Widżet wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6
Widżet wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6

Widżet wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6

W tym wpisie prezentujemy działanie widżetu wschodu i zachodu słońca na przykładzie zegarka Garmin Fenix 6 Sapphire. Podobny artykuł jest już dostępny na naszej stronie, jednak w związku z tym, że w szóstej generacji Fenixa został on udoskonalony to postanowiliśmy zaprezentować go w osobnym tekście.

Korzystanie z widżetu

Widżet wschodu i zachodu jest fabrycznie zainstalowany we wszystkich zegarkach serii Fenix 6, jednak aby móc zacząć z niego korzystać należy dodać go do listy aktywnych widżetów. W tym celu przechodzimy w zegarku do ustawień widżetów, wybieramy edycję  i dodajemy stosowny widżet. Jeśli macie włączoną w zegarku opcję podglądu widżetów to na liście będzie on wyglądał w postaci uproszczonej, która obejmuje informacje o godzinie wschodu i zachodu słońca oraz czasie jaki pozostał do wschodu lub zachodu.

Widok uproszczonego widżetu wsch/zach Garmin Fenix 6
Uproszczony widok widżetu wschodu i zachodu słońca

Po wejściu do pełnego widoku widżetu (klikamy prawy, górny przycisk) uzyskamy wgląd do większej ilości danych. Poza godzinami wschodu i zachodu, widzimy także godzinę zmierzchu i świtu, a także graficzne przedstawienie trwania poszczególnych faz dnia. Standardowo widżet podaje dane z aktualnego dnia, ale klikając na przyciski strzałki w górę lub w dół możemy podejrzeć dane dla innych dat, co może pozwolić zaplanować np. górską wędrówkę w perspektywie kolejnych dni. Fabrycznie zegarek Garmin przedstawia dane dla aktualnej pozycji w której się znajdujemy. Jednak przytrzymanie lewego, środkowego przycisku pozwala wejść w ustawienia widżetu, gdzie możemy zmienić lokalizację. Do dyspozycji mamy współrzędne geograficzne, skorzystanie z mapy, wybranie wcześniej zapisanej w zegarku lokalizacji czy wpisanie nazwy konkretnego miasta.

Warto pamiętać, że zegarek określa naszą lokalizację na podstawie ostatnio odczytanej pozycji GPS. Jeśli jesteśmy w nowym miejscu to warto choć na kilka sekund włączyć dowolną aktywność wymagającą GPS, tak aby zegarek określił swoją nową pozycję.

Pełen widoku widżety wschodu Fenix 6
Pełen widok widżetu wschodu i zachodu słońca w zegarku Garmin Fenix 6

Alert do wschodu lub zachodu słońca

Znajdując się w ustawieniach widżetu możemy także włączyć alert z powiadomieniem o zachodzie lub wschodzie słońca. Po włączeniu alertu, wystarczy już jedynie ustawić czas w jakim Fenix 6 ma uruchomić przypomnienie. Rozwiązanie to z pewnością ucieszy fanów wakacyjnego fotografowania wschodów i zachodów słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here