garmin Express lub aplikacji mobilnej Garmin Connect. My osobiście preferujemy ten drugi sposób. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie, wystarczy kliknąć na ikonę zegarka (górna część ekranu), następnie wybrać zakładkę wygląd. Klikamy na widżety i przesuwamy się na sam dół listy zainstalowanych w zegarku dodatków. Wybieramy opcję pobierz więcej widżetów. Po przejściu do sklepu Connect IQ, w wyszukiwarce wpisujemy Airly. W tym miejscu możemy zajrzeć do zakładki zgodne urządzenia i sprawdzić kompatybilność z naszym pulsometrem. Pobieramy widżet.

airly garmin fenix

Korzystanie z widżetu

Po instalacji, Airly pojawi się w zegarku na liście widżetów. Aby odebrać informacje o jakości powietrza zegarek musi być skomunikowany za pośrednictwem bluetooth z telefonem (lub siecią wi-fi, o co nieco ciężej w terenie) oraz ustalić pozycję GPS. Poniżej prezentujemy parametry jakie potrafi wyświetlić widżet. Dane pobierane są z airly.eu (Polska) lub AQIcn.org (świat). Z kolei adres pomiaru dostarczany jest z wykorzystaniem API OpenStreet Maps.

–  CAQI (0-100) – indeks jakości powietrza (im bliżej zera, tym lepiej)

– PM2,5 & PM10 – poziom zanieczyszczenia w ?g

– ciśnienie, temperatura, wilgotność (z historią, jeśli dostępna)

 

miernik jakości powietrza airly

Twórcy widżetu Airly gratulujemy bardzo dobrego pomysłu, a zainteresowanych produktami marki Garmin (w tym zegarkami z serii Fenix) jak zawsze  serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here