Automatyczne przewijanie ekranów

Automatyczne przewijanie stron z danymi w serii Garmin Fenix

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix posiadają funkcję automatycznego przełączania strona z danymi. Opcja ta jest szczególnie przydatna w trakcie jazdy na rowerze. Z tego krótkiego poradnika dowiecie się jak z niego korzystać.

Dostosowywanie ekranów z danymi

Wszystkie zegarki z rodziny  Garmin Fenix pozwalają ustawić na jednej stronie do czterech parametrów treningowych. O ile w w przypadku biegania ilość ta jest najczęściej wystarczająca, tak przy jeździe na rowerze trzeba posiłkować się dodatkowymi ekranami. Przykładowe ekrany mogą wyglądać następująco:

  • Ekran pierwszy wyświetla: stoper, dystans, prędkość, tętno
  • Ekran drugi wyświetla np. dane związane z aktualnym okrążeniem
  • Ekran trzeci wyświetla: kadencję, nachylenie, moc,
  • Ekran czwarty to mapa
  • itp.

O tym jak dostosowywać ekrany i wyświetlane na nich pola danych pisaliśmy tutaj. Opcjonalnie można poszukać dodatków w platformie Garmin Connect IQ, które pozwalają na jednym ekranie ustawić nawet siedem parametrów. Jednak tu trzeba mieć świadomość tego, że większa ilość danych na jednym ekranie wiąże się z zastosowaniem mniejszej czcionki.

Automatyczne przewijanie ekranów

Jeśli mamy już przygotowane strony z parametrami to możemy przejść do włączenia funkcji automatycznego przewijania. W tym celu wybieramy aktywność np. rower, a następnie przechodzimy do opcji (przytrzymanie lewego, środkowego przycisku), gdzie wybieramy ustawienia rower i na liście odszukujemy autoprzewijanie.

automatyczne przewijanie ekranów

Fabrycznie autoprzewijanie jest wyłączone. Jednak w opcjach wyboru mamy trzy możliwości przewijania ekranów, które różnią się między sobą prędkością:

  • wolno – strony z danymi przełączają się co 6 sekundy
  • średnio – strony z danymi przełączają się co 4 sekundy
  • szybko – strony z danymi przełączają się co 2 sekundy

Autoprzewijanie Garmin Fenix

Po wybraniu jednej z opcji przewijania i rozpoczęciu aktywności możemy skupić się na jeździe. Strony z danymi będą się automatycznie przełączać co określoną ilośc sekund. Rozwiązanie to bez wątpienia poprawia nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy, gdyż nie zmusza nas do odrywania ręki z kierownicy w celu przełączenia strony z danymi.

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix serdeczni zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

1 komentarz do wpisu “Automatyczne przewijanie stron z danymi w serii Garmin Fenix”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here