Ustawienie alertu pełnej godziny w Garmin Fenix 5 Plus
Ustawienie alertu pełnej godziny w Garmin Fenix 5 Plus

Ustawienie alertu pełnej godziny w Garmin Fenix 5 Plus

O alertach jakie możemy ustawić w trakcie treningu dla serii Garmin Fenix pisaliśmy w tym artykule. Zegarek może pilnować założonego tempa, tętna, kalorii, a nawet przypomnij kiedy powinniśmy się napić albo coś zjeść. Poza powiadomieniami z których skorzystamy tylko podczas aktywności, Fenixy pozwalają także włączyć dodatkowe alerty, takie jak informacja o wschodzie/zachodzie słońca oraz info o pełnej godzinie. Właśnie o dostępność tej ostatniej opcji w zegarkach Fenix otrzymaliśmy ostatnio zapytanie.

Alert co godzinę

Temat jest bardzo prosty. Jeżeli chcemy, aby zegarek Garmin Fenix poinformował nas o każdej pełnej godzinie musimy wykonać następujące czynności. Znajdując się na ekranie głównym (ekran godziny) przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk i przechodzimy do menu ustawień zegarka. Wybieramy pozycję o nazwie Zegar. Odszukujemy Alerty i włączamy opcję Co godzinę.

alert pełnej godziny Garmin Fenix

Od teraz o każdej pełnej godzinie na ekranie zegarka pojawi się stosowny alert, któremu towarzyszyć będzie wibracja.

One comment

 1. Tomasz Stepien

  Witam
  Fajna opcja ale zaobserwowałem, iż po ustawieniu tego alertu, w różnych chwilach ( nie ma powtarzalnych stref czasowych ) na tarczy z informacją o pełnej godzinie ( z podaniem jej ) pojawia się w prawym górnym rogu na 1 sekundę informacja np. 85 bpm a poniżej 01….
  To zapewne chodzi o tętno z podaniem strefy, choć czasami pojawia się tylko wartość + bpm…
  Czy to włącza się samo, czy jest to powiązane z alertami dźwiękowymi. Ale alerty te dotycz?ą tylko podczas aktywności.
  Nie znalazłem w manual żadnej informacji na ten temat. Chciałem zrobić screen z ekranu, ale ta informacja pojawia się czasem, nie zawsze co godzinę, a nie chcę co godzinę czekać aby zrobić screen. Choć pewnie i tak bym nie zdążył tego zrobić bo screenshot działa z opóźnieniem…

  Proszę o odpowiedź, bo to raczej ciekawostka niż ważny parametr i mogę bez informacji żyć

  Dzięki i pozdrawiam

  Tomasz Stepien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here