alert-nietypowego-tetna-hero

Alert nietypowego tętna w Garmin Fenix 5

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus zostały wyposażone w optyczny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka. Zastosowany w tych modelach czujnik HR Elevate cały czas rejestruje informacje  o tętnie użytkownika. I choć odczyt tętna z nadgarstka nie jest jeszcze idealnym rozwiązaniem i w przypadku np. treningów interwałowych czy podbiegów lepiej skorzystać z zewnętrznego pasa to fakt, że pomiar z nadgarstka rejestrowany jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu przynosi kilka korzyści. Jedną z funkcji jaką oferuje nadgarstkowy pomiar stanowi alert nietypowego tętna.

Alert nietypowego tętna

Zegarki Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus posiadają opcję informowania użytkownika o przekroczeniu ustalonego progu tętna. Z funkcji tej bardzo często korzystamy w trakcie aktywności, kiedy to chcemy ćwiczyć w danej strefie tętna lub nie chcemy przekroczyć np. w trakcie biegu założonego górnego progu tętna. Jak się okazuje z alertu tętna możemy korzystać także poza aktywnością. Bazując na pomiarze z nadgarstka HR Elevate, zegarek potrafi aktywować alert nietypowego tętna po przekroczeniu ustalonego progu, ale w sytuacji gdy przez 10 minut pozostajemy nieaktywni.

alert nietypowego tętna

W celu włączenia funkcji alertu nietypowego tętna należy wejść w ustawienia, następnie wybrać zakładkę czujniki i akcesoria i wejść w opcje tętna z nadgarstka.

alert nietypowego tętna

W tym miejscu wybieramy alert nietypowego tętna, zmieniamy jego stan na włączone i ustawiamy próg alarmu. Najniższą dostępną wartością jest 100bpm. Po tych ustawieniach, jeżeli będziemy nieaktywni przez 10 minut lub dłużej, a nasze tętno będzie utrzymywało się powyżej założonego progu to na ekranie zegarka Garmin Fenix 5 pojawi się stosowny komunikat o przekroczeniu założonego tętna.

alert nietypowego tętna

Choć amerykański producent podkreśla, że danych pochodzących z czujnika HR Elevate nie należy wykorzystywać do celów medycznych, ani do diagnozowania, leczenia czy zapobiegania chorobom to i tak uważamy, że funkcja alertu nietypowego tętna może stanowić cenną informację. Po tym jak zobaczymy alert sam jesteśmy w stanie ocenić, czy jest on skutkiem aktualnej np. stresującej sytuacji czy coś złego dzieje się z naszym sercem. Przypominamy, że z pełną ofertą urządzeń treningowych marki Garmin możecie zapoznać się w salonach firmowych oraz sklepie internetowym TRIGAR.pl

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

1 komentarz do wpisu “Alert nietypowego tętna w Garmin Fenix 5”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here