Widżet monitorowania nawodnienia Fenix 6
Widżet monitorowania nawodnienia Fenix 6

Widżet monitorowania nawodnienia Fenix 6

W naszej grupie FenixWorld na Facebooku dość często przewija się kwestia monitorowania nawodnienia za pomocą zegarka Fenix. W związku z tym postanowiliśmy zebrać związane z tym tematem informacje w jednym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się skąd pobrać, jak zainstalować i jak korzystać z widżetu monitorowania nawodnienia.

Garmin Hydration Tracking – zgodne zegarki

Pierwsza czynność jaką należy wykonać to pobranie i instalacja widżetu Garmin Hydration Tracking. Widżet ten na chwilę obecną jest kompatybilny z szóstą generacją zegarków Garmin Fenix oraz wybranymi modelami z serii Forerunner, Vivoactive oraz Venu. Listę wszystkich zgodnych urządzeń znajdziecie w zakładce Compatible Devices. Proces instalacji widżetu można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • Bezprzewodowa instalacja za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect IQ
 • Instalacja za pośrednictwem programu Garmin Express – wymaga podłączenia zegarka do komputera za pomocą kabla USB

My zdecydowanie zalecamy pierwsze rozwiązanie. Po uruchomieniu aplikacji Garmin Connect IQ, wystarczy wyszukać po nazwie widżet Garmin Hydration Tracking i kliknąć Pobierz. Widżet zostanie dodatny do kolejki pobierania i po kilku minutach zostanie automatycznie zainstalowany w zegarku.

widżet nawodnienia Garmin

Obsługa widżetu nawodnienia w zegarku Garmin Fenix 6

Po zakończonej instalacji, widżet nawodnienia będzie widoczny na końcu listy aktywnych widżetów. Oczywiście jego położenie na liście możemy sami zmienić korzystając z funkcji zmiany kolejności. Korzystanie z widżetu jest bardzo intuicyjne i sprowadza się do ręcznego dodawania wypitych napojów. Na ekranie widzimy dzienny cel nawodnienia (cel można edytować w aplikacji Garmin Connect Mobile), dotychczasową ilość przyjętych płynów oraz pasek realizacji dziennego celu nawodnienia.

Widżet nawodnienia Garmin

Przytrzymując przycisk menu (lewy, środkowy przycisk) wejdziemy w ustawienia widżetu, gdzie możemy:

 • wybrać jednostki (ml, kubki, oz)
 • włączyć lub wyłączyć automatyczne zwiększanie celu – po włączenie tej opcji urządzenie zwiększy cel dzienny nawodnienia w oparciu o szacowana utratę potu podczas aktywności
 • włączyć alerty nawodnienia (alert co 1 godzinę, alert co dwie godziny, alert po każdej aktywności, alerty wyłączone)
 • dostosować pojemność pojemników – tu możemy ustawić trzy wielkości pojemników z których najczęściej przyjmujemy płyny

Widżet nawodnienia Garmin Fenix 6

Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia monitorowania nawodnienia. Teraz wystarczy już tylko wyrobić w sobie nawyk dodawania w zegarku informacji o spożytych napojach. Aby to zrobić wystarczy wybrać widżet Garmin Hydration Tracking, a następnie klikając na prawy górny przycisk wybrać odpowiedni pojemnik.

Podgląd nawodnienia z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile

Dane dotyczące spożywanych napojów, które dodaliśmy poprzez widżet w zegarku są automatycznie przesyłane do aplikacji Garmin Connect Mobile. W aplikacji uzyskujemy podgląd nawodnienia dla każdego dnia. Informacje są wyświetlane na wykresie i w tabeli. Z poziomu aplikacji także możemy dodawać informacje o wypitych płynach. Co ważne dodanie płynu w aplikacji jest też z automatu widoczne w zegarku.

Nawodnienie Garmin Fenix 6

Dlaczego należy się nawadniać?

Codzienne przyjmowanie wystarczającej ilości wody odgrywa ważną rolę w ogólnym stanie zdrowia. Nasz organizm, aby przetrwać potrzebuje wody, która stanowi do 60 procent masy ciała. Korzyści płynące z właściwego nawodnienia to m.in. poprawna termoregulacja, ochrona stawów, usuwanie zbędnych składników przemiany materii, ochrona skóry i tkanki wrażliwej, wspomaganie redukcji masy ciała, a nawet ochrona przed przewlekłymi chorobami. Zainteresowanych zakupem zegarka obsługującego funkcję monitorowania nawodnienia zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl – Autoryzowanego Partnera Garmin Polska.

 

4 komentarzy

 1. Piotr

  Witajcie mam problem z aplikacja alert nawodnienia, mianowicie nie dostaje informacji alertów o nawadnianiu sie. Mój zegarek to Grmina 6Pro. Wiecie w czym jest problem? Bedą bardzo wdzieczny za pomoc 🙂

  Dzieki i pozdrawiam,
  Piotr

 2. Miguel

  Ja mam za to inne pytanie – w aplikacji na podsumowaniu treningu mam szacunkową utratę płynów i przyjęcie płynów. Nie mogę rozgryźć mechanizmu czy da się to w ogóle uzupełnić.
  Próbowałem w trakcie uruchomionej aktywności na zegarku, poprzez przejście do widgetu nawodnienia dodać rzeczywistą ilość przyjętego płynu w danej chwili jednak nic to nie dało. W podsumowaniu aktywności nie odznaczyło się.
  Uprzedzając pytanie – tak zegarek (F6X Pro) był sparowany z telefonem i w ciągu dnia to nawodnienie z poziomu zegarka dodawałem i w odpowiedniej sekcji w Garmin Connect to się pojawiało.

  A może potrzebny jest widget w aktywności a nie w zegarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here