Jak zamocować zegarek Garmin Fenix na rowerze – przegląd uchwytów
Jak zamocować zegarek Garmin Fenix na rowerze – przegląd uchwytów

Jak zamocować zegarek Garmin Fenix na rowerze – przegląd uchwytów

W tym artykule prezentujemy różne opcje montażu zegarka z serii Fenix 6 i Fenix 7 na kierownicy lub mostku roweru. Uchwyty z tego artykułu są zgodne z całą serią szóstej i siódmej generacji topowych zegarków od Garmina (F6X/F7X – koperta 51mm, F6/F7 – Kopera 22mm oraz F6s/F7s – koperta 20mm).

Uniwersalny uchwyt rowerowy Garmin Fenix

Ten sposób montażu pozwala zapiąć praktycznie każdy zegarek na kierownicy roweru. Do montażu gumowej obejmy należy wykorzystać dwie opaski zaciskowe. Sam zegarek zapinamy za pomocą pasków w identyczny sposób jak na nadgarstku.

Uchwyt rowerowy Garmin Fenix
Uniwersalny uchwyt rowerowy dla całej serii Garmin Fenix

Uchwyt rowerowy szybkiej zamiany dla serii Garmin Fenix 6/7

O ile zaprezentowany powyżej system sprawdzi się w przypadku wszystkich zegarków z rodziny Fenix, tak już uchwyt rowerowy szybkiej zmiany jest dedykowany wyłącznie dla serii Fenix 6 i Fenix 7. Brak kompatybilności z modelami Fenix 5 Plus może dziwić, bo przecież występują one w takich samych wielkościach koperty. Szerokość pasków też się zgadza. Problem tkwi jednak w większej odległości między teleskopami, co szczegółowo zostało objaśnione w tym filmie.

W zestawie otrzymujemy trzy adaptery (producent stworzył jeden zestaw pod wszystkie trzy wielkości koperty w jakich są dostępne zegarki z serii Fenix 6/7) oraz uchwyt montażowy znany z liczników rowerowych Edge. W tym przypadku uchwyt możemy umieścić zarówno na kierownicy jak i na mostku. Aby móc wpiąć zgodny zegarek do gniazda w uchwycie należy wypiąć z niego paski i w ich miejsce zamontować odpowiedni adapter.

Uchwyt rowerowy szybkiej zmiany Fenix 6
Uchwyt rowerowy szybkiej zmiany – dedykowany dla serii Fenix 6

Przedłużany uchwyt rowerowy od serii Garmin Edge

Jeśli posiadamy już uchwyt rowerowy szybkiej zmiany (dokładnie to adapter z tego zestawu), to bez problemu możemy skorzystać z wszystkich rodzajów mocowań dedykowanych dla liczników rowerowych z serii Edge. Ten sposób montażu pozwala wysunąć nieco zegarek przed kierownicę. W ofercie sklepu TRIGAR znajdziecie też mocowanie dedykowane dla lemondek.

Uchwyt rowerowy Garmin Fenix - Edge
Zewnętrzny uchwyt rowerowy od serii Garmin Edge

Jeśli żaden z powyżej zaprezentowanych sposobów montażu smartwatcha Fenix 6 lub Fenix 7 nie przypadł Ci do gustu, to zawsze możesz pozostać przy klasycznym rozwiązaniu i zapiąć zegarek na nadgarstku. Metoda ta sprawdzi się przy rekreacyjnej jeździe. Jednak nie zalecamy jej przy kolarstwie szosowym czy MTB. Tu każda chwila nieuwagi może pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Dziękujemy firmie TRIGAR za wypożyczenie na testy wszystkich uchwytów. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego tej marki.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here