Łączenie zegarka Garmin Fenix 5 Plus z głośnikiem bezprzewodowym
Łączenie zegarka Garmin Fenix 5 Plus z głośnikiem bezprzewodowym

Łączenie zegarka Garmin Fenix 5 Plus z głośnikiem bezprzewodowym

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 5 Plus posiadają funkcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do zgodnych słuchawek. Do łączenia wykorzystywany jest protokół bluetooth, dlatego postanowiliśmy sprawdzić czy zegarek połączy się także z przenośnym głośnikiem.

Zgodne urządzenia

W teście skorzystaliśmy z głośnika JBL Charge 3 oraz zegarka Garmin Fenix 5 Plus Sapphire Titanium. Jednak tak jak wspomnieliśmy we wstępie, w funkcje muzyczną jest wyposażona cała seria Fenix 5 Plus.

Dodawania głośnika

Zabawę rozpoczynamy od próby dodania do zegarka nowych słuchawek, a w naszym przypadku głośnika. W tym celu odszukujemy widżet muzyki, po czym przytrzymujemy lewy środkowy przycisk w celu wejścia do ustawień. Wybieramy zakładkę słuchawki, gdzie znajduje się opcja dodania nowego sprzętu. Zanim klikniemy na dodaj nowy należy włączyć głośnik i wywołać tryb wyszukiwania bluetooth. W kilka sekund po wybraniu dodaj nowy zegarek odszukał głośnik JBL Charge 3.

głośnik jbl Garmin Fenix 5 Plus

Wybór dostawcy nagrań

Teraz pozostało już tylko wybranie dostawcy nagrań. Do zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus można dograć własną bazę utworów lub skorzystać z aplikacji streamingowych, typu Spotify lub Deezer. Szczegółowo procedurę instalowania muzyki opisaliśmy w tym artykule. W naszym przypadku skorzystaliśmy z aplikacji Deezer, która m.in. pozwala pobierać utworzone wcześniej w aplikacji na smartfonie lub na komputerze.

Garmin Fenix 5 Plus Głośnik

Sterowanie muzyką z zegarka

Za pośrednictwem zegarka możemy zmieniać utwory w ramach playlisty, zmieniać poziom nagłośnienia i oczywiście pauzować lub wznawiać odtwarzanie. Sterowanie muzyką  z poziomu zegarka jest niezwykle wygodne zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Znajdując się na plaży, w basenie, czy w trakcie gry w siatkówkę nie musimy sięgać po smartfon, bowiem wodoodpornego i wytrzymałego na wstrząsy „pilota” mamy na nadgarstku.

Garmin Fenix 5 Plus JBL Charge 3

Zainteresowanych zakupem zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

7 komentarz

  1. Słuchawki bezprzewodowe podłącza się raz w ustawieniach zegarka. Później jeśli bluetooth jest włączony zarówno w zegarku jak i w słuchawkach to oba urządzenia łączą się automatycznie. Po rozpoczęciu aktywności wystarczy włączyć muzykę.

 1. Marcin

  Witam

  Mam ten sam problem. Kupiłem dzisiaj słuchawki JBL i nie mogę się połączyć- mimo, że zegarek je widzi. Podobnie wieża LG i zestaw w samochodzie. Natomiast z głośnikami np. JBL GO nie ma żadnego problemu. W czym może być problem? Może FENIX 5 ma bt 4.1i tylko z nim się łączy?
  Jestem zawiedziony.

  1. Cześć. Kluczowe pytanie jest takie czy posiadasz model Garmin Fenix 5 czy Garmin Fenix 5 Plus? Tylko warianty z „Plusem” w nazwie (a także wybrane modele z serii Fenix 6) mają możliwość bezprzewodowego połączenia się ze słuchawkami za pośrednictwem bluetooth oraz korzystanie z aplikacji typu Spotify/Deezer. Sam Fenix 5 posiada jedynie opcję sterowania muzyką, którą odtwarzasz z telefonu.

 2. Pingback: Jak sparować Garmin Fenix 7 i słuchawki Shokz OpenRun Pro? Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here