cel treningu garmin fenix

Ustawianie celu biegu w Garmin Fenix 5

Zegarki z serii Garmin Fenix 5 posiadają funkcję ustawienia celu treningu. Opcja ta pozwala m.in. zdefiniować dystans biegu oraz czas lub tempo w jakim zamierzamy się poruszać na zadanym odcinku. Na podstawie tych informacji zegarek na bieżąco oblicza szacunkowy czas ukończenia zawodów.

Ustawianie celu treningu

Do ustawienia celu biegu nie jest wymagane łączenie z aplikacją czy platformą Garmin Connect. Wszystkie zmiany wykonujemy z poziomu zegarka Fenix 5. Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to wybór aktywności. W naszym przykładzie będzie to aktywność bieg. Znajdując się w ekranie pierwszej strony z danym, wciskamy i przytrzymujemy, lewy (środkowy) przycisk. Następnie przechodzimy do zakładki Trening.

ustawianie celu fenix 5

W zakładce trening należy wybrać ustaw cel. Zegarek posiada trzy opcje ustawienia celu treningu:

  • tylko dystans
  • dystans i czas
  • dystans i tempo

cel treningu garmin fenix

Pierwsza opcja pozwala zaprogramować jedynie dystans biegu. Do wyboru mamy mamy odcinki 1km, 1mila, 5km, 10km, Półmaraton, Maraton lub własny dystans. W wariancie dystans i czas, poza zdefiniowaniem odległości jaką mamy zamiar przebiec, wprowadzamy też informacje o planowanym czasie ukończenia biegu. Na podstawie tych dwóch parametrów zegarek obliczy tempo z jakim powinniśmy się poruszać. Planowany czas ukończenia biegu możemy wprowadzić z dokładnością do 1 sekundy.

ustawienie celu treningu

Po zatwierdzeniu ustawień możemy rozpocząć aktywność. W ramach ustawionego celu biegu w zegarku pojawią się dwie dodatkowe strony z danymi. Jeden z dodatkowych ekranów przedstawia wirtualnego partnera, gdzie możemy podejrzeć zysk lub stratę czasu oraz szacunkowy (przewidywany na podstawie aktualnego tempa) czas ukończenia biegu. Na drugim ekranie widać pozostały dystans, szacunkowy czas ukończenia biegu oraz średnie tempo.

cel treningu garmin fenix 5

W ramach ustawienia dystans i tempo, zamiast całkowitego czasu w jakim zamierzamy pokonać założony dystans, wprowadzamy tempo z jakim chcemy się poruszać. Na podstawie tych danych zegarek zaprezentuje czas ukończenia wyścigu. W tym przypadku strony z informacjami w trakcie biegu wyglądają tak samo jak przy ustawieniu dystans i czas. Tempo można ustawiać z dokładnością do 5 sekund.

cel treningu garmin fenix 5

Wyżej zaprezentowane opcja ustawienia celu biegu pozwalają w szybki sposób obliczyć tempo biegu z jakim powinniśmy się poruszać na założonym odcinku, aby ukończyć zawody w założonym czasie. Z kolei szacunkowy czas ukończenia wyścigu oraz tryb wirtualnego partnera stanowią dobrą motywację do przyspieszenia kroku :). Zainteresowanych zakupem zegara z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here