Widżet monitorowania snu dla serii Garmin Fenix 6
Widżet monitorowania snu dla serii Garmin Fenix 6

Widżet monitorowania snu dla serii Garmin Fenix 6

Monitorowanie snu przy użyciu zegarków Garmin to żadna nowość. Funkcja ta bowiem już od dawna jest dostępna, ale dotychczas podgląd statystyk ze snu był dostępny jedynie z poziomu platformy lub aplikacji Garmin Connect. Jednak wraz z wydaniem aktualizacji z oznaczeniem 9.92 dla serii Garmin Fenix 6, amerykański producent dodał opcję przejrzenia statystyk bezpośrednio z poziomu zegarka. Zaznaczamy, że na chwilę obecną nowa funkcja jest dostępna jedynie dla beta firmware, który użytkownicy mogą według własnego uznania dograć samodzielnie. Instrukcję ręcznej instalacji oprogramowania znajdziesz w tym artykule.

Przegląd widżetu monitorowania snu

Po zainstalowaniu beta firmware z oznaczeniem 9.92 (obecnie jest już dostępna beta 9.94 – i to ta wersja automatycznie zostanie zainstalowana w zegarku), widżet snu powinien automatycznie pojawić się na końcu listy aktywnych widżetów w zegarku. Jeśli w Fenixie jest włączona opcja podglądu widżetów to na ekranie zobaczymy informacje o czasie snu (np. 6h 3min) oraz jego ocenę w skali 1-100 (np. 76).

Widżet snu Garmin Fenix 6
Żeby widżet pokazał dane musimy przespać z Fenixem na nadgarstku noc.

Po kliknięciu przycisku „Start” (prawy, górny klawisz) zobaczymy kolejny ekran z dodatkowymi informacjami. Poza czasem snu pojawia się jego ocena, linia z oznaczeniem poszczególnych faz oraz krótka notatka określająca sen z poprzedniej nocy. Ponowne wybranie przycisku „Start” wyświetli bardziej rozbudowany opis ze wskazówkami dotyczącymi snu.

Garmin Fenix 6 widżet snu

Na kolejnych ekranach zostanie wyświetlony wykres faz snu oraz godziny zaśnięcia i wybudzenia. Dalej możemy zobaczyć dokładny czas trwania poszczególnych faz snu oraz czas od obudzenia to wstania z łóżka (awake), który nie jest wliczany do czasu snu.

Widżet snu Garmin Fenix 6

Poniżej dla porównania przedstawiamy zrzuty ekranowe z aplikacji Garmin Connect Mobile. DC RainMaker w szczegółowej prezentacji nowego widżety snu, podaje informację o tym, że dotychczas Garmin do analizy snu wykorzystywał własne dane, ale od teraz korzysta z bardziej rozbudowanej bazy FirsBeat.

Analiza snu w Garmin Connect Mobile
Analiza snu w Garmin Connect Mobile

Póki co widżet nie jest przetłumaczony, jednak w momencie gdy zostanie on opublikowany w oficjalnej wersji to zapewne doczekamy się spolszczenia. Naszym zdaniem szybka analiza snu, bezpośrednio z nadgarstka to bardzo przydatna funkcja, która pozwala zaplanować poziom intensywności treningu na dany dzień.

Edycja z 25.06.2020r. Wraz z aktualizacją beta z oznaczeniem 9.97. widżet snu został przetłumaczony na polski język.

Widżet snu w wersji przetłumaczonej na polski język.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here