Automatyczne przewijanie stron z danymi w serii Garmin Fenix
Automatyczne przewijanie stron z danymi w serii Garmin Fenix

Automatyczne przewijanie stron z danymi w serii Garmin Fenix

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix posiadają funkcję automatycznego przełączania strona z danymi. Opcja ta jest szczególnie przydatna w trakcie jazdy na rowerze. Z tego krótkiego poradnika dowiecie się jak z niego korzystać.

Dostosowywanie ekranów z danymi

Wszystkie zegarki z rodziny  Garmin Fenix pozwalają ustawić na jednej stronie do czterech parametrów treningowych. O ile w w przypadku biegania ilość ta jest najczęściej wystarczająca, tak przy jeździe na rowerze trzeba posiłkować się dodatkowymi ekranami. Przykładowe ekrany mogą wyglądać następująco:

  • Ekran pierwszy wyświetla: stoper, dystans, prędkość, tętno
  • Ekran drugi wyświetla np. dane związane z aktualnym okrążeniem
  • Ekran trzeci wyświetla: kadencję, nachylenie, moc,
  • Ekran czwarty to mapa
  • itp.

O tym jak dostosowywać ekrany i wyświetlane na nich pola danych pisaliśmy tutaj. Opcjonalnie można poszukać dodatków w platformie Garmin Connect IQ, które pozwalają na jednym ekranie ustawić nawet siedem parametrów. Jednak tu trzeba mieć świadomość tego, że większa ilość danych na jednym ekranie wiąże się z zastosowaniem mniejszej czcionki.

Automatyczne przewijanie ekranów

Jeśli mamy już przygotowane strony z parametrami to możemy przejść do włączenia funkcji automatycznego przewijania. W tym celu wybieramy aktywność np. rower, a następnie przechodzimy do opcji (przytrzymanie lewego, środkowego przycisku), gdzie wybieramy ustawienia rower i na liście odszukujemy autoprzewijanie.

automatyczne przewijanie ekranów

Fabrycznie autoprzewijanie jest wyłączone. Jednak w opcjach wyboru mamy trzy możliwości przewijania ekranów, które różnią się między sobą prędkością:

  • wolno – strony z danymi przełączają się co 6 sekundy
  • średnio – strony z danymi przełączają się co 4 sekundy
  • szybko – strony z danymi przełączają się co 2 sekundy

Autoprzewijanie Garmin Fenix

Po wybraniu jednej z opcji przewijania i rozpoczęciu aktywności możemy skupić się na jeździe. Strony z danymi będą się automatycznie przełączać co określoną ilośc sekund. Rozwiązanie to bez wątpienia poprawia nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy, gdyż nie zmusza nas do odrywania ręki z kierownicy w celu przełączenia strony z danymi.

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix serdeczni zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

One comment

  1. Pingback: Garmin Venu - recenzja okiem biegacza - GPS dla Aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here