Jak udostępnić aktywność z Garmin Fenix na Facebooku?
Jak udostępnić aktywność z Garmin Fenix na Facebooku?

Jak udostępnić aktywność z Garmin Fenix na Facebooku?

Ten poradnik dedykujemy fanom dzielenia się swoimi osiągnięciami sportowymi ze znajomymi ;). A tak na poważnie, często otrzymujemy zapytania o to jak udostępnić swoją aktywność na facebooku. Temat nie jest skomplikowany i właściwe ogranicza się do kilku kliknięć. Aby móc skorzystać z zaprezentowanych poniżej wskazówek, poza zegarkiem Garmin Fenix lub innym urządzeniem treningowym tej marki, należy posiadać konto w platformie Garmin Connect.

Trzy sposoby udostępnienia aktywności

Podsumowanie swojej aktywności możemy udostępnić na facebooku na trzy sposoby:

  • Udostępnienie strony z podsumowaniem aktywności za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Connect
  • Udostępnienie zdjęcia ze statystykami z aktywności oraz strony z podsumowaniem aktywności za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Connect
  • Udostępnienie strony z podsumowaniem aktywności za pomocą komputerowej wersji platformy Garmin Connect

W przypadku dwóch pierwszych sposobów, procedura do pewnego momentu jest taka sama. Aby móc udostępnić wybraną aktywność, musimy posiadać na telefonie zainstalowaną aplikację Garmin Connect Mobile. Do zalogowania się w aplikacji używamy tych samych danych co do internetowej wersji tej platformy. Aplikacja musi być połączona z zegarkiem za pośrednictwem bluetooth. Po uruchomieniu aplikacji z listy wybieramy Aktywności, dalej korzystamy z konkretnego typu aktywności lub wybieramy wszystkie aktywności. Odszukujemy na liście aktywność, którą za chwilę udostępnimy znajomym.

Udostępnianie aktywności Garmin

Znajdując się w szczegółach aktywności, klikamy na ikonę udostępniania. W tym momencie pojawią się dwie możliwości udostępnienie:

  • Zdjęcie ze statystykami
  • Łącze internetowe

Udostępnianie aktywności na facebooku

Po kliknięciu w łącze internetowe wybieramy z listy dostępnych aplikacji Facebook (1). Następnie możemy napisać stosowny dla danej aktywności komentarz (2) i wybrać komu i gdzie chcemy udostępnić podsumowanie naszej aktywność (3.). Po wybraniu odbiorcy klikamy na przycisk gotowe, a następnie opublikuj (5.).

Udostępnianie aktywności Garmin

W przypadku wyboru opcji zdjęcie ze statystykami musimy zezwolić aplikacji na dostęp do albumu zdjęć w smartfonie. Później wystarczy już tylko wskazać i przyciąć dane zdjęcie. Opatrzyć je komentarzem, wybrać grupę odbiorców i opublikować. Na zdjęciu automatycznie zostanie umieszczona nakładka z czasem, dystansem i logo Garmin. Niestety nie ma możliwości wyboru innych danych do umieszczenia na zdjęciu.

Udostępnianie aktywności Garmin

Udostępnianie aktywności za pomocą internetowej wersji platformy Garmin Connect jest równie proste. Po zalogowaniu się do panelu należy w lewej części wybrać zakładkę aktywności i dalej wszystkie aktywności. Z listy, która wyświetli się na środku strony odszukujemy aktywność, którą chcemy pokazać wybranym znajomym. Klikamy na ikonę udostępniania, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu i wybieramy facebooku. Podobnie jak w przypadku wersji w aplikacji mobilnej, tak i tu mamy możliwość dodania komentarzu oraz wybrania grupy odbiorców. Uwaga! Jeżeli przycisk udostępniania nie jest aktywny, oznacza to że masz ustawione ograniczenia związane z prywatnością. Aby je zmienić należy kliknąć w ikonę zamkniętej kłódki i wybrać opcję wszyscy (kłódka otwarta).

Udostępnianie aktywności Garmin

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here