Mapa tras narciarskich w Garmin Fenix 5 Plus
Mapa tras narciarskich w Garmin Fenix 5 Plus

Mapa tras narciarskich w Garmin Fenix 5 Plus

Wszystkie modele z serii Garmin Fenix posiadają aktywność narty i snowboard. W tym trybie zegarek automatycznie rozpoznaje zjazdy i rejestruje związane z nimi parametry (dystans, czas zjazdu, prędkość). Działanie tej funkcji opiszemy szczegółowo już wkrótce – po powrocie ze styczniowych ferii :). W tym wpisie zademonstrujemy natomiast jak za darmo zainstalować w zgodnych zegarkach mapę tras narciarskich.

Kompatybilne zegarki

Mapę tras narciarskich można zainstalować tylko w zegarkach Garmin, które posiadają funkcję dodawania mapa. Obecnie są to:

  • Garmin Fenix 5X Plus
  • Garmin Fenix 5 Plus
  • Garmin Fenix 5S Plus
  • Garmin Fenix 5X
  • Garmin Tactix Charlie

Instalacja mapy

Mapę wybranych resortów górskich można pobrać ze strony skidea.com. Po wejściu na stronę wystarczy założyć darmowe konto, a następnie odszukać mapę regionu do którego wybieramy się na narty. Po wybraniu mapy możemy ją podejrzeć w interaktywnym oknie. Pobieranie pliku rozpocznie się po kliknięciu w przycisk Download Free Map.


trasy narciarskie Garmin Fenix 5 plus

Mapę możemy pobrać w wersji darmowej lub płatnej. Roczna subskrypcja za konto premium kosztuje 22Euro. W ramach tej ceny zyskujemy większe zagęszczenie poziomic, oznaczenie punktów użyteczności (hotele, sklepy, restauracje itp) oraz wersję instalacyjną mapy pod program MapSource (BaseCamp).

Mapa tras narciarskich Garmin Fenix 5 Plus

Instalacja w zegarku

Instalacja pliku z mapą jest bardzo prosta. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć zgodny zegarek do komputera. Poczekać kilka sekund, aż Garmin Fenix zostanie rozpoznany jako dysk wymienny (w przypadku serii Fenix 5 Plus i komputerów z systemem MAC należy skorzystać z programu AndroidFileTransfer) i wkleić do głównego folderu pobrany wcześniej ze strony skidea.com plik z rozszerzeniem .img. Mapy tras narciarskich nie zajmują wiele miejsca, więc ich kopiowanie zajmie dosłownie kilka sekund. Po zakończonym transferze odłączamy zegarek od komputera.


Trasy narciarskie Garmin Fenix 5 Plus

Korzystanie z mapy w zegarku

Po ponownym uruchomieniu zegarka Garmin Fenix 5 Plus, wybieramy aktywność narty lub snowboard. Następnie wchodzimy w ustawienia danej aktywności i wybieramy zakładkę mapa. Dalej w konfiguracji mapy, gdzie znajduje się lista wszystkich zainstalowanych w zegarku map włączamy tą z nazwą naszego resortu.

Mapa tras narciarskich Garmin Fenix 5 Plus

Mapa będzie widoczna w trakcie aktywności jako jeden z ekranów. Dzięki mapie tras zyskujemy podgląd na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Dobrym nawykiem jest zapisanie w zegarku współrzędnych miejsca w którym rozpoczynamy dzień. W razie potrzeby będziemy mogli szybko wybrać go z listy zapisanych punktów i rozpocząć do niego nawigację.

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix lub innych produktów amerykańskiego producenta serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here