powiadomienia iphone-garmin-fenix

Zarządzanie powiadomieniami wyświetlanymi w zegarku Garmin Fenix w połączeniu z iPhone

W jednym z wcześniejszych artykułów pisaliśmy o tym jak połączyć zegarek Garmin Fenix z aplikacją mobilną Garmin Connect oraz jakie zalety wynikają z takiego połączenia. Jednak jak wynika ze statystyk naszej grupy FenixWorld na Facebooku, częściej natrafiacie na problem związany z zarządzeniami powiadomieniami jakie mają się wyświetlać na zegarku. Zwłaszcza w przypadku połączenia z iPhone. Dlatego w tym wpisie kilka zdań w tym temacie.

Fenix jest połączony z aplikacją, ale nie wyświetla sms-ów

Jeżeli dotyczy Cię ten problem, pomimo tego że  zegarek Garmin Fenix jest sparowany za pomocą bluetooth z iPhone (czego potwierdzeniem jest zielona ikona w górnej części aplikacji), to najprawdopodobniej musisz zmienić podgląd powiadomień dotyczących wiadomości w iPhone. Zanim jednak to zrobimy, warto jeszcze zajrzeć do ustawień aplikacji Garmin Connect (ale z poziomu ustawień telefonu). Wchodzimy w Ustawienia i przesuwamy się w dół listy, aż do aplikacji Connect, gdzie włączamy opcję Odświeżania w tle.

Odświeżanie w tle dla aplikacji Connect.
Po tych czynnościach przechodzimy edycji powiadomień dla wiadomości. Aby to zrobić wybieramy kolejno w telefonie Ustawienia, a następnie Powiadomienia. Teraz na liście należy odszukać Wiadomości i w podglądzie wybrać opcję Gdy odblokowany (domyślnie) lub Zawsze. I to wszystko, od teraz sms-y powinny już wyświetlać się na ekranie zegarka.

Podgląd wiadomości sms w zegarku Garmin Fenix
Podgląd wiadomości sms w zegarku Garmin Fenix

Jak wyłączyć powiadomienia w zegarku dla wybranej aplikacji?

W przypadku telefonów z systemem Android opcja włączenia lub wyłączenie powiadomień dla wybranej aplikacji odbywa się z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile (w aplikacji należy wybrać Ustawienia, a dalej Powiadomienia). Z kolei posiadacze iPhone w celu wyłączenia powiadomień dla danej aplikacji muszą wykonać podobną procedurą jak w przypadku wiadomości. Z tą różnicą, że po wejściu w UstawieniaPowiadomienia i wyborze konkretnej aplikacji np. Instagram – w opcji Podgląd należy wybrać Nigdy. Ta prosta zmiana sprawi, że powiadomienia z aplikacji Instagram nie będą wyświetlane w zegarku.

Wyłączenie wyświetlania powiadomień z wybranej aplikacji na ekranie zegarka Garmin Fenix

Opcja wyłączenia powiadomień dla wybranych aplikacji z pewnością ucieszy influencerów, którzy po opublikowaniu wpisu czy zdjęcia w Social Media otrzymują tysiące reakcji, gdzie przy fabrycznym ustawieniu reakcja = wyświetlenie powiadomienia na zegarku :).

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

3 komentarze do wpisu „Zarządzanie powiadomieniami wyświetlanymi w zegarku Garmin Fenix w połączeniu z iPhone”

  1. Nie bardzo przydatne . Wyłączając powiadomienia dla aplikacji , wyłączamy nie tylko powiadomienie na zegarku ale i na iPhonie . Krotko mówiąc albo dostajemy wszystko, albo nic. Pozostaje pozostać przy skromnym powiadomieniu o połączeniach i SMS , i dalej korzystać z Apple watcha na drugim nadgarstku

  2. A sprawa jest taka prosta… żeby wyświetlały się powiadomienia na zegarku musi być włączona opcja „centrum powiadomień” i tyle. A jak nie chcemy powiadomienia na zegarku to odhaczamy „centrum powiadomień” i mamy tylko na telefonie.

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here