Opublikowano:

Trening zakładkowy z Garmin Fenix 5

Garmin Fenix 5 poza aktywnością multisport (triatlon), która pozwala przełączać się między aktywnościami za pośrednictwem wciśnięcia jednego przycisku, posiada także opcję treningu na który może składać się kilka aktywności. W tym wpisie wyjaśnimy jak w ramach jednej sesji treningowej zarejestrować informacje z kilku rodzajów sportów.

Zmiana aktywności w trakcie treningu

Aby móc skorzystać z opcji łączenia różnych aktywność w jednym treningu, należy w pierwszej kolejności przypisać dla wybranego przycisku zegarka Garmin Fenix 5 skrót klawiszowy Zmień sport. Szczegółową instrukcję, krok po kroku jak korzystać ze skrótów klawiszowych znajdziecie w tym wpisie. Po ustawieniu klawisza skrótu możemy najzwyczajniej rozpocząć pierwszą aktywność. W naszym przykładzie są to ćwiczenia Kardio.

Garmin Fenix zmiana sportu

Po zakończeniu ćwiczeń w ramach tej aktywności, wciskamy i przytrzymujemy klawisz skróty z przypisaną funkcją zmień sport. Na ekranie zegarka pojawi się lista aktywności. Jako drugą część treningu wybieramy Ergometr. W trakcie ćwiczeń poza parametrami przypisanymi dla danej aktywności możemy także podejrzeć całkowity czas treningu.

zmiana sportu garmin

Po treningu na ergometrze przyszedł czas na bieg na bieżni. W celu zmiany sportu wykonujemy analogiczne czynności jak poprzednio, czyli przytrzymujemy klawisz skrótu i wybieramy z listy daną aktywność (bieżnia). W ramach każdej aktywności poza ustalonymi wcześniej ekranami danych i czasem całkowity możemy także korzystać z alertów tempa, tętna itp.

zmiana sportu garmin fenix

Kończąc cały trening wciskamy prawy, górny klawisz (stop) i zapisujemy aktywność zakładkową. Po przejściu do historii aktywności z poziomu zegarka możemy przejrzeć statystyki dla każdego etapu.

zmiana sportu garmin fenix

Trening zakładkowy można także przeanalizować z poziomu aplikacji mobilnej lub platformy internetowej Garmin Connect.

trening zakładkowy garmin

Trening, na który składają się różne aktywności stanowi bardzo fajne urozmaicenie. Dzięki zegarkom z serii Garmin Fenix 5 istnieje możliwość zarejestrowania poszczególnych parametrów, przypisanych dla danych sportów w ramach jednej sesji treningowej, co zdecydowanie ułatwia analizę ćwiczeń. Zainteresowanych zakupem zegarków marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku lub do sklepu internetowego TRIGAr.pl

2 komentarze do: „Trening zakładkowy z Garmin Fenix 5

  1. […] Funkcja treningu zakładkowego jest dostępna tylko w serii Garmin Fenix 5. Opcja ta jest szczególnie przydatna w trakcie treningu na siłowni i pozwala w łatwy sposób w ramach jednego treningu przełączać się między różnymi rodzajami aktywności. W praktyce możemy na przykład najpierw ćwiczyć kardio, później przejść do ergometru czy schodów, a na zakończenie pobiegać na bieżni. Dla każdej opcji widzimy osobne, wcześniej zdefiniowane parametry. Po zgraniu treningu do platformy Garmin Connect możemy przejrzeć osobno statystyki dla każdej dyscypliny, ale całość jest zapisana jako jedna sesja treningowa. Więcej informacji o treningu zakładkowym z użyciem zegarków Fenix 5 znajdziecie w tym artykule. […]

  2. […] wybrane zegarki posiadają opcję tworzenia treningów zakładkowych, składających się z różnych aktywności (szczegółowo opisaliśmy tą funkcjonalność w tym artykule) […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *