Animowane ćwiczenia i widżet oddychania w serii Fenix 6
Animowane ćwiczenia i widżet oddychania w serii Fenix 6

Animowane ćwiczenia i widżet oddychania w serii Fenix 6

Pod koniec września (27.09.2019) Garmin wydał aktualizację dla serii zegarków Fenix 6. Nowy software, z oznaczeniem 4.10 wnosi kilka bardzo ciekawych funkcji. Zapraszamy do lektury.

Jak pobrać nowe oprogramowanie dla zegarka Garmin Fenix 6?

Aby być zawsze na bieżąco z aktualizacjami sugerujemy w ustawieniach zegarka Garmin Fenix włączyć funkcję automatycznego pobierania aktualizacji. Szczegółowo procedurę pobierania aktualizacji, zarówno za pośrednictwem programu Garmin Expres jak i telefonu opisaliśmy w tym artykule. Po wykonanej aktualizacji na ekranie zegarka pojawi się stosowny komunikat. Dodatkowo numer wersji oprogramowania możemy znaleźć wchodząc kolejno w ustawieniasystemo systemie.

Jakie nowości wnosi software 4.10?

Pierwszą nowość stanowi dodanie animowanych prezentacji ćwiczeń. Funkcja ta została niedawno zaprezentowana przy okazji premiery zegarków z serii Garmin Vivoactive 4/4s oraz Venu. Animacje są dostępne dla aktywności joga, siła, kardio oraz pilates i mogą być wyświetlane na ekranie zegarków z serii Fenix 6 Pro oraz Fenix 6 Sapphire.

Animacje ćwiczeń Garmin Fenix 6

Bezpośrednio po aktualizacji oprogramowania w zegarku pojawi się kilka planów treningów z animacjami. Znajdziemy je w ramach w/w aktywności w zakładce moje treningi. Zdecydowanie więcej planów treningowych jest dostępnych w aplikacji Garmin Connect Mobile.

animacje-cwiczen-garmin-fenix6

Kolejna nowość dotyczy funkcji zarządzani zasilaniem. Wraz z aktualizacją pojawiła się opcja przypisywania domyślnego trybu zasilania dla danej aktywności oraz opcja alertu o niskim poziomie baterii. W ramach oszczędzania baterii również pojawiła się opcja alertu. Aby ją aktywować wystarczy wejść w ustawienia, zarządzanie zasilaniem i  wybrać alert o niskim poziomie baterii. W tym miejscu mamy możliwość wybrania czasu kiedy ma pojawić się alert. Więcej informacji o trybach zasilania znajdziecie w tym artykule.

Zarządzenie zasilaniem Fenix 6

Software 4.10 wprowadził także widżet oddychania, znany wcześniej z serii Vivoactive 4 i Venu. Garmin Fenix 6 śledzi oddech za pomocą optycznej technologii pomiaru tętna. Z poziomu zegarka możemy podejrzeć ilość oddechów na minutę oraz tygodniowe zestawienie. Więcej informacji odnajdziemy w aplikacji Garmin Connect Mobile.

Monitorowanie oddechu Fenix 6

Wraz z funkcją monitorowania oddechu została dodana nowa aktywność o nazwie BreathWork. Dostęp do prostych ćwiczeń oddechowych znajdziemy w widżecie oddychania oraz jako osobna aktywność.

widzet oddychania fenix 6

Poza wyżej wymienionymi funkcjami, nowa aktualizacja wnosi też:

  • poprawki dla synchronizacji zegarka Fenix 6 z komunikatorem satelitarnym inReach,
  • opcję wyłączenia połączenia z siecią wi-fi bezpośrednio z menu skrótów
  • możliwość zmiany położenia widżetów, bezpośrednio z poziomu listy widżetów
  • ulepszenia dla aplikacji Garmin Connect IQ
  • ulepszenia dla kalibracji wysokościomierza w serii Fenix 6 Pro i Fenix 6 Sapphire

software 4.10 fenix 6

4 komentarzy

  1. Pingback: Animowane treningi w zegarku Garmin - Running.Trigar.pl

  2. Pingback: Co wybrać? Fenix 5 PLUS czy Fenix 6 - porównanie - FenixWorld.pl

  3. Pingback: Garmin Venu 2 oraz Venu 2s - co musisz wiedzieć. Recenzja - GPS dla Aktywnych

  4. Pingback: Garmin D2 Mach 1 - nowy zegarek dla pilotów - GPS dla Aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here