Aktualizacja oprogramowania w zegarku Garmin Fenix 5
Aktualizacja oprogramowania w zegarku Garmin Fenix 5

Aktualizacja oprogramowania w zegarku Garmin Fenix 5

Fenix 5 to flagowy produkt w ofercie firmy Garmin. Nie dziwi nas zatem spora ilość aktualizacji wypuszczanych dla tej serii zegarków. Regularna aktualizacja oprogramowania to zdecydowanie dobry nawyk, który gwarantuje stabilne działanie urządzenie, a także pozwala korzystać z najnowszych dodatków. Z tego wpisu dowiecie się w jaki sposób wykonać aktualizację oprogramowania za pośrednictwem komputera oraz zgodnego telefonu.

aktualizacja oprogramowania garmin fenix 5

Aktualizacja za pośrednictwem komputera

Aby wykonać aktualizację zegarka za pośrednictwem komputera w pierwszej kolejności musimy na nim zainstalować darmowy program Garmin Express. Program ten współpracuje zarówno z systemem Mac oraz Windows. Możecie go pobrać z  tej strony. Po pobraniu, instalujemy program na komputerze zgodnie ze wskazówkami kreatora instalacji.

aktualizacja oprogramowania garmin fenix

Po zakończeniu instalacji podłączamy zegarek Garmin Fenix 5 do komputera za pomocą zgodnego kabla USB.  Użytkownicy, którzy przed chwilą zainstalowali program Garmin Express muszą dodać do niego nowe urządzenie.W tym celu należy kliknąć na znaczek „+” (A) i dodać zegarek. Wymagane będzie także podanie danych do logowania do konta Garmin Connect. Użytkownicy, którzy mieli już wcześniej zainstalowany program na komputerze klikają na ikonę swojego zegarka (B). Zielona dioda przy nazwie oznacza prawidłowe połączenie urządzenia z programem.

aktualizacja oprogramowania fenix5

W kolejnym ekranie program automatycznie sprawdzi dostępność nowszego oprogramowania. Jeżeli takowe będzie dostępne to pojawi się opcja instalacji. Po zakończonej aktualizacji można bezpiecznie odłączyć zegarek od komputera. Po uruchomieniu zegara, na jego ekranie powinien pojawić się komunikat informujący o możliwości instalacji aktualizacji oprogramowania. Należy go zaakceptować i poczekać kilka minut na zakończenie procesu.

aktualizacja oprogramowania fenix 5

Aktualizacja oprogramowania za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Alternatywny sposób aktualizacji oprogramowania w zegarkach z serii Garmin Fenix 5 stanowi wykorzystanie aplikacji mobilnej Garmin Connect. Aplikację tą można pobrać bezpłatnie dla zgodnych telefonów z systemem IOS, Android oraz Windows. Tabelę zgodnych telefonów znajdziecie tutaj. Posiadając zainstalowaną aplikację w telefonie, która jest zsynchronizowana za pomocą protokołu bluetooth z zegarkiem musimy wykonać tylko jedną czynność. A mianowicie należy zezwolić w ustawieniach zegarka na automatyczne przesyłanie uaktualnień. W tym celu nalży wejść w ustawienia, dalej w systemaktualizacje oprogramowania i włączyć automatyczne aktualizacje. Po tych czynnościach, jeżeli dla zegarka zostanie udostępniony nowy soft to zostanie on do niego przesłany automatycznie.

aktualizacja garmin fenix 5

Gdzie znajdę informacje o aktualizacji?

Każda aktualizacja wnosi poprawki i usprawnieni dla już istniejących funkcji zegarka oraz nowe dodatki. Szczegółową listę usprawnień dla każdej wersji oprogramowania można sprawdzić na oficjalnej stronie producenta.

Jak sprawdzić w zegarku wersję oprogramowania?

Aby sprawdzić którą wersję oprogramowania mamy aktualnie zainstalowaną w zegarku wystarczy wejść w ustawienia, a następnie wybrać zakładkę o systemie.

aktualizacja oprogramowania garmin fenix 5

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zegara z serii Garmin Fenix lub innym produktem z oferty marki Garmin to koniecznie odwiedź sklep internetowy TRIGAR.pl Jeżeli chciałbyś na żywo obejrzeć któryś z wariantów tego zegarka to możesz nas także odwiedzić w jednym z czterech salonów firmowych.

4 komentarzy

  1. Pingback: Nowe widgety dla Garmin Fenix 5 - FenixWorld.pl

  2. Pingback: Garmin Pay w zegarku Fenix 5 Plus, czyli płacimy zegarkiem - FenixWorld.pl

  3. Pingback: Animowane ćwiczenia i widżet oddychania w serii Fenix 6 - FenixWorld.pl

  4. Pingback: 1300 nowych emoji w serii Garmin Fenix 6 - FenixWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here