alert pelnej godziny Garmin Fenix

Ustawienie alertu pełnej godziny w Garmin Fenix 5 Plus

O alertach jakie możemy ustawić w trakcie treningu dla serii Garmin Fenix pisaliśmy w tym artykule. Zegarek może pilnować założonego tempa, tętna, kalorii, a nawet przypomnij kiedy powinniśmy się napić albo coś zjeść. Poza powiadomieniami z których skorzystamy tylko podczas aktywności, Fenixy pozwalają także włączyć dodatkowe alerty, takie jak informacja o wschodzie/zachodzie słońca oraz info o pełnej godzinie. Właśnie o dostępność tej ostatniej opcji w zegarkach Fenix otrzymaliśmy ostatnio zapytanie.

Alert co godzinę

Temat jest bardzo prosty. Jeżeli chcemy, aby zegarek Garmin Fenix poinformował nas o każdej pełnej godzinie musimy wykonać następujące czynności. Znajdując się na ekranie głównym (ekran godziny) przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk i przechodzimy do menu ustawień zegarka. Wybieramy pozycję o nazwie Zegar. Odszukujemy Alerty i włączamy opcję Co godzinę.

alert pełnej godziny Garmin Fenix

Od teraz o każdej pełnej godzinie na ekranie zegarka pojawi się stosowny alert, któremu towarzyszyć będzie wibracja.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

1 komentarz do wpisu “Ustawienie alertu pełnej godziny w Garmin Fenix 5 Plus”

 1. Witam
  Fajna opcja ale zaobserwowałem, iż po ustawieniu tego alertu, w różnych chwilach ( nie ma powtarzalnych stref czasowych ) na tarczy z informacją o pełnej godzinie ( z podaniem jej ) pojawia się w prawym górnym rogu na 1 sekundę informacja np. 85 bpm a poniżej 01….
  To zapewne chodzi o tętno z podaniem strefy, choć czasami pojawia się tylko wartość + bpm…
  Czy to włącza się samo, czy jest to powiązane z alertami dźwiękowymi. Ale alerty te dotycz≥ą tylko podczas aktywności.
  Nie znalazłem w manual żadnej informacji na ten temat. Chciałem zrobić screen z ekranu, ale ta informacja pojawia się czasem, nie zawsze co godzinę, a nie chcę co godzinę czekać aby zrobić screen. Choć pewnie i tak bym nie zdążył tego zrobić bo screenshot działa z opóźnieniem…

  Proszę o odpowiedź, bo to raczej ciekawostka niż ważny parametr i mogę bez informacji żyć

  Dzięki i pozdrawiam

  Tomasz Stepien

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here