znjadz-zegarek-garmin-fenix

Jak korzystać z funkcji znajdź zegarek/znajdź telefon?

Pytacie nas czasami o to czy można w jakiś sposób znaleźć zgubiony zegarek marki Garmin? Niestety wszystkie urządzenia treningowe amerykańskiego producenta posiadają jedynie odbiornik sygnału GPS, który jak nazwa wskazuje potrafią jedynie odebrać informację o współrzednych. Dodatkowo w związku z barkiem wbudowanej karty SIM, zegarki nie mają możliwości wysłania informacji o swojej pozycji. Dostępna z poziomu ustawień aplikacji Garmin Connect Mobile opcja znajdź mój zegarek dotyczy wyszukiwania urządzenia w zasięgu połączenia bluetooth, czyli +- do 10 metrów.

Aby skorzystać z funkcji szukania zegarka, który musiał być wcześniej połączony po bluetooth z telefonem wystarczy otworzyć aplikację Garmin Connect Mobile. Jeśli zegarek Garmin znajduje się w zasięgu aplikacji GC to w jej górnej części powinna wyświetlać się zielone kółeczko. Klikamy na ikonę zegarka, a w kolejnym ekranie przechodzimy na koniec listy, gdzie znajdziemy opcję Znajdź mój fenix. Po wybraniu tej opcji zegarek zacznie wibrować oraz wydawać z siebie dźwięk alarmu.

Producent zadbał też o możliwość odwrotnego wykorzystania w/w funkcji, tzn. wyszukiwania telefonu z poziomu zegarka Garmin Fenix. W tym przypadku oba urządzenia również muszą znajdować się w zasięgu bluetooth. W celu wyszukania telefonu należy otworzyć w zegarku menu skrótów (przytrzymanie przycisku LIGHT/POWER – lewy, górny przycisk) i wybrać opcję znajdź mój zegarek. Jeżeli chcecie mieć pewność, że w trakcie codziennego użytkowania Wasz zegarek znajduje się w zasięgu bluetooth telefonu, to w ustawieniach zegarka można włączyć funkcję alertu informującego o utraceniu połączania. Aby to zrobić wchodzimy do ustawień zegara, wybieramy zakładkę telefon i włączamy funkcję alerty.

Znajdź mój telefon Garmin Fenix

Wracając do pytania ze wstępu, gdzie poruszyliśmy kwestię odnalezienia zagubionego zegarka polecamy zapoznanie się z naszym artykułem, w którym pokazywaliśmy jak utworzyć notatkę w zegarku. W notatce można wpisać np. telefon kontaktowy, który w przypadku kiedy nasz zegarek odnajdzie uczciwy znalazca okaże się bardzo łatwym sposobem na znalezienie właściciela urządzenia.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here