Garmin Pay w zegarku Fenix 5 Plus, czyli płacimy zegarkiem
Garmin Pay w zegarku Fenix 5 Plus, czyli płacimy zegarkiem

Garmin Pay w zegarku Fenix 5 Plus, czyli płacimy zegarkiem

Wszystkie zegarki z nowej serii Garmin Fenix 5 Plus posiadają opcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay. W praktyce oznacza to, że nie musimy zabierać ze sobą na trening gotówki, karty czy telefonu. Za zakupy możemy bowiem w szybki sposób zapłacić zegarkiem. W tym wpisie prezentujemy w jaki sposób przypisać kartę płatniczą do wybranego zegarka Garmin Fenix 5 Plus.

Wymagania

Aby móc korzystać z  Garmin Pay należy posiadać zegarek marki Garmin obsługujący płatności zbliżeniowe. Na chwilę obecną w taką funkcję wyposażone są następujące serie zegarków:

Zegarek musi posiadać aktualne oprogramowanie  oraz być połączony z aplikacją mobilną Garmin Connect. Instrukcję łączenia zegarka z aplikacją znajdziecie tutaj. Połączenie zegarka za pomocą bluetooth z aplikacją w smartfonie jest wymagana jedynie w momencie dodawania karty płatniczej. W przyszłości, do wykonywania płatności zbliżeniowych wystarczy mieć przy sobie tylko zegarek.

Banki obsługujące Garmin Pay

Póki co z płatności zbliżeniowych mogą korzystać posiadacze kont w następujących bankach:

 • Alior Bank: MASTERCARD
 • Bank Millennium: VISA
 • Bank Pekao: MASTERCARD
 • Bank Pocztowy: MASTERCARD
 • Bank Pocztowy: VISA
 • Banki Spółdzielcze SGB: MASTERCARD
 • Banki Spółdzielcze SGB: VISA
 • Getin Noble Bank: MASTERCARD
 • ING Bank Śląski: MASTERCARD
 • ING Bank Śląski: VISA
 • Nest Bank: VISA
 • PKO Bank Polski: MASTERCARD
 • PKO Bank Polski: VISA
 • Revolut: MASTERCARD
 • Revolut: VISA
 • Santander: MASTERCARD
 • Santander: VISA
 • TransferWise: MASTERCARD
 • mBank: MASTERCARD
 • mBank: VISA
 • Credit Agricole: MASTERCARD
 • Credit Agricole: VISA

Aktualną listę wszystkich banków obsługujących Garmin Pay znajdziecie na stronie garmin.com

Tworzenie wirtualnego portfela

Jeżeli spełniamy wszystkie w/w wymagania możemy przejść do tworzenia wirtualnego portfela w aplikacji Garmin Connect Mobile. Po uruchomieniu aplikacji przechodzimy do zakładki urządzenia  Garmin, dalej z listy wybieramy zegarek (w naszym przykładzie jest to model Fenix 5 Plus) i klikamy na Garmin Pay.

garmin pay fenix 5 plus

Klikamy na utwórz portfel. W tym momencie należy podać 4-cyfrowe hasło do wirtualnego portfela. Uwaga! Do utworzenia hasła nie musimy wykorzystywać pinu od karty, którą za chwilę będziemy przypisywać do konta. Po dwukrotnym wprowadzeniu hasła i zapoznaniu się z regulaminem przechodzimy do dalszych kroków.

garmin pay fenix 5 plus

W tym momencie musimy wybrać rodzaj karty i uzupełnić wymagane dane. Poszczególne informacje można wprowadzić ręcznie lub za pomocą opcji skanuj kartę.

garmin pay

Po uzupełnieniu danych z karty przechodzimy do ostatniego etapu jakim jest weryfikacja tożsamości. Weryfikacja odbywa się poprzez wprowadzeniu kodu jaki otrzymamy w wiadomości SMS. Wiadomość jest przysyłana na numer telefonu na którym jest zainstalowana aplikacja mobilna Garmin Connect.

garmin pay fenix 5 plus

Po pozytywnej weryfikacji karty możemy rozpocząć korzystanie z Garmin Pay w zegarku Fenix 5 Plus.

Korzystanie z Garmin Pay

Korzystanie z płatności za pośrednictwem zegarka Garmin Fenix 5 Plus jest bardzo wygodne. Przed przyłożeniem zegarka do terminala płatności zbliżeniowych musimy wykonać następujące czynności:

 1. Wciskamy i przytrzymujemy przycisk Power (lewy, górny klawisz)
 2. Wybieramy z listy Portfel
 3. Wprowadzamy hasła do portfela (Fenix zapamiętuje hasło przez 24 godziny, pod warunkiem że nie ściągamy w międzyczasie zegarka z nadgarstka. W przypadku zdjęcia zegarka z nadgarstka – brak odczytu tętna – należy ponownie wprowadzić hasło)
 4. Przykładamy zegarek do terminala (na przyłożenie zegarka mamy 60 sekund, upływający czas jest widoczny na animacji)

garmin pay fenix 5 plus

Podsumowanie

Naszym zdaniem płatności zbliżeniowe za pomocą zgodnego zegarka Garmin to bardzo przydatna funkcja. Rozwiązanie to jest wygodne zarówno dla osób aktywnych, które nie lubią zabierać na trening portfela czy telefonu, ale także sprawdzi się w życiu codziennym. Zegarek mamy praktycznie zawsze przy sobie, dzięki czemu możemy dokonywać płatności szybko i bezpiecznie. O tym, że amerykański producent będzie rozwijał swój system jesteśmy przekonani. Zapewne już niedługo w ofercie pojawią się kolejne modele obsługujące Garmin Pay. Z niecierpliwością czekamy jednak na współpracę z kolejnymi bankami.

Zainteresowanych zakupem zegarka Garmin, który posiada wsparcie dla płatności Garmin Pay zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl

14 komentarz

 1. Pingback: Płatności Garmin Pay w PKO BP - GPS dla Aktywnych

  1. Dokładnie tak. Od wprowadzenia 4 cyfrowego pinu możemy dokonywać płatności przez 24h. Po tym czasie trzeba ponownie wprowadzić kod. Kod należy wprowadzić ponownie także w przypadku zdjęcia zegarka z nadgarstka lub wyłączenia opcji optycznego pomiaru tętna.

 2. Pingback: Płatności Garmin Pay dostępne w Getin Banku - GPS dla Aktywnych

 3. Pingback: Porównanie Garmin Fenix 5X i Garmin Fenix 5X Plus - FenixWorld.pl

 4. Pingback: Garmin Pay i Revoult - możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem na całym świecie - GPS dla Aktywnych

  1. Nie ma limitów. Jedynie raz na dobę trzeba wprowadzić 4-cyfrowy pin (Pin jest też wymagany w przypadku zdjęcia i ponownego założenia zegarka lub skorzystania z aktywności, która wyłącza optyczny pomiar tętna z nadgarstka np. pływanie na basenie).

 5. Pingback: Alior Bank i T-Mobile Bankowe wspierają płatności Garmin Pay - GPS dla Aktywnych

 6. Pingback: Garmin Enduro - nowy zegarek dla ultrasów - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here