Trening na siłowni z Garmin Fenix 5
Trening na siłowni z Garmin Fenix 5

Trening na siłowni z Garmin Fenix 5

Wszystkie serie zegarków Garmin Fenix posiadają funkcję tworzenia zaawansowanych treningów. W celu utworzenia treningu należy skorzystać z darmowej aplikacji Garmin Connect Mobile lub internetowej wersji platformy Garmin Connect. Do wyboru mamy treningi biegowe, rowerowe czy pływackie. Nowością jaką znajdziemy w modelach Fenix 5 i Fenix 5 Plus stanowi tworzenie treningów siłowych. I właśnie na tej opcji skupiamy się w tym wpisie.

Wymagania techniczne

Aby móc skorzystać z funkcji tworzenia treningów siłowych należy spełnić następujące wymagania:

 • musimy posiadać zegarek z serii Garmin Fenix 5 lub Garmin Fenix 5 Plus
 • jeżeli chcemy utworzyć plan na komputerze musimy posiadać konto w platformie Garmin Connect, kabel do ładowania synchronizacji danych oraz zainstalowany na komputerze program Garmin Express
 • jeżeli chcemy utworzyć plan treningowy za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile musimy posiadać zgodny z tą aplikacją telefon oraz konto w platformie Garmin Connect

Czym jest trening siłowy?

Trening siłowy w odróżnieniu od np. treningu biegowego czy rowerowego pozwala dodawać do planu ćwiczenia, które są dedykowane dla treningu na siłowni. Lista dostępnych ćwiczeń jest naprawdę obszerna. Dla przykładu możemy utworzyć odrębne plany treningowe dla poszczególnych partii ciała. Podzielić je ze względu na ilość powtórzeń, ustalić czas przerw między seriami czy zdefiniować ćwiczenia rozluźniające.

Planowanie treningu w Garmin Connect

Aby utworzyć trening siłowy w platformie Garmin Connect wystarczy zalogować się do swojego konta. Następnie wybieramy w lewej części ekranu Trening i dalej Ćwiczenia. Wybieramy typ treningu Siła i klikamy na Utwórz trening. Trening z automatu zostanie nazwany jako „Trening siłowy”. Klikając na ikonę ołówka możemy zmienić nazwę treningu. Tworzenie treningu jest bardzo intuicyjne. W prawej części ekranu możemy dodawać etapy lub powtórzenia. W przypadku treningu na siłownie częściej będziemy korzystać z opcji dodaj powtórzenie. Dla każdej linijki musimy zdefiniować:

 • Typ etapu: rozgrzewka, ćwiczenia, ćwiczenia rozluźniające, odpocznij, spoczynkowe, inne
 • Rodzaj ćwiczenia: do wyboru jest alfabetycznie ułożona lista ćwiczeń
 • Cel: powtórzenia, czas, kalorie, naciśnięcie przycisku LAP, tętno

Zwracamy uwagę na to, że zegarki z serii Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus posiadają opcję automatycznego rozpoznawania powtórzeń. Wybierając dla celu ćwiczenia formę powtórzenia, zegarek podpowie ile powtórzeń w danej serii należy wykonać. Niestety opcja ta na chwilę obecną sprawdza się jedynie przy ćwiczeniach z wolnymi ciężarami. W trakcie testów na maszynach zegarki myliły się w obliczaniu ilości powtórzeń. W takich sytuacjach pozostaje tradycyjne liczenie powtórzeń i ręczne zamykanie ćwiczenia poprzez wciśnięcie przycisku LAP. Po utworzeniu wszystkich etapów klikamy na zapisz trening. Po zapisaniu możemy skorzystać z opcji wyślij do urządzenia (przycisk ten pojawi się pod Zapisz trening). Aby przesłać aktywność, zegarek musi być połączony z komputerem za pomocą kabla USB, a na komputerze musi być zainstalowany program Garmin Express

trening na siłowni garmin fenix

Planowanie treningu w Garmin Connect Mobile

Tworzenie treningu siłowego w aplikacji mobilnej jest równie proste. Po włączeniu aplikacji przechodzimy do głównego menu. Dalej wybieramy Trening i zakładkę ćwiczenia. Klikamy na ikonę trzech małych kwadracików (prawy, górny narożnik) i wybieramy utwórz trening. Aplikacja pozwala tworzyć następujące formy treningu:

 • Bieg
 • Rower
 • Pływanie na basenie
 • Siła
 • Kardio
 • Własny

Aby móc skorzystać z opcji wyboru rodzaju ćwiczeń oraz powtórzeń musimy skorzystać z treningu Siła lub Kardio. Tworzenie poszczególnych etapów odbywa się analogicznie do opisanej powyżej wersji komputerowej. Możemy zdefiniować typ etapu, ilość powtórzeń danego ćwiczenia, ilość serii, czas między seriami itd. Po utworzeniu całego planu klikamy na przycisk Zapisz i nadajemy własną nazwę.

trening na siłowni

W celu wysłania zaplanowanego przed chwilą treningu wystarczy wybrać go z listy, następnie kliknąć na ikonę telefonu, wskazać zegarek do którego chcemy przesłać trening. Po kolejnej synchronizacji aplikacji z zegarkiem, trening zostanie automatycznie przesłany (wymagane połączenie bluetooth z aplikacją Garmin Connect Mobile).

trening na siłowni Garmin Fenix 5

Uruchomienie treningu w Garmin Fenix 5

Po przesłaniu treningu do zgodnego zegarka wystarczy z listy aktywności wybrać Siłę, a następnie wskazać nazwę treningu.

Garmin Fenix siła trenig

Przed rozpoczęciem ćwiczeń możemy skorzystać z opcji Pokaż, dzięki której z poziomu zegarka istnieje możliwość obejrzenia poszczególnych etapów treningu. Po wciśnięciu zacznij trening, Garmin Fenix 5 przeprowadzi nas przez poszczególne etapy treningu.

trening siła garmin fenix

Gdzie kupić zegarek Garmin?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem zegarka do treningu na siłowni i nie tylko to serdecznie zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku i Gdańsku. Zakupu możesz także dokonać przez sklep internetowy, w którym znajdziesz między innymi tabelę ze szczegółowym zestawieniem różnic miedzy poszczególnymi modelami zegarków z serii Garmin Fenix.

4 komentarzy

 1. Mariusz

  Nigdzie nie mogę znaleźć.Czy po wykonaniu treningu w pomieszczeniu można go przesłać na garmin connect, a z stamtąd na Stravę, czy można wysyłać tylko treningi mające dane z GPS, czyli outdoor?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here