instalowanie muzyki Garmin Fenix 5 plus

Instalowanie muzyki w Garmin Fenix 5 Plus

Jedną z kluczowych funkcji wyróżniających zegarki z serii Garmin Fenix 5 Plus na tle wcześniejszych urządzeń Fenix stanowi wbudowany odtwarzacz muzyki. Po połączeniu Fenixa 5 Plus z słuchawkami bezprzewodowymi, jedyne co musimy jeszcze zrobić aby móc rozpocząć treningi w ulubionych rytmach  to instalacja w pamięci zegarka bazy utworów muzycznych. Z tego wpisu dowiesz się jak to zrobić.

Dwa sposoby na instalację muzyki w Garmin Fenix 5 Plus

Istnieją dwie drogi instalacji muzyki w zgodnym zegarku marki Garmin. To z którego sposobu skorzystamy zależy od tego w jakiej postaci posiadamy utwory. I tak jeżeli mamy na dysku komputera własną bazę plików muzycznych .mp3 lub .aac to do ich instalacji w zegarku musimy skorzystać z darmowego programu Garmin Express i synchronizacji za pośrednictwem zgodnego kabla USB. Drugi sposób znajdzie zastosowanie w przypadku użytkowników, którzy korzystają ze streamingowych platform, typu Spotify czy Deezer. W tej sytuacji w celu pobrania playlisty korzystamy z bezprzewodowej sieci wi-fi oraz dedykowanej dla danej platformy aplikacji.

Instalacja muzyki za pośrednictwem Garmin Express

Aby móc przesłać własne utwory zapisane na komputerze do zegarka Garmin Fenix 5 Plus musimy skorzystać z programu Garmin Express. Procedura przesyłania plików muzycznych jest bardzo prosta. W pierwszym kroku podłączamy zegarek do komputera za pomocą oryginalnego kabla USB. Następnie uruchamiamy Garmin Express. Jeżeli jest to nasz pierwszy kontakt z tym programem to należy utworzyć konto i dodać do niego urządzenie. Jeśli już wcześniej powiązaliśmy zegarek z programem to klikamy na zakładkę Muzyka.

muzyka Garmin Fenix

W kolejnym ekranie możemy wybrać utwory, które chcemy przesłać do zegarka. W tym celu należy skorzystać z katalogów znajdujących się w części „A”. Utwory znajdujące się na liście, które są oznaczone białym haczykiem w zielonym kółku były już wcześniej zainstalowane w zegarku. Pusty kwadracik oznacza, że dany utwór nie jest zainstalowany w zegarku. Z kolei niebieski kwadracik z białym haczykiem pozwala wybrać utwory, które po kliknięciu w przycisk Wyślij do urządzenia zostaną w nim zainstalowane. W przypadku komputerów z systemem MAC, Garmin Express korzysta z biblioteki programu iTunes. Dlatego jeżeli zależy nam na przesłaniu Listy odtwarzania, a nie pojedynczych utworów to musimy prędzej w programie iTunes utworzyć taką listę.  Z kolei w komputerach z systemem Windows sami możemy wskazać folder z którego chcemy przesłać utwory.

W części „B” znajdują się pozycje zapisane już w zegarku. Wybierając dany utwór przycisk „Wyślij do urządzenia” zmieni się na „Usuń z urządzenia”. Dzięki temu w łatwy sposób możemy odinstalowywać muzykę z zegarka.

Garmin Express instalacja muzyki fenix 5 plus

Pobieranie playlisty z aplikacji do zegarka Garmin Fenix 5 Plus

Zegarki z serii Garmin Fenix 5 Plus współpracują z najpopularniejszymi na świecie aplikacjami streamingowymi, czyli Spotify i Deezer. Procedurę łączenia zegarka z aplikacją Deezer opisywaliśmy już szczegółowo we wcześniejszym artykule, do którego odnośnik znajdziecie tutaj. W skrócie wygląda to tak, że aby móc pobrać własne playlisty do Fenixa musimy:

  • posiadać zegarek z serii Garmin Fenix 5 Plus
  • posiadać konto premium Deezer lub Spotify
  • zainstalować w zegarku zgodną aplikację muzyczną
  • znajdować się w zasięgu sieci wi-fi

Muzyka Garmin Fenix 5 Plus

Jeżeli istnieje taka możliwość to na czas synchronizowania muzyki warto podłączyć zegarek do zasilania. Według producenta wpływa to na przyspieszenie transferu.

Wybór źródła muzyki w zegarku

W ustawieniach zegarka Garmin Fenix 5 Plus, a dokładniej w zakładce o nazwie Muzyka możemy wybrać dostawcę nagrań oraz dodać słuchawki bluetooth. Jako dostawcę muzyki możemy wskazać:

  • Moją muzykę
  • Deezer lub Spotify (Pod warunkiem, że wcześniej zainstalowaliśmy w zegarku daną aplikację)
  • Sterowanie muzyką odtwarzaną na telefonie

instalowanie muzyki Garmin Fenix 5 plus

 

 

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

4 komentarze do wpisu „Instalowanie muzyki w Garmin Fenix 5 Plus”

  1. Cześć, zastanawiam się czy ktoś wie jak mogę podzielić utwory żeby nie były wszystkie odtwarzana w jednym albumie. Mam 3 foldery z różnymi typami muzyki i chciał bym w danym momencie włączyć jeden rodzaj muzyki ( jeden folder) , a garmin widzi wszystkie utwory jak by były w jednym folderze. Jest jakiś sposób na rozdzielenie tego?

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here