widżet snu Garmin Fenix 6

Widżet monitorowania snu dla serii Garmin Fenix 6

Monitorowanie snu przy użyciu zegarków Garmin to żadna nowość. Funkcja ta bowiem już od dawna jest dostępna, ale dotychczas podgląd statystyk ze snu był dostępny jedynie z poziomu platformy lub aplikacji Garmin Connect. Jednak wraz z wydaniem aktualizacji z oznaczeniem 9.92 dla serii Garmin Fenix 6, amerykański producent dodał opcję przejrzenia statystyk bezpośrednio z poziomu zegarka. Zaznaczamy, że na chwilę obecną nowa funkcja jest dostępna jedynie dla beta firmware, który użytkownicy mogą według własnego uznania dograć samodzielnie. Instrukcję ręcznej instalacji oprogramowania znajdziesz w tym artykule.

Przegląd widżetu monitorowania snu

Po zainstalowaniu beta firmware z oznaczeniem 9.92 (obecnie jest już dostępna beta 9.94 – i to ta wersja automatycznie zostanie zainstalowana w zegarku), widżet snu powinien automatycznie pojawić się na końcu listy aktywnych widżetów w zegarku. Jeśli w Fenixie jest włączona opcja podglądu widżetów to na ekranie zobaczymy informacje o czasie snu (np. 6h 3min) oraz jego ocenę w skali 1-100 (np. 76).

Widżet snu Garmin Fenix 6
Żeby widżet pokazał dane musimy przespać z Fenixem na nadgarstku noc.

Po kliknięciu przycisku „Start” (prawy, górny klawisz) zobaczymy kolejny ekran z dodatkowymi informacjami. Poza czasem snu pojawia się jego ocena, linia z oznaczeniem poszczególnych faz oraz krótka notatka określająca sen z poprzedniej nocy. Ponowne wybranie przycisku „Start” wyświetli bardziej rozbudowany opis ze wskazówkami dotyczącymi snu.

Garmin Fenix 6 widżet snu

Na kolejnych ekranach zostanie wyświetlony wykres faz snu oraz godziny zaśnięcia i wybudzenia. Dalej możemy zobaczyć dokładny czas trwania poszczególnych faz snu oraz czas od obudzenia to wstania z łóżka (awake), który nie jest wliczany do czasu snu.

Widżet snu Garmin Fenix 6

Poniżej dla porównania przedstawiamy zrzuty ekranowe z aplikacji Garmin Connect Mobile. DC RainMaker w szczegółowej prezentacji nowego widżety snu, podaje informację o tym, że dotychczas Garmin do analizy snu wykorzystywał własne dane, ale od teraz korzysta z bardziej rozbudowanej bazy FirsBeat.

Analiza snu w Garmin Connect Mobile
Analiza snu w Garmin Connect Mobile

Póki co widżet nie jest przetłumaczony, jednak w momencie gdy zostanie on opublikowany w oficjalnej wersji to zapewne doczekamy się spolszczenia. Naszym zdaniem szybka analiza snu, bezpośrednio z nadgarstka to bardzo przydatna funkcja, która pozwala zaplanować poziom intensywności treningu na dany dzień.

Edycja z 25.06.2020r. Wraz z aktualizacją beta z oznaczeniem 9.97. widżet snu został przetłumaczony na polski język.

Widżet snu w wersji przetłumaczonej na polski język.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here