Garmin – idealny zegarek na narty lub snowboard
Garmin – idealny zegarek na narty lub snowboard

Garmin – idealny zegarek na narty lub snowboard

Wszystkie zegarki serii Garmin Fenix, a także bazujące na tym samym sofcie modele Epix 2, Tactix, Quatix czy Enduro 2 zostały wyposażone w aktywności umożliwiające zapisywanie statystyk w trakcie jazdy na nartach lub snowboardzie. Zegarki wykorzystują wbudowany czujnik wysokości, dzięki czemu potrafią rozróżnić zjazd od wjazdu. W praktyce przekłada się to na idealny zapis z całego dnia spędzonego na stoku.

Jakie dane zapisze zegarek Garmin w trakcie jazdy na snowboardzie lub nartach?

Fabrycznie zainstalowana w zegarku Garmin aplikacja do jazdy na nartach lub desce, posiada następujące ekrany z danymi:

  • Bieżący zjazd
  • Suma zjazdów
  • Ekran, na którym widać aktualną wysokość, prędkość oraz temperaturę
  • Ekran z aktualną godziną
  • Wykres wysokościomierza
  • Ekran mapy

W ramach bieżącego zjazdu mamy podgląd pięciu parametrów: czasu zjazdu, dystansu, spadku oraz prędkości maksymalnej oraz średniej. Z kolei na ekranie sumy zjazdów widać łączną ilość zjazdów w danym dniu, łączny dystans i spadek oraz prędkość maksymalną i średnią. Dwa pierwsze ekrany z parametrami nie są edytowalne. Wszystkie kolejne ekrany możemy dostosować do własnych potrzeb. Zmianę wyświetlanych parametrów w ramach danego ekranu możemy wprowadzić z poziomu ustawień zegarka lub za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect w smartfonie.

Tryb narty w zegarku Garmin

Mapa tras narciarskich w zegarku Garmin

W trakcie weekendowego wyjazdu na deskę do Świeradowa Zdrój, korzystanie z mapy w zegarku traktowałem jedynie jako ciekawostkę. Jedna trasa zjazdowa jaką oferuje kurort nie grozi zgubieniem się :). Muszę jednak przyznać, że podgląd mapy SkiView (mapa oferowana fabrycznie we wszystkich zegarkach serii Garmin Fenix 7, Epix 2, Enduro 2, itp.) ma potencjał i z pewnością doceniłbym ten dodatek znajdując się np. we włoskich Alpach. Jeśli wybierasz się na narty bądź deskę ze zgodnym zegarkiem Garmin i zastanawiasz się czy trasy w danym ośrodku zostały uwzględnione na mapie SkiView to wystarczy zerknąć na przygotowaną przez producenta listę ośrodków narciarskich na świecie.

Korzystanie z zegarka na stoku

Jeśli posiadasz zgodny zegarek Garmin, który wspiera aktywności narty i snowboard, to wszystko co musisz zrobić przed rozpoczęciem zjazdów to:

  • Wybrać dedykowaną aktywność
  • Włączyć stoper przed pierwszym zjazdem lub wjazdem
  • Zatrzymać stoper na koniec dnia zjazdowego
  • Zapisać aktywność 

Jak widzicie cała procedura sprowadza się do włączenia i wyłączenia stopera! Następnie zapisana w zegarku Garmin aktywność zostanie przeniesiona do aplikacji Garmin Connect, gdzie można szczegółowo przejrzeć każdy zjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here