Wstrzymanie treningu

Wstrzymanie stanu treningu w zegarku Garmin Fenix

W jednej z ostatnich aktualizacji aplikacji Garmin Connect Mobile pojawiła się możliwość wstrzymania statusu treningu. W praktyce oznacza to, że w sytuacji kiedy z jakichś powodów (np. kontuzja, wakacje, wyjazd służbowy itp.) nie możesz kontynuować treningów, to w łatwy sposób z poziomu zgodnego urządzenia lub ustawień platformy Garmin Connect możesz zatrzymać śledzenie stanu treningu.

Co to znaczy wstrzymać stan treningu?

Wstrzymanie statusu treningu spowoduje ukrycie Twojego statusu wraz z wszelkimi zalecanymi opiniami z nim związanymi. Skupienie się na obciążeniu zostanie ukryte, podobnie jak wszelkie informacje dotyczące maksymalnego pułapu tlenowego, trendu sprawności, 7-dniowego obciążenia i czasu regeneracji. Codzienne sugerowane treningi na wybranych urządzeniach Garmin są zawieszane do czasu przywrócenia statusu treningu (ta funkcja dotyczy tylko licznika Garmin Edge 1030 Plus).

Jeśli trenujesz w jakimś zakresie, możesz być zainteresowany monitorowaniem niektórych wskaźników wydajności, nawet gdy stan jest wstrzymany. Dlatego nadal będziesz otrzymywać szacunki maksymalnego pułapu tlenowego i czasu regeneracji, a także możesz śledzić swoje 7-dniowe obciążenie. Każde szkolenie wykonane podczas wstrzymania zostanie uwzględnione, gdy zdecydujesz się później wznowić stan treningu.

Urządzenia umożliwiające wstrzymanie stanu treningu

  • Forerunner 245
  • Forerunner 245 Music
  • Forerunner 945
  • Edge 530
  • Edge 830
  • Edge 1030
  • Edge 1030 Plus
  • Seria Fenix 6,
  • Seria MARQ

Jak wstrzymać stan treningu?

Stan treningu najłatwiej wstrzymać bezpośrednio z poziomu ustawień zgodnego urządzenia. W przypadku zegarków wystarczy na liście aktywnych widgetów odszukać Stan treningu. Następnie przytrzymać przycisk menu , wybrać opcje stanu treningu i kliknąć na wstrzymaj stan wytrenowania. Z kolei w przypadku liczników z serii Garmin Edge najpierw wybieramy moje statystyki, dalej stan treningu. Klikamy na ikonę menu (trzy poziome kreski) i aktywujemy opcję wstrzymaj stan treningu.

Jak wznowić stan wytrenowania?

Jeżeli uznamy, że jesteśmy gotowi na to aby Garmin ponownie zaczął śledzić nasz stan wytrenowania to wystarczy wykonać analogiczne czynności jak w przypadku wstrzymania stanu wytrenowania, z tą różnicą, że tym razem w opcjach będziemy mieli do wyboru tryb o nazwę wznów stan wytrenowania.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here