Powiadomienia Garmin Fenix 5

Ustawianie trybu prywatności dla powiadomień w zegarku Garmin Fenix 5 Plus

Pomysł na stworzenie tego wpisu pojawił się dość spontanicznie. Kiedy to na jednym ze spotkań firmowych siedzący obok kolega mówi do mnie, że żona na kolację wzywa. I tak oto przypomniałem sobie, że seria zegarków Garmin Fenix 5 Plus posiada funkcję prywatności dla powiadomień 🙂 Powiadomienia wyświetlane na ekranie zegarka to bardzo duża wygoda, bez konieczności sięgania po telefon możemy szybko sprawdzić kto do nas dzwoni czy pisze. Jak się jednak okazuje automatyczne wyświetlanie treści wiadomości w niektórych sytuacjach może być nie wskazane.

Włącznie trybu prywatności dla powiadomień

Tryb prywatności dla powiadomień możemy włączyć w dosłownie kilka sekund. Co ważne aby to zrobić nie musimy sięgać po telefon czy łączyć zegarek z komputerem. Przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk i wchodzimy do ustawień zegarka. Tu na liście odszukujemy zakładkę o nazwie telefon, po wybraniu której klikamy na powiadomienia z telefonu.

Ustawienia prywtności dla powiadomien Garmin Fenix 5 plus

W tym miejscu możemy:

  • włączyć/wyłączyć odbieranie powiadomień przez zegarek
  • ustawić zakres powiadomień w trakcie i poza aktywnością
  • zdefiniować limit czasu wyświetlania powiadomienia na ekranie
  • ustawić podpis dla odpowiedzi na powiadomienia (opcja odpowiadania zdefiniowanymi wcześniej zwrotami jest możliwa jedynie dla systemu Android)
  • ustawić prywatność dla powiadomień

Wybieramy zatem pozycję prywatność, gdzie z kolei znajdziemy trzy możliwości:

  • wyłączone – fabryczne ustawienie, które powoduje automatyczne wyświetlenie treści wiadomości na ekranie zegarka
  • naciśnij START – wiadomość na ekranie zegarka zostanie zaprezentowana dopiero po naciśnięciu przycisku START
  • gest – wiadomość zostanie zaprezentowana na ekranie zegarka po wykonaniu gestu, czyli charakterystycznego ruchu nadgarstka (jest to taki sam ruch, jaki wykonujemy w celu sprawdzenia godziny)

Ustawienie prywatności w Garmin Fenix 5 Plus

Po ustawieniu prywatności, w momencie otrzymania powiadomienia na ekranie zegarka pojawi się jedynie symbol aplikacji z jakiej została ona wysłana oraz jej nazwa (np. myMail, Messenger, Viber itp.) W przypadku wiadomości SMS, poza symbolem widoczna jest też nazwa nadawcy. Dopiero po wykonaniu odpowiedniej czynności (wciśnięcie przycisku Start lub wykonanie Gestu), zegarek wyświetli treść wiadomości.

Ustawianie prywatności w Garmin Fenix 5 Plus

Jeżeli podobają się Wam nasze wpisy to będziemy bardzo wdzięczni za ich dalsze udostępnianie. Fanów zegarków Garmin Fenix zapraszamy do dołączenia do grupy FenixWorld na Facebooku, a zainteresowanych zakupem jak zawsze odsyłamy do sklepu internetowego lub salonów firmowych naszego partnera, czyli firmy TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Łukasz

Łukasz

2 komentarze do wpisu „Ustawianie trybu prywatności dla powiadomień w zegarku Garmin Fenix 5 Plus”

  1. Wita. Z telefonem Samsung A50 przy włączonych wszystkich uprawnieniach pokazuje tylko że jest sms bez możliwości odczytania treści, w czasie gdy wiadomości z aplikacji Messenger pokazuje prawidłowo. Czy jest jakieś rozwiązanie na to?

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here