widzet-nawodnienia

Widżet monitorowania nawodnienia Fenix 6

W naszej grupie FenixWorld na Facebooku dość często przewija się kwestia monitorowania nawodnienia za pomocą zegarka Fenix. W związku z tym postanowiliśmy zebrać związane z tym tematem informacje w jednym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się skąd pobrać, jak zainstalować i jak korzystać z widżetu monitorowania nawodnienia.

Garmin Hydration Tracking – zgodne zegarki

Pierwsza czynność jaką należy wykonać to pobranie i instalacja widżetu Garmin Hydration Tracking. Widżet ten na chwilę obecną jest kompatybilny z szóstą generacją zegarków Garmin Fenix oraz wybranymi modelami z serii Forerunner, Vivoactive oraz Venu. Listę wszystkich zgodnych urządzeń znajdziecie w zakładce Compatible Devices. Proces instalacji widżetu można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • Bezprzewodowa instalacja za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect IQ
 • Instalacja za pośrednictwem programu Garmin Express – wymaga podłączenia zegarka do komputera za pomocą kabla USB

My zdecydowanie zalecamy pierwsze rozwiązanie. Po uruchomieniu aplikacji Garmin Connect IQ, wystarczy wyszukać po nazwie widżet Garmin Hydration Tracking i kliknąć Pobierz. Widżet zostanie dodatny do kolejki pobierania i po kilku minutach zostanie automatycznie zainstalowany w zegarku.

widżet nawodnienia Garmin

Obsługa widżetu nawodnienia w zegarku Garmin Fenix 6

Po zakończonej instalacji, widżet nawodnienia będzie widoczny na końcu listy aktywnych widżetów. Oczywiście jego położenie na liście możemy sami zmienić korzystając z funkcji zmiany kolejności. Korzystanie z widżetu jest bardzo intuicyjne i sprowadza się do ręcznego dodawania wypitych napojów. Na ekranie widzimy dzienny cel nawodnienia (cel można edytować w aplikacji Garmin Connect Mobile), dotychczasową ilość przyjętych płynów oraz pasek realizacji dziennego celu nawodnienia.

Widżet nawodnienia Garmin

Przytrzymując przycisk menu (lewy, środkowy przycisk) wejdziemy w ustawienia widżetu, gdzie możemy:

 • wybrać jednostki (ml, kubki, oz)
 • włączyć lub wyłączyć automatyczne zwiększanie celu – po włączenie tej opcji urządzenie zwiększy cel dzienny nawodnienia w oparciu o szacowana utratę potu podczas aktywności
 • włączyć alerty nawodnienia (alert co 1 godzinę, alert co dwie godziny, alert po każdej aktywności, alerty wyłączone)
 • dostosować pojemność pojemników – tu możemy ustawić trzy wielkości pojemników z których najczęściej przyjmujemy płyny

Widżet nawodnienia Garmin Fenix 6

Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia monitorowania nawodnienia. Teraz wystarczy już tylko wyrobić w sobie nawyk dodawania w zegarku informacji o spożytych napojach. Aby to zrobić wystarczy wybrać widżet Garmin Hydration Tracking, a następnie klikając na prawy górny przycisk wybrać odpowiedni pojemnik.

Podgląd nawodnienia z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile

Dane dotyczące spożywanych napojów, które dodaliśmy poprzez widżet w zegarku są automatycznie przesyłane do aplikacji Garmin Connect Mobile. W aplikacji uzyskujemy podgląd nawodnienia dla każdego dnia. Informacje są wyświetlane na wykresie i w tabeli. Z poziomu aplikacji także możemy dodawać informacje o wypitych płynach. Co ważne dodanie płynu w aplikacji jest też z automatu widoczne w zegarku.

Nawodnienie Garmin Fenix 6

Dlaczego należy się nawadniać?

Codzienne przyjmowanie wystarczającej ilości wody odgrywa ważną rolę w ogólnym stanie zdrowia. Nasz organizm, aby przetrwać potrzebuje wody, która stanowi do 60 procent masy ciała. Korzyści płynące z właściwego nawodnienia to m.in. poprawna termoregulacja, ochrona stawów, usuwanie zbędnych składników przemiany materii, ochrona skóry i tkanki wrażliwej, wspomaganie redukcji masy ciała, a nawet ochrona przed przewlekłymi chorobami. Zainteresowanych zakupem zegarka obsługującego funkcję monitorowania nawodnienia zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl – Autoryzowanego Partnera Garmin Polska.

 

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

4 komentarze do wpisu „Widżet monitorowania nawodnienia Fenix 6”

 1. Witajcie mam problem z aplikacja alert nawodnienia, mianowicie nie dostaje informacji alertów o nawadnianiu sie. Mój zegarek to Grmina 6Pro. Wiecie w czym jest problem? Bedą bardzo wdzieczny za pomoc 🙂

  Dzieki i pozdrawiam,
  Piotr

 2. To prawda, u siebie na 6x PRO też nie mam przypomnień. Cała reszta działa prawidłowo. Może jakieś dodatkowe ustawienie musi być „odhaczone”?

 3. Ja mam za to inne pytanie – w aplikacji na podsumowaniu treningu mam szacunkową utratę płynów i przyjęcie płynów. Nie mogę rozgryźć mechanizmu czy da się to w ogóle uzupełnić.
  Próbowałem w trakcie uruchomionej aktywności na zegarku, poprzez przejście do widgetu nawodnienia dodać rzeczywistą ilość przyjętego płynu w danej chwili jednak nic to nie dało. W podsumowaniu aktywności nie odznaczyło się.
  Uprzedzając pytanie – tak zegarek (F6X Pro) był sparowany z telefonem i w ciągu dnia to nawodnienie z poziomu zegarka dodawałem i w odpowiedniej sekcji w Garmin Connect to się pojawiało.

  A może potrzebny jest widget w aktywności a nie w zegarku.

  • Jedyna opcja na dodanie płynów i odżywiania w trakcie aktywności jest jej ręczna edycja po zapisaniu w aplikacji Garmin Connect.

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here