Jak sparować Garmin Fenix 7 i słuchawki Shokz OpenRun Pro? Poradnik
Jak sparować Garmin Fenix 7 i słuchawki Shokz OpenRun Pro? Poradnik

Jak sparować Garmin Fenix 7 i słuchawki Shokz OpenRun Pro? Poradnik

Trening w rytmie muzyki 🎶

Wraz z nastaniem wiosny firma Shokz (dawniej AfterShokz) zaprezentowała OpenRun Pro. To z pewnością, najbardziej wyrafinowane słuchawki kostne, które na nowo definiują słuchanie przy odsłoniętym uchu. Ten flagowy model bez wątpienia uprzyjemni nam każdą aktywność na świeżym powietrzu.

W związku z tym, że zegarek Garmin Fenix 7 wyposażony jest w funkcje muzyczne połączenie go z OpenRun Pro wydało nam się naturalne i oczywiste. Ten duet bez wątpienia dostarczy nam, informacji, pomiarów oraz rozrywki na najwyższym poziomie.

Poniżej zamieściliśmy poradnik pokazujący jak szybko i sprawnie połączyć zegarek Garmin Fenix 7 z nowymi słuchawkami firmy Shokz.

Jak działają słuchawki z przewodzeniem kostnym? 

Słuchawki z przewodnictwem kostnym używają kości czaszki jako systemu rezonatorów. OpenRun Pro przekazują dźwięk do naszego ucha wewnętrznego, dzięki temu słuchawki w ogóle nie muszą znajdować się wewnątrz małżowiny. Urządzenia firmy Shokz rekomendowane są, jako produkt zgodny z muzycznymi zegarkami Garmin. Działają bardzo dobrze, łączą się bezproblemowo i nie przerywają.

Jak połączyć słuchawki z zegarkiem Garmin

Upewnij się, że słuchawki są wyłączone. Przejdź do trybu parowania poprzez przytrzymanie przycisku power/volume+ przez 5 sekund. Wskaźnik LED zacznie migać naprzemiennie na czerwono i niebiesko.

W zegarku wybierz opcję Muzyka, następnie Słuchawki a potem Dodaj nowy. Zegarek wyświetli informację, że trwa Wyszukiwanie słuchawek. Następnie zegarek powinien nas poinformować, że Znaleziono słuchawki OpenRun Pro by Shokz. Kolejny krokiem jest Łączenie. Finalnie otrzymamy informację, że skutecznie Połączono z wybranymi słuchawkami.

Parowanie zegarka Fenix 7 ze słuchawkami

Warto wiedzieć, że oprócz słuchawek ze zgodnymi zegarkami Garmin można połączyć głośnik Bluetooth.

Graj muzyko! 🥳

Kolejny etap to wybór Źródła muzyki. Ponownie wybieramy opcję Muzyka. Garmin Fenix 7 oferuje w tym zakresie następujące opcje:

  • Moja muzyka. Zawiera ona utwory przesłane do zegarka wprost z komputera, przy pomocy aplikacji Garmin Express.
  • Steruj telefonem. Źródłem dźwięku będzie tu, połączony z zegarkiem, telefon.
  • Dodawanie dostawcy muzyki. Opcja umożliwia instalację aplikacji muzycznej i pobieranie utworów bezpośrednio do zegarka.

Aplikacje rekomendowane przez Garmin to Spotify, Deezer oraz Amazon Music (wszystkie dostępne są na platformie Garmin Connect IQ).

Parowanie wielu urządzeń w słuchawkach OpenRun Pro

Funkcja multipoint pairing w słuchawkach Shokz pozwala na sparowanie dwóch urządzeń naraz. Dzięki czemu dwie osoby mogą korzystać z słuchawek, bez konieczności parowania za każdym razem. Oto krótka instrukcja, jak skorzystać z tej funkcji.

  1. Upewnij się, że słuchawki są wyłączone. Przejdź do trybu parowania poprzez przytrzymanie przycisku volume+ przez 5 sekund. Wskaźnik LED zacznie migać naprzemiennie na czerwono i niebiesko.
  2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk wielofunkcyjny i volume+ przez 2-3 sekundy. Głos w słuchawce powie multipoint enabled.
  3. W ustawieniach Bluetooth pierwszego urządzenia wybierz OpenRun Pro by Shokz. Następnie usłyszysz komunikat connected. Wyłącz słuchawki.
  4. Ponownie przejdź do trybu parowania poprzez przytrzymanie przycisku volume+ przez 5 sekund. W ustawienia Bluetooth drugiego urządzenia wybierz OpenRun Pro by Shokz. Głos w słuchawce powie device two connected.
  5. Wyłącz słuchawki.

Twoje słuchawki Shokz są teraz połączone z dwoma urządzeniami.

Ups, coś poszło nie tak? 

Jak zresetować słuchawki OpenRun Pro? W pierwszej kolejności wyłącz słuchawki. Przejdź do trybu parowania poprzez przytrzymanie przycisku volume+ przez 5 sekund. Wskaźnik LED zacznie migać naprzemiennie na czerwono i niebiesko. Naciśnij i przytrzymaj przycisk wielofunkcyjny, przycisk volume+ i volume- (wszystkie przyciski jednocześnie) przez 3 do 5 sekund. Usłyszysz dwa sygnały dźwiękowe lub słuchawki zawibrują. Wyłącz urządzenie.

HI-TECH 

Słuchawki wyposażono w technologię Bluetooth v5.1. W związku z tym, połączenie z zegarkiem pozostaje szybkie, stabilne i energooszczędne. O jakość dźwięku dba najnowsza technologia przewodnictwa kostnego, wzmacniacze basów oraz mikrofon z podwójną redukcją szumów. Bateria, w modelu OpenRun Pro, wystarcza na 10 godzin użytkowania, a szybkie 5-minutowe ładowanie zapewnia 1,5 godziny pracy. W rezultacie, jedynym zmartwieniem podczas treningu będzie nasz poziom energii.

Podsumowanie 

Shokz OpenRun Pro doskonale sprawdzą się jako słuchawki dla osób aktywnych. Słuchając ulubionych utworów, możemy jednocześnie wysłuchać poleceń trenera lub porozmawiać z innymi, trenującymi osobami. W przeciwieństwie do innych, słuchawki Shokz gwarantują nam bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Otoczeni głębokim i czystym brzmieniem, pozostajemy bowiem, świadomi ruchu ulicznego, pieszych i odgłosów natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Możesz przesłać: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop file here