Garmin Fenix 5 Plus Głośnik

Łączenie zegarka Garmin Fenix 5 Plus z głośnikiem bezprzewodowym

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 5 Plus posiadają funkcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do zgodnych słuchawek. Do łączenia wykorzystywany jest protokół bluetooth, dlatego postanowiliśmy sprawdzić czy zegarek połączy się także z przenośnym głośnikiem.

Zgodne urządzenia

W teście skorzystaliśmy z głośnika JBL Charge 3 oraz zegarka Garmin Fenix 5 Plus Sapphire Titanium. Jednak tak jak wspomnieliśmy we wstępie, w funkcje muzyczną jest wyposażona cała seria Fenix 5 Plus.

Dodawania głośnika

Zabawę rozpoczynamy od próby dodania do zegarka nowych słuchawek, a w naszym przypadku głośnika. W tym celu odszukujemy widżet muzyki, po czym przytrzymujemy lewy środkowy przycisk w celu wejścia do ustawień. Wybieramy zakładkę słuchawki, gdzie znajduje się opcja dodania nowego sprzętu. Zanim klikniemy na dodaj nowy należy włączyć głośnik i wywołać tryb wyszukiwania bluetooth. W kilka sekund po wybraniu dodaj nowy zegarek odszukał głośnik JBL Charge 3.

głośnik jbl Garmin Fenix 5 Plus

Wybór dostawcy nagrań

Teraz pozostało już tylko wybranie dostawcy nagrań. Do zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus można dograć własną bazę utworów lub skorzystać z aplikacji streamingowych, typu Spotify lub Deezer. Szczegółowo procedurę instalowania muzyki opisaliśmy w tym artykule. W naszym przypadku skorzystaliśmy z aplikacji Deezer, która m.in. pozwala pobierać utworzone wcześniej w aplikacji na smartfonie lub na komputerze.

Garmin Fenix 5 Plus Głośnik

Sterowanie muzyką z zegarka

Za pośrednictwem zegarka możemy zmieniać utwory w ramach playlisty, zmieniać poziom nagłośnienia i oczywiście pauzować lub wznawiać odtwarzanie. Sterowanie muzyką  z poziomu zegarka jest niezwykle wygodne zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Znajdując się na plaży, w basenie, czy w trakcie gry w siatkówkę nie musimy sięgać po smartfon, bowiem wodoodpornego i wytrzymałego na wstrząsy „pilota” mamy na nadgarstku.

Garmin Fenix 5 Plus JBL Charge 3

Zainteresowanych zakupem zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

7 komentarzy do wpisu „Łączenie zegarka Garmin Fenix 5 Plus z głośnikiem bezprzewodowym”

  1. A czy można podłączyć słuchawki w trakcie aktywności (w dowolnym momencie), czy trzeba to robić tylko przed rozpoczęciem treningu tak jak to jest np w TomTomach?

    • Słuchawki bezprzewodowe podłącza się raz w ustawieniach zegarka. Później jeśli bluetooth jest włączony zarówno w zegarku jak i w słuchawkach to oba urządzenia łączą się automatycznie. Po rozpoczęciu aktywności wystarczy włączyć muzykę.

  2. Witam

    Mam ten sam problem. Kupiłem dzisiaj słuchawki JBL i nie mogę się połączyć- mimo, że zegarek je widzi. Podobnie wieża LG i zestaw w samochodzie. Natomiast z głośnikami np. JBL GO nie ma żadnego problemu. W czym może być problem? Może FENIX 5 ma bt 4.1i tylko z nim się łączy?
    Jestem zawiedziony.

    • Cześć. Kluczowe pytanie jest takie czy posiadasz model Garmin Fenix 5 czy Garmin Fenix 5 Plus? Tylko warianty z „Plusem” w nazwie (a także wybrane modele z serii Fenix 6) mają możliwość bezprzewodowego połączenia się ze słuchawkami za pośrednictwem bluetooth oraz korzystanie z aplikacji typu Spotify/Deezer. Sam Fenix 5 posiada jedynie opcję sterowania muzyką, którą odtwarzasz z telefonu.

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here