Kupujemy zegarek z serii Garmin Fenix
Kupujemy zegarek z serii Garmin Fenix

Kupujemy zegarek z serii Garmin Fenix

Garmin Fenix to bez wątpienia najpopularniejsza seria zegarków w ofercie amerykańskiego producenta. Zaprezentowany w 2012 roku Garmin Fenix podbił serca użytkowników swoim wyglądem. Był to pierwszy model, który łączył w sobie cechy zegarka codziennego użytku oraz wielofunkcyjnego komputera treningowego. Do dnia dzisiejszego ukazało się już 6 generacji tej serii. W tym wpisie przedstawiamy kluczowe różnice między aktualną ofertą zegarków Fenix.

Trochę historii

W momencie tworzenia tego artykułu w produkcji są tylko serie Fenix 5 Plus oraz Fenix 5. Zainteresowanych tym jak zmieniała się na przestrzeni lat seria Fenix odsyłamy do tego artykułu.

Który model Garmin Fenix wybrać?

Wybór zegarka treningowego to nie łatwe zadanie. Producenci prześcigają się w ilości funkcji jakie oferują ich flagowe urządzenia. Dla zainteresowanych zakupem któregoś z obecnie produkowanych i sprzedawanych modeli Garmin Fenix przygotowaliśmy kilka porad.

  • Zajrzyj do tabeli, w której przedstawiamy najważniejsze różnice między poszczególnymi zegarkami Fenix
  • Odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz w zegarku odtwarzacz muzyki i płatności zbliżeniowe (w obie te funkcje została wyposażona seria Fenix 5 Plus, jeżeli te funkcje nie są priorytetem to możesz wybrać modele z serii Fenix 5)
  • Zastanów się czy potrzebujesz w zegarku mapę (Mapa całej Europy jest zainstalowana we wszystkich modelach Fenix 5 Plus oraz w modelu Garmin Fenix 5X. Dzięki mapie możesz korzystać z funkcji automatycznego wytyczania ciekawych tras, szukania punktów szczególnych w okolicy. Mapa stanowi też podkład pod wgraną z komputera trasę).
  • Zarówno zegarki z serii Fenix 5 Plus jak i piątki bez plusa w nazwie występują w trzech rozmiarach (wielkości zostały przedstawione w tabeli). Jeżeli chcesz przed zakupem sprawdzić, która wielkość będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego nadgarstka to zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku
  • Przemyśl, gdzie będziesz korzystał z zegarka. Jeżeli lubisz ekstremalne zawody warto zastanowić się na wyborem modelu ze szkiełkiem szafirowym, które jest odporniejsze na zarysowania niż szkiełko mineralne

Co z serią Fenix 3HR?

Produkcja zaprezentowanego w lutym 2016 roku modelu Fenix 3HR została już zakończona. Co prawda zegarek ten można jeszcze nabyć w niektórych sklepach, ale naszym zdaniem jest to mało opłacalne rozwiązanie. „Trójki” posiadają starszego typu czujnik optycznego pomiaru tętna, który jest mniej komfortowy w codziennym użytkowaniu zegarka (czujnik odstaje od obudowy, powodując odcisk na skórze). Poza tym częstotliwość pomiaru tętna jest rzadsza niż w serii Fenix 5/Fenix 5 Plus.

Alternatywa dla Garmin Fenix

Ciekawą alternatywę dla zegarków z serii Fenix stanowi model Garmin Tactix Charlie oraz seria Garmin Quatix. Ten pierwszy stanowi odpowiednik modelu Garmin Fenix 5X, ale posiada nowy rodzaj ramki. Ramka została pokryta specjalną diamentopodobną powłoką węglową DLC. Z kolei Quatix powstał na bazie serii Fenix 5 (identyczny rozmiar tarczy), ale posiada kilka dodatków żeglarskich.

Garmin Fenix a Tactix Charlie

Gdzie kupić zegarek Garmin Fenix

Zainteresowanych zakupem zegarka treningowego marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR oraz sklepu online tej firmy. Zakupy w oficjalnych punktach to gwarancja polskiej dystrybucji, a co za tym idzie bezproblemowe wsparcie techniczne oficjalnego serwisu Garmin Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here