Alert nietypowego tętna w Garmin Fenix 5
Alert nietypowego tętna w Garmin Fenix 5

Alert nietypowego tętna w Garmin Fenix 5

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus zostały wyposażone w optyczny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka. Zastosowany w tych modelach czujnik HR Elevate cały czas rejestruje informacje  o tętnie użytkownika. I choć odczyt tętna z nadgarstka nie jest jeszcze idealnym rozwiązaniem i w przypadku np. treningów interwałowych czy podbiegów lepiej skorzystać z zewnętrznego pasa to fakt, że pomiar z nadgarstka rejestrowany jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu przynosi kilka korzyści. Jedną z funkcji jaką oferuje nadgarstkowy pomiar stanowi alert nietypowego tętna.

Alert nietypowego tętna

Zegarki Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus posiadają opcję informowania użytkownika o przekroczeniu ustalonego progu tętna. Z funkcji tej bardzo często korzystamy w trakcie aktywności, kiedy to chcemy ćwiczyć w danej strefie tętna lub nie chcemy przekroczyć np. w trakcie biegu założonego górnego progu tętna. Jak się okazuje z alertu tętna możemy korzystać także poza aktywnością. Bazując na pomiarze z nadgarstka HR Elevate, zegarek potrafi aktywować alert nietypowego tętna po przekroczeniu ustalonego progu, ale w sytuacji gdy przez 10 minut pozostajemy nieaktywni.

alert nietypowego tętna

W celu włączenia funkcji alertu nietypowego tętna należy wejść w ustawienia, następnie wybrać zakładkę czujniki i akcesoria i wejść w opcje tętna z nadgarstka.

alert nietypowego tętna

W tym miejscu wybieramy alert nietypowego tętna, zmieniamy jego stan na włączone i ustawiamy próg alarmu. Najniższą dostępną wartością jest 100bpm. Po tych ustawieniach, jeżeli będziemy nieaktywni przez 10 minut lub dłużej, a nasze tętno będzie utrzymywało się powyżej założonego progu to na ekranie zegarka Garmin Fenix 5 pojawi się stosowny komunikat o przekroczeniu założonego tętna.

alert nietypowego tętna

Choć amerykański producent podkreśla, że danych pochodzących z czujnika HR Elevate nie należy wykorzystywać do celów medycznych, ani do diagnozowania, leczenia czy zapobiegania chorobom to i tak uważamy, że funkcja alertu nietypowego tętna może stanowić cenną informację. Po tym jak zobaczymy alert sam jesteśmy w stanie ocenić, czy jest on skutkiem aktualnej np. stresującej sytuacji czy coś złego dzieje się z naszym sercem. Przypominamy, że z pełną ofertą urządzeń treningowych marki Garmin możecie zapoznać się w salonach firmowych oraz sklepie internetowym TRIGAR.pl

One comment

  1. Pingback: Garmin Fenix 7 - kiedy premiery zegarka? - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here