Wstrzymanie stanu treningu w zegarku Garmin Fenix
Wstrzymanie stanu treningu w zegarku Garmin Fenix

Wstrzymanie stanu treningu w zegarku Garmin Fenix

W jednej z ostatnich aktualizacji aplikacji Garmin Connect Mobile pojawiła się możliwość wstrzymania statusu treningu. W praktyce oznacza to, że w sytuacji kiedy z jakichś powodów (np. kontuzja, wakacje, wyjazd służbowy itp.) nie możesz kontynuować treningów, to w łatwy sposób z poziomu zgodnego urządzenia lub ustawień platformy Garmin Connect możesz zatrzymać śledzenie stanu treningu.

Co to znaczy wstrzymać stan treningu?

Wstrzymanie statusu treningu spowoduje ukrycie Twojego statusu wraz z wszelkimi zalecanymi opiniami z nim związanymi. Skupienie się na obciążeniu zostanie ukryte, podobnie jak wszelkie informacje dotyczące maksymalnego pułapu tlenowego, trendu sprawności, 7-dniowego obciążenia i czasu regeneracji. Codzienne sugerowane treningi na wybranych urządzeniach Garmin są zawieszane do czasu przywrócenia statusu treningu (ta funkcja dotyczy tylko licznika Garmin Edge 1030 Plus).

Jeśli trenujesz w jakimś zakresie, możesz być zainteresowany monitorowaniem niektórych wskaźników wydajności, nawet gdy stan jest wstrzymany. Dlatego nadal będziesz otrzymywać szacunki maksymalnego pułapu tlenowego i czasu regeneracji, a także możesz śledzić swoje 7-dniowe obciążenie. Każde szkolenie wykonane podczas wstrzymania zostanie uwzględnione, gdy zdecydujesz się później wznowić stan treningu.

Urządzenia umożliwiające wstrzymanie stanu treningu

  • Forerunner 245
  • Forerunner 245 Music
  • Forerunner 945
  • Edge 530
  • Edge 830
  • Edge 1030
  • Edge 1030 Plus
  • Seria Fenix 6,
  • Seria MARQ

Jak wstrzymać stan treningu?

Stan treningu najłatwiej wstrzymać bezpośrednio z poziomu ustawień zgodnego urządzenia. W przypadku zegarków wystarczy na liście aktywnych widgetów odszukać Stan treningu. Następnie przytrzymać przycisk menu , wybrać opcje stanu treningu i kliknąć na wstrzymaj stan wytrenowania. Z kolei w przypadku liczników z serii Garmin Edge najpierw wybieramy moje statystyki, dalej stan treningu. Klikamy na ikonę menu (trzy poziome kreski) i aktywujemy opcję wstrzymaj stan treningu.

Jak wznowić stan wytrenowania?

Jeżeli uznamy, że jesteśmy gotowi na to aby Garmin ponownie zaczął śledzić nasz stan wytrenowania to wystarczy wykonać analogiczne czynności jak w przypadku wstrzymania stanu wytrenowania, z tą różnicą, że tym razem w opcjach będziemy mieli do wyboru tryb o nazwę wznów stan wytrenowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here