fenix6-nawigacja

Nawigowanie do adresu z mapowym zegarkiem Garmin Fenix

Większość zegarków z nowej serii Fenix 6, wszystkie zegarki z serii Fenix 5 Plus oraz model Fenix 5X posiadają zainstalowaną w pamięci rekreacyjną mapę Europy. O tym jakie możliwości daje mapa w zegarku pisaliśmy szczegółowo w tym artykule. Dziś natomiast zaprezentujemy Wam jak za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Explore odszukać adres, wysłać go do zgodnego zegarka i rozpocząć z nim nawigowanie.

Wyszukiwanie adresu w zegarku Garmin Fenix?

Zegarki z serii Garmin Fenix, w których zainstalowana jest mapa nie dają możliwości wyszukiwania adresów. Możemy odnaleźć samo miasto, choć przeklikiwanie się przez alfabet za pomocą dwóch klawiszy do przyjemności nie należy. Być może w związku z tym producent oszczędził nam męczarni związanych z wpisywaniem ulicy czy nazwy osiedla z poziomu zegarka. I tu z pomocą przychodzi aplikacja Garmin Explore, której funkcjonalność zaprezentowaliśmy tutaj. Pomijamy tu temat instalowania aplikacji, synchronizacji ze zgodnym zegarkim oraz pobrania mapy. Wszystkie te kwestie zostały omówione we wcześniejszym artykule. W celu wyszukania adresu wystarczy uruchomić aplikację Garmin Explore. Klikamy na zakładkę urządzenia w celu sprawdzenia, czy zegarek jest połączony z aplikacją. Dalej wybieramy zakładkę mapa i klikamy na znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu ikonę lupy. Wpisujemy adres w formacie ulica, numer, miasto i wybieramy z podpowiedzi poniżej nasz adres docelowy.

Nawigacja z Garmin Fenix

W kolejnym kroku wybieramy dodaj punkt trasy. Teraz możemy nadać własną nazwę oraz zmienić ikonę. W tym ekranie musimy też wskazać zbiór do którego ma zostać przypisany nasz punkt (adres). Wybieramy zbiór, który w ustawieniach urządzenia jest aktywny. Zapisujemy punkt i przechodzimy do zakładki urządzenia, gdzie klikamy na ikonę synchronizacji (dwie strzałki). Transfer punktów do zegarka zajmuje kilka sekund.

Nawigacja do adresu z zegarkiem Garmin Fenix

W zegarku wybieramy aktywność w ramach której chcemy rozpocząć nawigację do adresu. Dalej przechodzimy do dodatkowych ustawień tej aktywności (opcji) i wybieramy zakładkę nawigacja. Odszukujemy zapisane pozycje i wybieramy naszą nazwę. Przed rozpoczęciem nawigacji możemy jeszcze podejrzeć dany adres/pozycję na mapie.

Garmin Fenix 6 nawigacja

Nawigowanie za pomocą wskazówek z zegarka jest bardzo wygodne. Fenix w momencie zbliżania się do skrętu zawibruje oraz wyświetli precyzyjną informację wraz z nazwą ulicy w jaką mamy skręcić. Mapa na nadgarstku jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż spacerowanie ze smartfonem w dłoni :).

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

1 komentarz do wpisu “Nawigowanie do adresu z mapowym zegarkiem Garmin Fenix”

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here