garmin google

Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix

Kilka artykułów temu prezentowaliśmy funkcję nawigowania do adresu, który wcześniej należy znaleźć w aplikacji mobilnej Garmin Explore. Rozwiązanie to bazuje na mapie OSM, gdzie o ile wyszukiwanie adresów działa poprawnie, tak szukanie lokalizacji po nazwie przysparza już nieco więcej kłopotów. Skłoniło nas to do poszukania alternatywnego sposobu. Bez wątpienia najwygodniejszym narzędziem na wyszukiwanie wizytówek firm czy okolicznych atrakcji jest skorzystanie z Google Maps. Idąc tym tropem udało nam się znaleźć w platformie Connect IQ aplikację o nazwie sendpoints, w której zakochaliśmy się od pierwszego użycia!

Jak działa sendpoints?

Zasada działania aplikacji sendpoints jest banalnie prosta. Wszystko co musimy zrobić to:

  • zainstalować aplikację w zgodnym urządzeniu marki Garmin
  • następnie wejść na stronę sendpoints.us i odszukać interesującą nas lokalizację
  • wprowadzić wygenerowany 4-cyfrowy pin w urządzeniu Garmin

I to wszystko. Po wprowadzeniu pinu, lokalizacja jest automatycznie zapisywana w pamięci np. zegarka Garmin Fenix 6 (zegarek musi być połączony z telefonem za pośrednictwem bluetooth i aplikacji Garmin Connect Mobile). Dzięki czemu możemy w dowolnym momencie rozpocząć nawigację do tejże lokalizacji w ramach dowolnej aktywności. Co ciekawe, aplikacja sendpoints nie wymaga zakładania żadnego konta. Adresy możemy wyszukiwać z poziomu smartfona lub komputera.

Garmin Fenix google

Zgodne urządzenia Garmin

Aplikacja sendpoints współpracuje z całkiem sporą ilością zegarków i liczników Garmin. Aktualną listę zgodnych urządzeń znajdziecie na stronie aplikacji w platformie Garmin Connect IQ. Poniżej wymieniamy kilka popularnych serii:

  • Fenix 6, Fenix 5 Plus, Fenix 5, Fenix 3HR, Fenix 3
  • Forerunner 945, Forerunner 935, Forerunner 645, Forerunner 245, Forerunner 235
  • Edge 1030, Edge 830, Edge 820, Edge 520 Plus

Należy jednak mieć na uwadze to, że w modelach, które nie posiadają mapy, nawigacja do zapisanego punktu będzie się odbywała tylko w linii na tzw. azymut.

Garmin Sendpoints Google

Jak zainstalować aplikację sendpoints?

Aplikację sendpoins tak jak już wspomnieliśmy wcześniej znajdziecie w Connect IQ. Do jej instalacji możecie wykorzystać darmowy program Garmin Express lub aplikację w telefonie. My zdecydowanie polecamy sposób drugi, który szczegółowo został opisany w artykule na running.trigar.pl.

Podsumowanie

Szybkie wyszukiwanie adresów, punktów szczególnych czy atrakcji turystycznych w Google Maps i przesłanie ich do zegarka czy licznika Garmin za pomocą kilku kliknięć. To jedno zdanie w 100% charakteryzuje aplikację sendpoints. Naszym zdaniem to absolutne must have wśród aplikacji!

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

1 komentarz do wpisu “Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here