Warianty zegarka Garmin Fenix 5
Warianty zegarka Garmin Fenix 5

Warianty zegarka Garmin Fenix 5

Garmin Fenix 5 został zaprezentowany na początku stycznia 2017 roku w trakcie największych na świecie targów elektroniki użytkowej w Las Vegas (CES). Amerykański producent zaskoczył swoich fanów tym, że po bardzo udanej serii Fenix 3 i Fenix 3HR nie pojawił się model z oznaczeniem „4” w nazwie.

Oficjalnie temat ten nie został wyjaśniony, a nieoficjalnie mówi się o pechowej numerologii cyfry 4. Być może Garmin jest przesądny :).

Warianty modelu Garmin Fenix 5

Seria Fenix 5 została podzielona na trzy grupy zegarków:

  • Fenix 5s
  • Fenix 5
  • Fenix 5x

Garmin Fenix 5

Zegarki różnią się między sobą wielkością ekranu, kolorem ramki i pasków oraz częściowo także funkcjonalnością.

Garmin Fenix 5S

To najmniejszy członek z rodziny Fenix 5. Zegarek posiada tarczę o średnicy 42mm oraz kolorowy wyświetlacz 1,1″. Jego rozdzielczość jest niższa niż w modelach Fenix 5/Fenix 5X i wynosi 218×218 pikseli. Garmin Fenix 5s ma też mniejszą pojemność baterii. Według danych producenta zegarek przy stale włączonym GPS może pracować do 13 godzin. Co ciekawe tyko wersje z szafirowym szkiełkiem posiadają protokół wifi. Nie jest to może bardzo uciążliwa sprawa, bo pozostałe modele można synchronizować bezprzewodowo z aplikacją w telefonie za pośrednictwem bluetooth, ale jest to trochę dziwna polityka firmy.

Garmin Fenix 5

Model Fenix 5 zyskał nieco większy wyświetlacz (1,2″) o podwyższonej rozdzielczości (240×240 pikseli). Obudowa także jest większa niż w modelu „5S”, a jej średnica wynosi 47mm. Pod względem funkcji cała linia  zegarków Fenix 5S i Fenix 5 jest identyczna. Zastosowano tą samą zasadę dotyczącą protokołu wifi, czyli tylko w modelach ze szafirowym szkiełkiem prześlesz bezprzewodowo dane bezpośrednio do platformy Garmin Connect i to bez użycia telefonu. Dodatkowo w zestawie z modelami ze szkiełkiem szafirowym otrzymujemy dodatkowy pasek Garmin QuickFit w żółtym kolorze. Modele z oznaczeniem „Performer” w nazwie posiadają w zestawie czujnik tętna Garmin HRM Run (do zapięcia na klatce piersiowej). Czas pracy przy włączonym GPS wynosi do 24 godzin.

Garmin Fenix 5X

Oba modele z serii Fenix 5X posiadają szafirowe szkiełko. Przekątna ekranu jest taka sama jak w serii Fenix 5 (1,2″), ale za to zegarek ma nieco większą obudowę o średnicy 51mm. W pamięci zegarka zainstalowana została turystyczna mapa całej Europy.  Mapa posiada plan adresowy oraz bazę punktów szczególnych (hotele, restauracje, bankomaty itp.). Jest to jedyna różnica funkcjonalna w stosunku do serii „5S” i „5”.

Gdzie kupić zegarek Garmin Fenix 5?

Zainteresowanych zakupem zegarka z serii Garmin Fenix 5 zapraszamy do salonów firmowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku oraz do sklepu online TRIGAR.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here