Błyskawiczna klawiatura w aplikacji Garmin Connect
Błyskawiczna klawiatura w aplikacji Garmin Connect

Błyskawiczna klawiatura w aplikacji Garmin Connect

W tym artykule prezentujemy funkcję, którą z pewnością docenią fani zapisywania własnych pozycji (współrzędnych geograficznych) za pośrednictwem zegarka Garmin serii Fenix 7, Epix 2, Tactix 7 czy Quatix 7. O tym jak zapisać lokalizację za pomocą zegarka Garmin pisaliśmy już wcześniej. W tym materiale skupiamy się na z pozoru prostej sprawie, która dotychczas wcale taka prosta nie była :). A mianowicie na zmianie nazwy pozycji, która automatycznie w smartwatch’u Garmin opisywana jest jako data i godzina jej utworzenia.

Dotychczas zmiana nazwy pozycji wiązała się z dość żmudnym poszukiwaniem literek alfabetu na tarczy. Wraz z wprowadzeniem ekranu dotykowego do zegarków, amerykański producent dodał opcję zmiany nazwy pozycji znaną ze starchy telefonów komórkowych. Kto miał okazję tworzyć SMS-y na klawiaturze ten wie o czym piszemy.

Zmiana nazwy pozycji z poziomu zegarka Garmin Epix 2

Podział alfabetu na 9 grup stanowi już spore ułatwienie, ale to nadal nie jest rozwiązanie idealne. Okazuje się, że jest jednak łatwiejszy sposób. I w tym momencie przechodzimy do prezentacji funkcji błyskawicznej klawiatury, którą to znajdziemy w aplikacji Garmin Connect. Wszystko co musimy zrobić to zapisać pozycję za pomocą zgodnego zegarka Garmin. Następnie przechodzimy do edycji pozycji i wybieramy pole „nazwa”.

Na ekranie pojawia się możliwość wprowadzania liter z poziomu zegarka, ale my ją pomijamy i włączamy aplikację Garmin Connect. Jeśli aplikacja jest połączona z zegarkiem to na ekranie automatycznie pojawi się funkcja błyskawicznej klawiatury. Wymazujemy nazwę pozycji i tworzymy własną. Wprowadzane w aplikacji znaki są natychmiast wyświetlane w zegarku. Na zakończenie klikamy przycisk gotowe. To wszystko nowa nazwa dla pozycji jest już w naszym smartwatch’u.

Edycja nazwy za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect
Funkcja błyskawicznej klawiatury w Garmin Connect

Co ciekawe z funkcji błyskawicznej klawiatury, możemy skorzystać nie tylko w trakcie edycji nazwy pozycji. Aplikacja zachowa się identycznie m.in. przy próbie wprowadzania hasła dla sieci Wi-fi, co jest bardzo przydatne w momencie, gdy dokonujemy konfiguracji sieci poprzez zegarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here