Nawigowanie do adresu z mapowym zegarkiem Garmin Fenix
Nawigowanie do adresu z mapowym zegarkiem Garmin Fenix

Nawigowanie do adresu z mapowym zegarkiem Garmin Fenix

Większość zegarków z nowej serii Fenix 6, wszystkie zegarki z serii Fenix 5 Plus oraz model Fenix 5X posiadają zainstalowaną w pamięci rekreacyjną mapę Europy. O tym jakie możliwości daje mapa w zegarku pisaliśmy szczegółowo w tym artykule. Dziś natomiast zaprezentujemy Wam jak za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Explore odszukać adres, wysłać go do zgodnego zegarka i rozpocząć z nim nawigowanie.

Wyszukiwanie adresu w zegarku Garmin Fenix?

Zegarki z serii Garmin Fenix, w których zainstalowana jest mapa nie dają możliwości wyszukiwania adresów. Możemy odnaleźć samo miasto, choć przeklikiwanie się przez alfabet za pomocą dwóch klawiszy do przyjemności nie należy. Być może w związku z tym producent oszczędził nam męczarni związanych z wpisywaniem ulicy czy nazwy osiedla z poziomu zegarka. I tu z pomocą przychodzi aplikacja Garmin Explore, której funkcjonalność zaprezentowaliśmy tutaj. Pomijamy tu temat instalowania aplikacji, synchronizacji ze zgodnym zegarkim oraz pobrania mapy. Wszystkie te kwestie zostały omówione we wcześniejszym artykule. W celu wyszukania adresu wystarczy uruchomić aplikację Garmin Explore. Klikamy na zakładkę urządzenia w celu sprawdzenia, czy zegarek jest połączony z aplikacją. Dalej wybieramy zakładkę mapa i klikamy na znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu ikonę lupy. Wpisujemy adres w formacie ulica, numer, miasto i wybieramy z podpowiedzi poniżej nasz adres docelowy.

Nawigacja z Garmin Fenix

W kolejnym kroku wybieramy dodaj punkt trasy. Teraz możemy nadać własną nazwę oraz zmienić ikonę. W tym ekranie musimy też wskazać zbiór do którego ma zostać przypisany nasz punkt (adres). Wybieramy zbiór, który w ustawieniach urządzenia jest aktywny. Zapisujemy punkt i przechodzimy do zakładki urządzenia, gdzie klikamy na ikonę synchronizacji (dwie strzałki). Transfer punktów do zegarka zajmuje kilka sekund.

Nawigacja do adresu z zegarkiem Garmin Fenix

W zegarku wybieramy aktywność w ramach której chcemy rozpocząć nawigację do adresu. Dalej przechodzimy do dodatkowych ustawień tej aktywności (opcji) i wybieramy zakładkę nawigacja. Odszukujemy zapisane pozycje i wybieramy naszą nazwę. Przed rozpoczęciem nawigacji możemy jeszcze podejrzeć dany adres/pozycję na mapie.

Garmin Fenix 6 nawigacja

Nawigowanie za pomocą wskazówek z zegarka jest bardzo wygodne. Fenix w momencie zbliżania się do skrętu zawibruje oraz wyświetli precyzyjną informację wraz z nazwą ulicy w jaką mamy skręcić. Mapa na nadgarstku jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż spacerowanie ze smartfonem w dłoni :).

One comment

  1. Pingback: Adresy i lokalizacje z Google Maps w zegarku Garmin Fenix - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here