Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix
Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix

Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix

Kilka artykułów temu prezentowaliśmy funkcję nawigowania do adresu, który wcześniej należy znaleźć w aplikacji mobilnej Garmin Explore. Rozwiązanie to bazuje na mapie OSM, gdzie o ile wyszukiwanie adresów działa poprawnie, tak szukanie lokalizacji po nazwie przysparza już nieco więcej kłopotów. Skłoniło nas to do poszukania alternatywnego sposobu. Bez wątpienia najwygodniejszym narzędziem na wyszukiwanie wizytówek firm czy okolicznych atrakcji jest skorzystanie z Google Maps. Idąc tym tropem udało nam się znaleźć w platformie Connect IQ aplikację o nazwie sendpoints, w której zakochaliśmy się od pierwszego użycia!

Jak działa sendpoints?

Zasada działania aplikacji sendpoints jest banalnie prosta. Wszystko co musimy zrobić to:

  • zainstalować aplikację w zgodnym urządzeniu marki Garmin
  • następnie wejść na stronę sendpoints.us i odszukać interesującą nas lokalizację
  • wprowadzić wygenerowany 4-cyfrowy pin w urządzeniu Garmin

I to wszystko. Po wprowadzeniu pinu, lokalizacja jest automatycznie zapisywana w pamięci np. zegarka Garmin Fenix 6 (zegarek musi być połączony z telefonem za pośrednictwem bluetooth i aplikacji Garmin Connect Mobile). Dzięki czemu możemy w dowolnym momencie rozpocząć nawigację do tejże lokalizacji w ramach dowolnej aktywności. Co ciekawe, aplikacja sendpoints nie wymaga zakładania żadnego konta. Adresy możemy wyszukiwać z poziomu smartfona lub komputera.

Garmin Fenix google

Zgodne urządzenia Garmin

Aplikacja sendpoints współpracuje z całkiem sporą ilością zegarków i liczników Garmin. Aktualną listę zgodnych urządzeń znajdziecie na stronie aplikacji w platformie Garmin Connect IQ. Poniżej wymieniamy kilka popularnych serii:

  • Fenix 6, Fenix 5 Plus, Fenix 5, Fenix 3HR, Fenix 3
  • Forerunner 945, Forerunner 935, Forerunner 645, Forerunner 245, Forerunner 235
  • Edge 1030, Edge 830, Edge 820, Edge 520 Plus

Należy jednak mieć na uwadze to, że w modelach, które nie posiadają mapy, nawigacja do zapisanego punktu będzie się odbywała tylko w linii na tzw. azymut.

Garmin Sendpoints Google

Jak zainstalować aplikację sendpoints?

Aplikację sendpoins tak jak już wspomnieliśmy wcześniej znajdziecie w Connect IQ. Do jej instalacji możecie wykorzystać darmowy program Garmin Express lub aplikację w telefonie. My zdecydowanie polecamy sposób drugi, który szczegółowo został opisany w artykule na running.trigar.pl.

Podsumowanie

Szybkie wyszukiwanie adresów, punktów szczególnych czy atrakcji turystycznych w Google Maps i przesłanie ich do zegarka czy licznika Garmin za pomocą kilku kliknięć. To jedno zdanie w 100% charakteryzuje aplikację sendpoints. Naszym zdaniem to absolutne must have wśród aplikacji!

3 komentarzy

  1. Pingback: Garmin Ski Map - lista kurortów narciarskich - GPS dla Aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here