Garmin Fenix 5 Plus - trasy narciarskie

Mapa tras narciarskich w Garmin Fenix 5 Plus

Wszystkie modele z serii Garmin Fenix posiadają aktywność narty i snowboard. W tym trybie zegarek automatycznie rozpoznaje zjazdy i rejestruje związane z nimi parametry (dystans, czas zjazdu, prędkość). Działanie tej funkcji opiszemy szczegółowo już wkrótce – po powrocie ze styczniowych ferii :). W tym wpisie zademonstrujemy natomiast jak za darmo zainstalować w zgodnych zegarkach mapę tras narciarskich.

Kompatybilne zegarki

Mapę tras narciarskich można zainstalować tylko w zegarkach Garmin, które posiadają funkcję dodawania mapa. Obecnie są to:

  • Garmin Fenix 5X Plus
  • Garmin Fenix 5 Plus
  • Garmin Fenix 5S Plus
  • Garmin Fenix 5X
  • Garmin Tactix Charlie

Instalacja mapy

Mapę wybranych resortów górskich można pobrać ze strony skidea.com. Po wejściu na stronę wystarczy założyć darmowe konto, a następnie odszukać mapę regionu do którego wybieramy się na narty. Po wybraniu mapy możemy ją podejrzeć w interaktywnym oknie. Pobieranie pliku rozpocznie się po kliknięciu w przycisk Download Free Map.


trasy narciarskie Garmin Fenix 5 plus

Mapę możemy pobrać w wersji darmowej lub płatnej. Roczna subskrypcja za konto premium kosztuje 22Euro. W ramach tej ceny zyskujemy większe zagęszczenie poziomic, oznaczenie punktów użyteczności (hotele, sklepy, restauracje itp) oraz wersję instalacyjną mapy pod program MapSource (BaseCamp).

Mapa tras narciarskich Garmin Fenix 5 Plus

Instalacja w zegarku

Instalacja pliku z mapą jest bardzo prosta. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć zgodny zegarek do komputera. Poczekać kilka sekund, aż Garmin Fenix zostanie rozpoznany jako dysk wymienny (w przypadku serii Fenix 5 Plus i komputerów z systemem MAC należy skorzystać z programu AndroidFileTransfer) i wkleić do głównego folderu pobrany wcześniej ze strony skidea.com plik z rozszerzeniem .img. Mapy tras narciarskich nie zajmują wiele miejsca, więc ich kopiowanie zajmie dosłownie kilka sekund. Po zakończonym transferze odłączamy zegarek od komputera.


Trasy narciarskie Garmin Fenix 5 Plus

Korzystanie z mapy w zegarku

Po ponownym uruchomieniu zegarka Garmin Fenix 5 Plus, wybieramy aktywność narty lub snowboard. Następnie wchodzimy w ustawienia danej aktywności i wybieramy zakładkę mapa. Dalej w konfiguracji mapy, gdzie znajduje się lista wszystkich zainstalowanych w zegarku map włączamy tą z nazwą naszego resortu.

Mapa tras narciarskich Garmin Fenix 5 Plus

Mapa będzie widoczna w trakcie aktywności jako jeden z ekranów. Dzięki mapie tras zyskujemy podgląd na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Dobrym nawykiem jest zapisanie w zegarku współrzędnych miejsca w którym rozpoczynamy dzień. W razie potrzeby będziemy mogli szybko wybrać go z listy zapisanych punktów i rozpocząć do niego nawigację.

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix lub innych produktów amerykańskiego producenta serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

 

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here