fenix5slider

Warianty zegarka Garmin Fenix 5

Garmin Fenix 5 został zaprezentowany na początku stycznia 2017 roku w trakcie największych na świecie targów elektroniki użytkowej w Las Vegas (CES). Amerykański producent zaskoczył swoich fanów tym, że po bardzo udanej serii Fenix 3 i Fenix 3HR nie pojawił się model z oznaczeniem „4” w nazwie.

Oficjalnie temat ten nie został wyjaśniony, a nieoficjalnie mówi się o pechowej numerologii cyfry 4. Być może Garmin jest przesądny :).

Warianty modelu Garmin Fenix 5

Seria Fenix 5 została podzielona na trzy grupy zegarków:

  • Fenix 5s
  • Fenix 5
  • Fenix 5x

Garmin Fenix 5

Zegarki różnią się między sobą wielkością ekranu, kolorem ramki i pasków oraz częściowo także funkcjonalnością.

Garmin Fenix 5S

To najmniejszy członek z rodziny Fenix 5. Zegarek posiada tarczę o średnicy 42mm oraz kolorowy wyświetlacz 1,1″. Jego rozdzielczość jest niższa niż w modelach Fenix 5/Fenix 5X i wynosi 218×218 pikseli. Garmin Fenix 5s ma też mniejszą pojemność baterii. Według danych producenta zegarek przy stale włączonym GPS może pracować do 13 godzin. Co ciekawe tyko wersje z szafirowym szkiełkiem posiadają protokół wifi. Nie jest to może bardzo uciążliwa sprawa, bo pozostałe modele można synchronizować bezprzewodowo z aplikacją w telefonie za pośrednictwem bluetooth, ale jest to trochę dziwna polityka firmy.

Garmin Fenix 5

Model Fenix 5 zyskał nieco większy wyświetlacz (1,2″) o podwyższonej rozdzielczości (240×240 pikseli). Obudowa także jest większa niż w modelu „5S”, a jej średnica wynosi 47mm. Pod względem funkcji cała linia  zegarków Fenix 5S i Fenix 5 jest identyczna. Zastosowano tą samą zasadę dotyczącą protokołu wifi, czyli tylko w modelach ze szafirowym szkiełkiem prześlesz bezprzewodowo dane bezpośrednio do platformy Garmin Connect i to bez użycia telefonu. Dodatkowo w zestawie z modelami ze szkiełkiem szafirowym otrzymujemy dodatkowy pasek Garmin QuickFit w żółtym kolorze. Modele z oznaczeniem „Performer” w nazwie posiadają w zestawie czujnik tętna Garmin HRM Run (do zapięcia na klatce piersiowej). Czas pracy przy włączonym GPS wynosi do 24 godzin.

Garmin Fenix 5X

Oba modele z serii Fenix 5X posiadają szafirowe szkiełko. Przekątna ekranu jest taka sama jak w serii Fenix 5 (1,2″), ale za to zegarek ma nieco większą obudowę o średnicy 51mm. W pamięci zegarka zainstalowana została turystyczna mapa całej Europy.  Mapa posiada plan adresowy oraz bazę punktów szczególnych (hotele, restauracje, bankomaty itp.). Jest to jedyna różnica funkcjonalna w stosunku do serii „5S” i „5”.

Gdzie kupić zegarek Garmin Fenix 5?

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku oraz do sklepu online TRIGAR.pl

 

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here