Aktualizacja 5.00 dla zegarków Fenix 6 Pro i Sapphire – co nowego?
Aktualizacja 5.00 dla zegarków Fenix 6 Pro i Sapphire – co nowego?

Aktualizacja 5.00 dla zegarków Fenix 6 Pro i Sapphire – co nowego?

Premiera Fenixa 6 miała miejsce zaledwie półtora miesiąca temu. Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia kolejni użytkownicy otrzymywali aktualizację oprogramowania w swoich Fenixach do najnowszej wersji oznaczonej cyfrą 5.00. Jak wiadomo, takie okrągłe liczby są zarezerwowane dla większych aktualizacji. Postanowiliśmy sprawdzić dla Was co się zmieniło.

Nowa aktywność: narty BC

Tryb Backcountry Ski

Zima tuż za rogiem, a wiele osób urozmaica sobie kalendarz treningowy o wycieczki na nartach skiturowych czy nartach backcountry. Do tej pory brakowało aplikacji dedykowanej do tych aktywności. Co prawda można było zmienić typ aktywności po fakcie w Garmin Connect, ale jak wiadomo, nie o to chodzi.

W nowej aktywności można za pomocą przycisku LAP ręcznie oddzielać zjazdy od podjazdów. Dzięki temu bezpośrednio po zjeździe możemy podglądnąć statystyki. Garmin dodał do tego trybu także czytelne pola graficzne z wykresami, co bardzo cieszy.

Backcountry skiing

„Action Menu”

W dosłownym tłumaczniu to „menu akcji”. Ten nowy pomysł na nawigowanie przez menu trafił do trybu Golf. Trzeba przyznać, że to ciekawe i intuicyjne rozwiązanie. Chodzi o to, że pod głównym przyciskiem (czyli START) znajdują się najważniejsze ustawienia dla danej aktywności. Minusem tego rozwiązania jest jedynie to, że aby zakończyć daną aktywność należy nacisnąć Start, a później jeszcze nacisnąć ten sam przycisk wybierając „Zakończ aktywność”. Wydaje się, że Garminowi sposobał się ten typ nawigowania po zegarku, gdyż w udostępnionej już wersji beta 5.72 taki typ menu otrzymała również aktywność „Ekspedycja”.

„Menu akcji” w aktywności Golf

Inne dodatki

Dzięki nowemu oprogramowaniu czekają na nas inne udogodnienia jak:

 • Tryb oszczędzania baterii włączający się automatycznie w nocy. Korzysta on z podanych przez nas deklarowanych godzin snu (można je zmienić w koncie Connect). Możemy aktywować tę opcję wchodzac w dział Zarządzanie zasilaniem -> Oszczędzanie baterii -> Podczas snu. Tutaj wyświetlą się godziny włączenia oszczędzania baterii.
 • Tryb samolotowy. Wyłącza on łączność bezprzewodową: Wi-Fi, ANT+ i Bluetooth. Włączamy go poprzez szybkie menu dostępne po przytrzymaniu przycisku LIGHT. Najpierw musimy go tam jednak dodać wchodząc w: Ustawienia -> Sterowanie -> Dodaj nowy.
 • Dodane bibliotekę ponad 1300 emojis, o czym napisaliśmy tutaj.
 • Dodano filtrowanie podjazdów dla funkcji ClimbPro w aktywnościach Rower i MTB. Możemy wybrać trzy rodzaje podjazdów, w których aktywuje się ClimbPro. 1) Przy wszystkich podjazdach, 2) średnich i ostrych podjazdach 3) tylko przy ostrych podjazdach.

Poprawki

Prócz dodania nowych możliwości poprawiono funkcjonowanie wielu elementów. Należą do nich: działanie kompasu, widżetów oddechu oraz ćwiczeń oddechowych, widżetu alternatywnych stref czasowych, współpraca z iPhone 11 oraz niektórymi modelami Samsung Galaxy, kalibrowanie biegu na bieżni czy działanie funkcji PacePro.

Wersja beta 5.72

Niedługo czeka nas zapewne wprowadzenie kolejnej wersji oprogramowania. Obecnie można ją już pobrać ze strony Garmina jako wersję beta i przetestować. Prócz włączenia „menu akcji” w trybie ekspedycji zostały wprowadzone nowe funkcje i statystyki pływackie (podajemy bez tłumaczenia: Auto Rest, Swim Time data field, Swim workout improvements, Pacing Alerts, Swim Dead Reckoning for OWS, Critical Swim Speed) oraz kilka mniejszych poprawek.

3 komentarzy

 1. Pingback: 1300 nowych emoji w serii Garmin Fenix 6 - FenixWorld.pl

 2. Marek

  „Premiera Fenixa 6 miała miejsce zaledwie półtorej miesiąca temu.”
  Błagam, poprawcie to. To „półtorej” to jest koszmarek jakiś.
  To jest TEN miesiąc i jedyna poprawna forma dla rzeczownika rodzaju męskiego to PÓŁTORA miesiąca temu.
  Półtorej jest OK ale tylko dla rzeczowników rodzaju żeńskiego: półtorej godziny, półtorej sekundy, półtorej stopy ale półtora metra, półtora roku itd…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here