Garmin Tactix Delta, alternatywa dla Fenix 6X Sapphire
Garmin Tactix Delta, alternatywa dla Fenix 6X Sapphire

Garmin Tactix Delta, alternatywa dla Fenix 6X Sapphire

Nowy Garmin Tactix Delta stanowi bezpośrednią kontynuację serii zegarków skierowanych dla służb wojskowych. Dotychczasowy model (Tactix Charlie), który został zaprezentowany na początku 2018 roku bazował (zarówno konstrukcyjnie jak i funkcjonalnie) na modelu Fenix 5X. Od tego czasu amerykański producent rozszerzył już swoją ofertę o serie Fenix 5 Plus oraz Fenix 6. Naturalną koleją rzeczy było więc wprowadzenie do oferty Tactixa, który będzie posiadał pełną funkcjonalność topowego Fenixa 6X Sapphire.

Podobieństwa modelu Tactix Delta i Fenix 6X Sapphire

Nowy Tactix Delta posiada pełną funkcjonalność modelu Fenix 6X Sapphire. Oba zegarki mają szafirowe szkiełko, ekran o średnicy 1,4″  i rozdzielczość 280×280 pikseli, a także paski z systemem szybkiego wypinania Garmin QuickFit o szerokości 26mm. Jest też optyczny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka trzeciej generacji oraz pulsoksymetr, który umożliwia śledzenie stopnia aklimatyzacji wysokościowej. Zastosowanie nowego modułu GPS Sony przełożyło się na bardzo dobre osiągi pracy baterii. Producent deklaruje nawet 60 godzin ciągłego działania zegarka przy włączonej lokalizacji GPS! Będąc przy temacie baterii warto wspomnieć o tym, że na pokładzie Tactixa znajdziemy też znany z szóstej generacji Fenixów tryb zarządzania zasilaniem, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Ramka zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej i podobnie jak we wcześniejszych modelach z rodziny Tactix oraz w szafirowym wariancie Fenixa 6X, została pokryta specjalną warstwą ochronną DLC. Zwracamy uwagę na to, że bezel w Tactix Delta jest płaski.

Garmin Tactix Delta
Garmin Tactix Delta

Do obsługi zegarka Garmin Tactix Delta wykorzystujemy pięć przycisków rozmieszczonych na bocznych krawędziach obudowy. Zegarek posiada mapę turystyczną Europy oraz mapę ponad 2000 kurortów narciarskich. Nawigację w terenie ułatwia też wbudowany kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny. Poza tym Tactix Delta współpracuje z darmową aplikacją Garmin Explore, dzięki której można zarządzać trasami z poziomu smartfona (w tym także w trybie offline).

Garmin Tactix Delta posiada wsparcie dla ponad 40. rodzajów aktywności. Odnajdziemy w nim m.in. aplikacje ułatwiające treningi biegowe, rowerowe, siłowe, pływackie itp. Bez problemu zaplanujemy własny, zaawansowany trening, czy skorzystamy z gotowych planów treningowych przygotowanych przez specjalistów. Możemy też skorzystać z porad wirtualnego trenera Garmin Coach, czy wyświetlić na ekranie animowane prezentacje poszczególnych ćwiczeń.

Garmin Tactix Delta
Przykładowe funkcje zegarka Garmin Tactix Delta

Przy codziennym użytkowaniu zegarka Garmin Tactix Delta z pewnością docenimy możliwość wyświetlania na jego ekranie powiadomień (sms, plakietki, kalendarz, maile itp) oraz funkcję płatności Garmin Pay. Fani treningów w rytmie ulubionej muzyki także znajdą coś dla siebie. W pamięci Tactixa Delta zmieści się nawet 2000 utworów muzycznych, które można bezprzewodowo przesłać do zgodnych słuchawek. Zegarek podobnie jak wszystkie wcześniejsze muzyczne modele od Garmian współpracuje z aplikacjami Spotify, Deezer oraz Amazon Music.

Garmin Tactix Delta

Różnice w stosunku do modelu Fenix 6X Sapphire

Należy pamiętać o tym, że seria Garmin Tactix została stworzona z myślą o żołnierzach. W związku z tym nie mogło w modelu Tactix Delta zabraknąć funkcji stricte taktycznych, których nie znajdziemy np. w zegarkach Garmin Fenix. Mamy tu na myśli:

  • specjalny tryb podświetlenia, przystosowany do pracy z noktowizorem
  • tryb ukrycia, który pozwala w szybki sposób wyłączyć lokalizację GPS oraz wyłączyć łączność bezprzewodową
  • przycisk wymazywania danych, dzięki któremu w razie potrzeby użytkownik wyczyści dane użytkownika (kursy, lokalizacje, ślady itp.)

Cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena modelu Garmin Tactix Delta wynosi 3899zł. Zegarek powinien pojawić się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here