Zarządzanie powiadomieniami wyświetlanymi w zegarku Garmin Fenix w połączeniu z iPhone
Zarządzanie powiadomieniami wyświetlanymi w zegarku Garmin Fenix w połączeniu z iPhone

Zarządzanie powiadomieniami wyświetlanymi w zegarku Garmin Fenix w połączeniu z iPhone

W jednym z wcześniejszych artykułów pisaliśmy o tym jak połączyć zegarek Garmin Fenix z aplikacją mobilną Garmin Connect oraz jakie zalety wynikają z takiego połączenia. Jednak jak wynika ze statystyk naszej grupy FenixWorld na Facebooku, częściej natrafiacie na problem związany z zarządzeniami powiadomieniami jakie mają się wyświetlać na zegarku. Zwłaszcza w przypadku połączenia z iPhone. Dlatego w tym wpisie kilka zdań w tym temacie.

Fenix jest połączony z aplikacją, ale nie wyświetla sms-ów

Jeżeli dotyczy Cię ten problem, pomimo tego że  zegarek Garmin Fenix jest sparowany za pomocą bluetooth z iPhone (czego potwierdzeniem jest zielona ikona w górnej części aplikacji), to najprawdopodobniej musisz zmienić podgląd powiadomień dotyczących wiadomości w iPhone. Zanim jednak to zrobimy, warto jeszcze zajrzeć do ustawień aplikacji Garmin Connect (ale z poziomu ustawień telefonu). Wchodzimy w Ustawienia i przesuwamy się w dół listy, aż do aplikacji Connect, gdzie włączamy opcję Odświeżania w tle.

Odświeżanie w tle dla aplikacji Connect.
Po tych czynnościach przechodzimy edycji powiadomień dla wiadomości. Aby to zrobić wybieramy kolejno w telefonie Ustawienia, a następnie Powiadomienia. Teraz na liście należy odszukać Wiadomości i w podglądzie wybrać opcję Gdy odblokowany (domyślnie) lub Zawsze. I to wszystko, od teraz sms-y powinny już wyświetlać się na ekranie zegarka.

Podgląd wiadomości sms w zegarku Garmin Fenix
Podgląd wiadomości sms w zegarku Garmin Fenix

Jak wyłączyć powiadomienia w zegarku dla wybranej aplikacji?

W przypadku telefonów z systemem Android opcja włączenia lub wyłączenie powiadomień dla wybranej aplikacji odbywa się z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile (w aplikacji należy wybrać Ustawienia, a dalej Powiadomienia). Z kolei posiadacze iPhone w celu wyłączenia powiadomień dla danej aplikacji muszą wykonać podobną procedurą jak w przypadku wiadomości. Z tą różnicą, że po wejściu w UstawieniaPowiadomienia i wyborze konkretnej aplikacji np. Instagram – w opcji Podgląd należy wybrać Nigdy. Ta prosta zmiana sprawi, że powiadomienia z aplikacji Instagram nie będą wyświetlane w zegarku.

Wyłączenie wyświetlania powiadomień z wybranej aplikacji na ekranie zegarka Garmin Fenix

Opcja wyłączenia powiadomień dla wybranych aplikacji z pewnością ucieszy influencerów, którzy po opublikowaniu wpisu czy zdjęcia w Social Media otrzymują tysiące reakcji, gdzie przy fabrycznym ustawieniu reakcja = wyświetlenie powiadomienia na zegarku :).

3 komentarzy

  1. Dzidzia

    Nie bardzo przydatne . Wyłączając powiadomienia dla aplikacji , wyłączamy nie tylko powiadomienie na zegarku ale i na iPhonie . Krotko mówiąc albo dostajemy wszystko, albo nic. Pozostaje pozostać przy skromnym powiadomieniu o połączeniach i SMS , i dalej korzystać z Apple watcha na drugim nadgarstku

  2. Pingback: Schematy odpowiedzi w urządzeniach Garmin - GPS dla Aktywnych

  3. nopain

    A sprawa jest taka prosta? żeby wyświetlały się powiadomienia na zegarku musi być włączona opcja ?centrum powiadomień? i tyle. A jak nie chcemy powiadomienia na zegarku to odhaczamy ?centrum powiadomień? i mamy tylko na telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here