Countdown – tarcza z funkcją odliczania dni
Countdown – tarcza z funkcją odliczania dni

Countdown – tarcza z funkcją odliczania dni

Przygotowujesz się do maratonu, półmaratonu lub innych ważnych zawodów? A może odliczasz już dni do rozpoczęcia urlopu lub Świąt Bożego Narodzenia? Tarcza Countdown może Cię zainteresować. Dzięki niej w łatwy sposób ustawisz na zgodnym zegarku Garmin informację o ilości dni jakie pozostały do wskazanej przez Ciebie daty.

Instalacja tarczy Countdown

Tarcza Countdown, którą za darmo można pobrać ze sklepu Garmin Connect IQ cieszy się sporą popularnością. Do dnia utworzenia tego wpisu został już pobrana blisko 85 tysięcy razy! Na ilość pobrań z pewnością wpływa to, że tarcza jest kompatybilna praktycznie ze wszystkimi zegarkami marki Garmin, które posiadają wsparcie dla dodatków Connect IQ.

garmin countdown
Instalacja tarczy Countdown

Na powyższym kolażu przedstawiliśmy schemat instalacji tarczy. Aby móc rozpocząć zabawę z Countdown należy uruchomić w telefonie aplikację Garmin Connect Mobile. Aplikacja musi być połączona ze zgodnym zegarkiem Garmin. W naszym przykładzie jest nim model Fenix 5 Plus Titanium. W aplikacji klikamy na ikonę zegarka (górna część ekranu). Następnie wybieramy zakładkę wygląd, dalej tarcze zegarka i klikamy na pobierz więcej tarczy zegarka. Po przekierowaniu do sklepu Connect IQ należy skorzystać z wyszukiwarki w której wpisujemy Countdown. Wybieramy dodatek autorstwa HermoT i klikamy Pobierz. Countdown po synchronizacji zegarka z aplikacją zostanie automatycznie ustawiony jako tarcza zegarka. Teraz pozostaje już tylko ustawienie daty wydarzenia oraz edycja dodatków. W tym celu klikamy na Ustawienia (edycji dokonujemy za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile).

Edycja tarczy Countdown

Tarcza posiada całkiem spore możliwości edycji. Poza nazwą i data wydarzenia, możemy m.in. ustawić:

  • kolor nazwy wydarzenia
  • włączyć lub wyłączyć pokazywanie daty
  • ustawić kolor daty
  • ustawić kolor ilości dni jakie pozostały do rozpoczęcia wydarzenia
  • ustawić kolor słowa „dni”
  • ustawić kolor tła tarczy (czarny lub biały)
  • ustawić kolor godziny, aktualnej daty, poziomu naładowania baterii, powiadomień, alarmu
  • włączyć lub wyłączyć pokazywanie paska ruchu oraz dostosować jego kolor
  • włączyć lub wyłączyć ilość kroków oraz dostosować kolor tego dodatku
  • ustawić kolor przerywanych linii

W efekcie uzyskujemy naprawdę funkcjonalną tarczę, która poza najważniejszymi informacjami (godzina, data, procent baterii itp) w czytelny sposób przypomina także o zbliżającym się wydarzeniu. Zainteresowanych zakupem zegarka marki Garmin, który współpracuje z tarczą Countdown zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here