znjadz-zegarek-garmin-fenix

Jak korzystać z funkcji znajdź zegarek/znajdź telefon?

Pytacie nas czasami o to czy można w jakiś sposób znaleźć zgubiony zegarek marki Garmin? Niestety wszystkie urządzenia treningowe amerykańskiego producenta posiadają jedynie odbiornik sygnału GPS, który jak nazwa wskazuje potrafią jedynie odebrać informację o współrzednych. Dodatkowo w związku z barkiem wbudowanej karty SIM, zegarki nie mają możliwości wysłania informacji o swojej pozycji. Dostępna z poziomu ustawień aplikacji Garmin Connect Mobile opcja znajdź mój zegarek dotyczy wyszukiwania urządzenia w zasięgu połączenia bluetooth, czyli +- do 10 metrów.

Aby skorzystać z funkcji szukania zegarka, który musiał być wcześniej połączony po bluetooth z telefonem wystarczy otworzyć aplikację Garmin Connect Mobile. Jeśli zegarek Garmin znajduje się w zasięgu aplikacji GC to w jej górnej części powinna wyświetlać się zielone kółeczko. Klikamy na ikonę zegarka, a w kolejnym ekranie przechodzimy na koniec listy, gdzie znajdziemy opcję Znajdź mój fenix. Po wybraniu tej opcji zegarek zacznie wibrować oraz wydawać z siebie dźwięk alarmu.

Producent zadbał też o możliwość odwrotnego wykorzystania w/w funkcji, tzn. wyszukiwania telefonu z poziomu zegarka Garmin Fenix. W tym przypadku oba urządzenia również muszą znajdować się w zasięgu bluetooth. W celu wyszukania telefonu należy otworzyć w zegarku menu skrótów (przytrzymanie przycisku LIGHT/POWER – lewy, górny przycisk) i wybrać opcję znajdź mój zegarek. Jeżeli chcecie mieć pewność, że w trakcie codziennego użytkowania Wasz zegarek znajduje się w zasięgu bluetooth telefonu, to w ustawieniach zegarka można włączyć funkcję alertu informującego o utraceniu połączania. Aby to zrobić wchodzimy do ustawień zegara, wybieramy zakładkę telefon i włączamy funkcję alerty.

Znajdź mój telefon Garmin Fenix

Wracając do pytania ze wstępu, gdzie poruszyliśmy kwestię odnalezienia zagubionego zegarka polecamy zapoznanie się z naszym artykułem, w którym pokazywaliśmy jak utworzyć notatkę w zegarku. W notatce można wpisać np. telefon kontaktowy, który w przypadku kiedy nasz zegarek odnajdzie uczciwy znalazca okaże się bardzo łatwym sposobem na znalezienie właściciela urządzenia.

Grupa FenixWorld na FB

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata zegarków Garmin Fenix.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij dalej.

Łukasz

Łukasz

Dodaj komentarz

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here