Tworzenie notatki w zegarku Garmin Fenix
Tworzenie notatki w zegarku Garmin Fenix

Tworzenie notatki w zegarku Garmin Fenix

Współpraca z platformą Garmin Connect IQ pozwala w łatwy sposób rozszerzyć funkcjonalność zegarków z serii Garmin Fenix. Z platformy możemy pobierać dodatkowe aplikacje, aktywności, tarcze. W tym wpisie prezentujemy bardzo prosty, a zarazem jakże przydatny widżet o nazwie Notes.

Widżet z notatkami – Notes

Widżet Notes został pobrany ze sklepu Connect IQ już ponad 11 tysięcy raz. Między innymi ta informacja zachęciła nas do instalacji tego dodatku w zegarku Garmin Fenix 6 Sapphire. Jednak główny motyw stanowiło znalezienie prostego narzędzia, za pośrednictwem którego będziemy mogli zapisać w zegarku krótką notatkę. Jak się szybo okazało Notes do tego celu nadaje się idealnie.

Instalacja i korzystanie z widżetu

Widżet Notes, jak wszystkie dodatki z Garmin Connect IQ możemy zainstalować w zgodnym urządzeniu Garmin na trzy sposoby:

  • za pośrednictwem programu Garmin Express
  • przy użyciu aplikacji Garmin Connect Mobile
  • przy użyciu aplikacji Garmin Connect IQ

Skorzystaliśmy z trzeciej opcji, która naszym zdaniem jest najwygodniejsza. Po uruchomieniu aplikacji należy się upewnić czy jest ona połączona z zegarkiem (zielona dioda przy ikonie zegarka). Dalej w górnej części w polu wyszukiwarki wpisujemy interesujący nas widżet, czyli notes i wybieramy z listy pierwszą pozycję (autorstwa frinkr). Klikamy na przycisk pobierz i czekamy aż widżet zostanie zainstalowany w zegarku.

Garmin Fenix notes

 

Po zainstalowaniu widżetu w zegarku możemy przejść do tworzenia notatki. Notatkę edytujemy z poziomu ustawień widżetu w aplikacji Garmin Connect Mobile lub Garmin Connect IQ. Po uzupełnieniu wybranych akapitów wystarczy kliknąć przycisk zapisz. Notatka automatycznie zostanie przeniesiona do zegarka.

notatka Garmin Fenix

Widżet Notes można wykorzystać według własnego uznania. My wpadliśmy na taki pomysł, żeby w ramach dostępnego miejsca na notatki wprowadzić informacje kontaktowe, które być może okażą się bardzo przydatne w momencie zgubienia zegarka. Efekt widać na poniższym zdjęciu.

Garmin Fenix 6 notatki

Kompatybilność z urządzeniami Garmin

Widżet jest zgodny z Fenixami od serii trzy i nowszymi, a także wieloma zegarkami z rodziny Garmin Forerunner oraz wybranymi licznikami Garmin Edge. Pełną listę zgodnych urządzeń znajdziecie na stronie aplikacji Notes w platformie Garmin Connect IQ.

One comment

  1. Pingback: Jak korzystać z funkcji znajdź zegarek/znajdź telefon? - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here