fenix6-wschod-zachod-slonca-2

Widżet wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6

W tym wpisie prezentujemy działanie widżetu wschodu i zachodu słońca na przykładzie zegarka Garmin Fenix 6 Sapphire. Podobny artykuł jest już dostępny na naszej stronie, jednak w związku z tym, że w szóstej generacji Fenixa został on udoskonalony to postanowiliśmy zaprezentować go w osobnym tekście.

Korzystanie z widżetu

Widżet wschodu i zachodu jest fabrycznie zainstalowany we wszystkich zegarkach serii Fenix 6, jednak aby móc zacząć z niego korzystać należy dodać go do listy aktywnych widżetów. W tym celu przechodzimy w zegarku do ustawień widżetów, wybieramy edycję  i dodajemy stosowny widżet. Jeśli macie włączoną w zegarku opcję podglądu widżetów to na liście będzie on wyglądał w postaci uproszczonej, która obejmuje informacje o godzinie wschodu i zachodu słońca oraz czasie jaki pozostał do wschodu lub zachodu.

Widok uproszczonego widżetu wsch/zach Garmin Fenix 6
Uproszczony widok widżetu wschodu i zachodu słońca

Po wejściu do pełnego widoku widżetu (klikamy prawy, górny przycisk) uzyskamy wgląd do większej ilości danych. Poza godzinami wschodu i zachodu, widzimy także godzinę zmierzchu i świtu, a także graficzne przedstawienie trwania poszczególnych faz dnia. Standardowo widżet podaje dane z aktualnego dnia, ale klikając na przyciski strzałki w górę lub w dół możemy podejrzeć dane dla innych dat, co może pozwolić zaplanować np. górską wędrówkę w perspektywie kolejnych dni. Fabrycznie zegarek Garmin przedstawia dane dla aktualnej pozycji w której się znajdujemy. Jednak przytrzymanie lewego, środkowego przycisku pozwala wejść w ustawienia widżetu, gdzie możemy zmienić lokalizację. Do dyspozycji mamy współrzędne geograficzne, skorzystanie z mapy, wybranie wcześniej zapisanej w zegarku lokalizacji czy wpisanie nazwy konkretnego miasta.

Warto pamiętać, że zegarek określa naszą lokalizację na podstawie ostatnio odczytanej pozycji GPS. Jeśli jesteśmy w nowym miejscu to warto choć na kilka sekund włączyć dowolną aktywność wymagającą GPS, tak aby zegarek określił swoją nową pozycję.

Pełen widoku widżety wschodu Fenix 6
Pełen widok widżetu wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6

Alert do wschodu lub zachodu słońca

Znajdując się w ustawieniach widżetu możemy także włączyć alert z powiadomieniem o zachodzie lub wschodzie słońca. Po włączeniu alertu, wystarczy już jedynie ustawić czas w jakim Fenix 6 ma uruchomić przypomnienie. Rozwiązanie to z pewnością ucieszy fanów wakacyjnego fotografowania wschodów i zachodów słońca.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here